SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2015-12-03
Ievietoja: Kategorija: Jahtu sports

Starptautiskā regate Folkart Cesme, 2015 - Optiweek treniņnometnes ietvaros Turcijā

optimist.jpg

Raksta avots www.sailinglatvia.lv


Mūsu Optimist klases izlases burātāji Agate Einause, Eduards Pļaviņš un Mārtiņš Atilla kopā ar iagauņu burātājiem Hendriku Holtsmanu, Angelinu Ounap un Karolinu Harm piedalījās Baltijas Optimist klases treniņnometnē Egejas jūrā, Izmiras reģionā, Turcijā no 21. - 23. novembrim.

 

 

Sportisti trenējās kopā ar Turcijas un Vācijas spēcīgajiem burātājiem. Šis reģions ir raksturīgs ar stipru, brāzmainu vēju, kas rada daudz izaicinājumu jaunajiem burātājiem, tomēr uzskatāma par vienu no labākajām burāšanas treniņu un sacensību vietām Eiropā.

Treniņnometnes noslēgumā, no 24. - 28. novembrim notika starptautiskā regate Folkart Cesme 2015. Sacensībās piedalījās Optimist klases burātāji no 15 valstīm - Dānijas, Lielbritānijas, Grieķijas, Turcijas, Itālijas u.c. Burātāju līmenis bija augsts, ko apliecina, ka daudzas valstis tika pārstāvētas ar to Optimist klases nacionālo izlašu sportistiem.

Četru dienu regate bija liels izaicinājums mūsu burātājiem, jo krasta vējš visas dienas bija stiprs, ap 20 mezgliem, kas brāzmās sasniedza krietni lielāku spēku. Jāatzīst ļoti profesionāls starptautisko sacensību tiesnešu darbs novadot šo sarežģīto regati 9 braucienos katrai no trijām dalībnieku grupām.

Mārtiņš Atilla, neskatoties uz stipro vēju, spēja parādīt sevi gan startos, gan arī distancē kopumā, sacenšoties ar vecākiem un pieredzējušākiem Optimist klases nacionālo izlašu burātājiem tādiem kā Roko Mohr (Vācija), Efe Turlcali (Turcija), Gabriele Centrone (Itālija) un Madsjohannnespoder Witzke (Dānija) un gandrīz visos braucienos noturēties pirmajā pieciniekā (labākais rezultāts otrā vieta pirmajā braucienā), tomēr šoreiz gadījās arī tehniskas aprīkojuma problēmas pirmajās sacensību dienās.

Līdz ar to Mārtiņš  ir 5. vietā starp junioriem un 20 vietā kopvērtējumā, Agate ļoti cīnījās un ieguva lielu pieredzi šajos stiprā vēja apstākļos, kas jaunajai burātājai bija liels izaicinājums (145. vieta kopvērtējumā). Šoreiz veselības problēmas neļāva sevi parādīt kopvērtējumā pilnvērtīgi Eduardam Pļaviņam, kurš varēja startēt tikai divos braucienos (labākais rezultāts 27. vieta). Visus rezultātus skatīt šeit. Sacensībās uzvarēja Efe Turlcali (Turcija), aiz sevis ar nelielu zaudējumu atstājot Roko Mohr (Vācija).

Pateicoties mūsu apstākļiem, neierasti spēcīgajam brāzmainajam vējam visā treniņnometnes un sacensību laikā, kā arī spēcīgajiem konkurentiem no daudzām pasaules valstīm, mūsu Latvijas Optimist klases izlases burātāji ir ieguvuši vērtīgu pieredzi, gatavojoties jaunajai burāšanas sezonai un izaicinājumiem Pasaules čempionātam Portugālē 2016. gadā.

Birkas: regate optimist 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-01 Decembris 2020
P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
no events