SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2010-06-14
Ievietoja: Kategorija: Jahtu sports

Vējš pāri robežām

112.jūnijā, Lietuvas pilsētā Klaipēdā, neskatoties uz spēcīgajām vēja brāzmām un jūras vilni, kurš sasniedza pat 4m augstumu, tika dots starts BMW Baltic Open Regatta pirmajam posmam. Jahtām bija jāmēro distance no Klaipēdas līdz Palangas jūras tiltam un atpakaļ sagādājot Klaipēdas iedzīvotājiem un viesiem iespēju vērot unikālus skatus no Klaipēdas mola un Palangas jūras tilta.

Piedalīties BMW Baltic Open Regatta ir gan gods, gan pārbaudījums katras jahtas komandai. Ne katram tas ir pa spēkam un ne katrs spēj atrast laiku un vēlēšanos šajos sarežģītajos laikos nodarboties ar sportu visaugstākajā līmenī, bez valsts un sponsoru atbalsta.

BMW Baltic Open Regatta šogad ir sapulcinājusi 14 jahtu komandas no Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Visvairāk ir pārstāvēta Krievija ar 6 jahtām un Lietuva ar 4 jahtām. Latviju pārstāv 2 jahtas no Pāvilostas, jahta „Līva” un  „Santa Rita”.

Šādos ekstrēmos laika apstākļos katra jahta, kura ir spējusi finišēt nesalaužot mastu un nenoplēšot buras ir uzvarētāji. Katras jahtas komandai nācās parādīt visu savu sportisko meistarību, lai veiktu šo distanci ar maksimālu drošību un visi ar to tika galā godam. Kā līderi savās grupās izcēlās Lietuviešu jahta „Jigy Jigy” ar apvienoto Lietuvas, Latvijas komandu uz borta, kā arī Krievijas jahta „Teleri”.

Sacensību otrā diena ir iesākusies ar vēl lielākām vēja brāzmām, tāpēc starts pagaidām ir atcelts, taču visi BMW Baltic Open Regatta dalībnieki cer ka pret vakaru vējš mazināsies un jahtas veiksmīgi sasniegs Liepāju.

Uz katras jahtas ir uzstādītas „Intelligent Systems” izsekošanas iekārtas, kuras ļauj skatītājiem sekot jahtu maršrutam  regates mājaslapā www.balticopen.lv
14. jūnijā Liepājā ir paredzēta „Liepājas kausa” izcīņa, bet 15.jūnijā savu jūras izturību pārbaudīs Latvijas mūziķi „Musiqq Regatta” ietvaros. Uz „Musiqq Regatta” apbalvošanas ceremoniju tiek gaidīti arī Liepājas iedzīvotāji un pilsētas viesi.

BMW Baltic Open Regatta noslēgsies Ventspilī, 18.jūnijā ar „Media Regatta” kurā Media pārstāvji izaicina uz sacensību Latvijas politisko partiju pārstāvjus.


Rezultāti un papildus info www.balticopen.lv

Speciāli „Leta”
Kapt. Ilgonis Balodis

Birkas: Baltic Open Regatta 2010 regates sacensības jahtas 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events