SeaClub
Reģistrācija
 • Nirvana
 • Baltsails

Latvijā pēdējos gados ir strauji pieaudzis jahtu un kuteru hobija (sporta) cienītāju skaits, saprotams, līdz ar to strauji pieaug arī ūdens transporta tirgotāju (dīleru) skaits, un jau šobrīd, iegādājoties jahtu vai kuteri, potenciālajiem klientiem ir lielas izvēles iespējas. Bet kā ir ar izvēles iespējam, piemēram, kuģa siltās ziemas glabāšanas jomā?, kā ir ar iespējām saņemt stacionāru, kvalitatīvu tehnisko apkopi, mazgāšanu un remontu?, jahtu īslaicīgu izcelšanu un ielaišanu ūdenī turpat uz vietas savā ostā, iepriekš nepasūtot ceļamkrānu?, cik daudzās vietās iespējams piebraukt ar jahtu vai kuteri pie servisa centra, lai nomazgātu savu kuģi stundas laikā, izmantojot ērtas atpūtas telpas, dzerot kafiju un saņemot pienācīga komforta servisu? Šie ir sāpīgi jautājumi, domāju, daudziem jahtu un kuteru īpašniekiem, un, godīgi sakot, šādu vietu – kur Latvijā piebraukt ar kuģi uz īslaicīgu tehnisko apkopi vai mazgāšanu un saņemt komfortablu servisu, kā autosalonā vai novietot savu kuģi siltajā ziemas glabāšanā – Latvijā principā Nav. Uzņēmums SIA “Laivu depo” ir izstrādājis un turpina aktīvi pilnveidot pirmo šāda veida piedāvājuma kompleksu, kas apvieno servisa, apkopes, iekštelpu un āra glabāšanas iespējas ar komfortablu atpūtu kuģu saimniekiem.

Uzņēmums “Laivu Depo” ir viens no šobrīd Latvijā modernākajiem Jahtu un kuteru centriem, kas aprīkots ar visām nepieciešamajā iekārtām, remonta un apkopes tehnoloģijām, kā arī ūdens transporta uzglabāšanas telpām. Laivu depo atrodas Rīgas rajona Salas pagastā, „Upespļavās” Lielupes krastā un var piedāvāt ērtas jahtu un kuteru piestātnes iespējas lokālā, noslēgtā privātajā ostā.

Laivu depo var lepoties ar plašu piedāvājuma klāstu (kompleksu), kas tam piešķir īpašas konkurētspējas īpašības. Uzņēmuma pakalpojumi ietver:

Glabāšanas pakalpojumi:

 • Glabāšana apsildāmās, ventilētās telpās (Cena no 40 – 320Ls mēnesī)
 • Glabāšana Laivu depo ostas teritorijā (Cena no 20 – 100Ls mēnesī) – nožogota teritorija ar diennakts apsardzi.
 • Vasaras sezonā uzņēmums var piedāvāt vismaz 20 piestātnes vietas, kas aprīkotas ar jauniem pontoniem, autonomiem elektrības pieslēgumiem un ūdens padevi.

Pilns servisa tīkls:

 • Remonts un garantijas apkope;
 • Nerūsošā tērauda, alumīnija, stiklaplasta un koka kuģu remonts
 • Dzinēju un dzenskrūvju remonts
 • Restaurācija veciem koka kuģiem – zvejas kuģu pārbūve par atpūtas kuģiem;
 • Jahtu un kuteru aksesuāri un GPS sistēmas.

Jahtu un kuteru tirdzniecība:

 • SIA “Laivu depo” pārstāv un izplata 3 brendu jaunās jahtas un kuterus: Bavaria, Chris Craft un BOESCH.

Kā portālam seaclub.lv atzīst uzņēmuma īpašnieks Uldis Čakars, tad vislielākais pieprasījums ir pēc Bavaria kuteriem, jo šīs firmas kuģi iespējams iegādāties par salīdzinoši zemāko cenu un tas piedāvā pietiekamu komforta un kvalitātes līmeni. Amerikāņu brends Chris Craft un Šveices BOESCH ir ekskluzīvi kuteri, kuru cena ir augstāka, taču šie ekskluzīvie modeļi ir roku darbs ar dažādiem luksa elementiem, piemēram, sarkankoka ārējo korpusu un tamlīdzīgi

Ja klients Laivu Depo iegādājas jaunu jahtu, tad kā daļēju iemaksu iespējams dot veco laivu. Uzņēmums, tāpat, pieņem lietotas laivas uz realizāciju un var izgatavot klientam īpašu jahtu pēc pasūtījuma.

Komfortabls atpūtas komplekss, kas ietver:

 • Ērtas semināra telpas (300m2) ar skatu uz Lielupi;
 • Pirts un atpūtas komplekss 160m2 platībā u.c.

Palīdzība uz ūdens – iespējams veikt remontu uz ūdens vai atvilkt Jūsu kuģi ostā un sniegt nepieciešamo remontu servisa centrā;

Stundas laikā nozagāt jahtas vai kutera korpusu;

Jahtu un kuteru ielaišana un izcelšana no ūdens (Cenas no 40 – 140Ls)

Vasaras sezonā iespējams īrēt Bavaria kuterus par 100Ls stundā (ieskaitot degvielu un kapteini). Iespējams arī izbraukt kruīzā ar pārbūvētu koka zvejnieku kuģi 3 stundu izbraucienā par 120Ls – līdz pat 15 cilvēku lielai grupai.

Savukārt ziemas sezonā Laivu Depo piedāvā izīrēt sniega motociklus par 30Ls stundā vai 100Ls uz visu dienu. (brīvdienās 120Ls uz dienu).


Uldis Čakars portālam seaclub atklāj, ka Latvijas jahtu un kuteru tirgus ar katru gadu pieaug un kļūst arvien plašāks. Lielākā daļa no tirgus ir lietotās jahtas, bet līdzīgi, kā automašīnu tirgū, ir tendence arvien vairāk pirkt jaunas jahtas. Pamatā cilvēki vispirms izvēlas iegādāties mazāka izmēra jahtu un pēc tam pakāpeniski pāriet uz lielāka izmēra kuģiem. Kā atzīst Laivu Depo īpašnieks, vislielākā nelaime ir klientiem, kas ar nelieliem ieņēmumiem izvēlas iegādāties liela izmēra vecu laivu..... – Dārgi, bieži remonti, dārga apkope un grūti pieejamas detaļas. Viens no aspektiem, kas veicina jaunu laivu pieprasījumu ir kredīti. Šobrīd gan bankas nav izstrādājušas īpašus kredīta piedāvājumus kuteriem un jahtām, tomēr kredītu ir iespējams saņemt. Bankas interesē dīleru nostāja – par cik lielu summu dīleri būs gatavi laivu atpirkt, savukārt kredītu izsniedz pamatā novērtējot klienta finansiālo stāvokli nevis jahtu. Būtiska tendence jahtu un kuteru tirgū ir operatīvā līzinga pakalpojuma uzsākšana.

Uldis Čakars atzīst, ka šajā tirgū būtiskākais mārketinga instruments (pasākums) ir ikgadējā izstrāde “Boatshow”. Tāpat, SIA “Laivu Depo” izmanto tādas reklāmas aktivitātes, kā, piemēram, modes nedēļas organizēšana, reklāmas prestiža žurnālos, bukletu un reklāmas materiālu izplatīšana u.c.

Nākotnes tendences:

Pēc SIA Laivu depo vadītāja domām, kuterus un jahtas nevar pārdot pēc kataloga vai salonā. Tāpēc nepieciešams veidot laivu uzkrājumus ar demo (testa) laivām, kurās potenciālais klients var izbraukt jūrā un izjust tās īpašās sajūtas un fantastiskā hobija – jahtu un kuteru atpūtas emocijas, pirms izdarīt savu pirkuma izvēli. Tāpat, būtisks biznesa nākotnes attīstības nosacījums ir ostas un piestātnes pilnveidošana un kompleksa garantijas servisa nodrošināšana, tai skaitā laivu glabāšanas pakalpojuma garantēšana klientiem. SIA “Laivu Depo” tuvākā laikā plāno celt otru siltās glabāšanas angāru un izbūvēt otru ostas piestātni. Būtisks attīstības projekts tuvākajam gadam saistās ar atpūtas kompleksa pilnveidošanu - piknika vietu ierīkošanu blakus piestātnei un naktsmītņu nodrošināšanu. Kā atzīst Uldis, tad klientiem un ostas viesiem ir būtiski, lai atpūtas zona būtu pilnībā nodalīta, taču tajā pašā laikā atrastos turpat – blakus klienta kuģim. Uzņēmuma nākotnes vīzija – komplekss jahtu un kuteru tirdzniecības, apkalpošanas un servisa centrs – apvienots ar lieliskām komfortablas atpūtas iespējām. Cilvēki pērk sev atpūtas kuģi, lai atpūstos, tādēļ pārdevējiem ir jārada iespēja apkalpot savu kuģi atpūtas laikā.

Padomājiet arī Jūs par sava kuģa labsajūtu ziemas sezonā.....

SIA „Laivu Depo”
 „Upespļava” Salas pag., Rīgas raj., LV-2105
Tel: 7934796
Mob: 26444012
e-pasts: info@laivudepo.lv

Notikumu kalendārs
2021-01 2021-03 Februāris 2021
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
no events