SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails

Diezgan bieži dzirdam un lasām par tiem, kas pazūd jūras dzelmē un neatgriežas no sava jūras brauciena. Tāpēc, piedomājot pie šī fakta, radās jautājums- Kad bija pēdējā reizi, kad Jūs aizpildījāt savu kuģošanas plānu? Ja vien neesat profesionāls kapteinis, varu derēt, ka atbilde būs- “nekad” vai “kas ir kuģošanas plāns?”. Varētu jau daudz rakstīt par to, cik noderīgs ir šis kuģošanas plāns - rakstisks ziņojums par plānoto ceļojumu, kurā tiek brīdinātas attiecīgās autoritātes, ja no ceļojuma atgriezties neizdodas; cik drošāks kļūst jūsu ceļojums un kā jums būtu tas jāaizpilda ikreiz, kad atstājat piestātni. Ļoti daudzās Eiropas valstīs tas tiek praktizēts jau neskaitāmus gadus, taču neatkarīgi no tā, lai cik uzstājīgi tas netiktu skandinās, pieredze rāda, ka diezgan liela daļa kuģotāju joprojām regulāri to neaizpilda.

Krasta apsardze, neskaitāmas valsts vadošās organizācijas un kuģniecības aģentūras ir tās, kas uzstāj par kuģošanas plāna izpildi. Tas mūs darīs drošākus, viņi atzīst, tas samazinās glābšanas laiku, tas glābs dzīvības. Jāatzīst - viņiem ir taisnība visos atzinumos. Publiskajās un privātajās ostiņās, jahtu klubos varbūt vajadzētu ieviest krasta malā ziņojumu kastītes. Tad - šis ziņojums būtu visiem kuģošanas birokrātiem, flotes īpašniekiem, krasta apsargiem un kuģniecības aģentūrām, jahtu klubu īpašniekiem labs informācijas devējs par Jūsu atrašanos vietu. Nākamajā reizē, kad dosieties garākā ceļā varbūt der aizpildīt formu, kas norādīta zemāk, kā paraugs Jūsu kuģošanas plānam.

Protams, tas atrisina jautājumu par kuģošanas plāna izpildi tikai tiem, kas atstāj krastu no rampām. Kā rīkoties kuģotājiem, kas atstāj savus braucamrīkus ostas teritorijā? Vienkārši! Redziet kuģošanas plānu, kas norādīts zemāk? Izveidojiet vairākas kopijas un ielieciet tās mašīnā cimdu nodalījumā. Aizpildiet vienu kopiju, un atstājat to aiz mašīnas priekšējā stikla uz paneļa, kad esat gatavs atstāt savu auto autostāvvietā. Nē, tas nav gluži tas pats, kas kuģošanas plāna "aizpildīšana", taču tas nav sarežģīts uzdevums, un pilnīgi iespējams, ka Jūs to paveiksiet, un tas reāli var darboties. Lielākajā daļā piestātņu menedžeri vai sargi ir pietiekami atjautīgi, lai ievērotu mašīnu, kas atstāta piestātnes autostāvvietā pa nakti. Tādējādi vēlāk tiktu atrasts arī Jūsu kuģošanas plāns.

Vai šie piesardzības pasākumi rosinās uz darbību? Visticamāk, ka nē! Tāpēc šeit ir jārīkojas Jums pašiem. Kuģot gribētāju kļūst vairāk un visas jahtas, to īpašniekus atcerēties paliek grūtāk, padomājiet par to, kā savā ostiņā, piestātnē, jahtu klubā ieviest un nodrošināt dažādus piesardzības pasākumus. Varbūt šī ideja par kuģošanas plānu, kādam kaut kad var glābt dzīvību vai kāds, kaut kur spēs izdzīvot cerot, gaidot un ticot, ka kāds viņu zinās, kur meklēt.

 

Forma

Vārds
________________________________________________
Laivas tips un garums _________________________________
Izbraukšanas datums __________________________________
Plānotais galamērķis ___________________________________
Plānotais atgriešanās datums __________________________
Apkalpes darbinieku skaits, vecums un dzimums __________
Vārds/telefona numurs nelaimes gadījumā _______________

Notikumu kalendārs
2021-01 2021-03 Februāris 2021
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
no events