2013-04-01
Ievietoja: Kategorija: Jahtu sports

Latvijas jaunie optimisti debitē Lieldienu regatē Slovēnijā

Optimist jahtu klases regate Easter Regatta 2013, kas ilga no 29.-31.marta Portorožā (Slovēnija), noslēgusies.

Par regates uzvarētāju ar 5 punktiem kļuva Horvātijas burātājs Tins Gmitrovičs (CRO 1078). Otrajā un trešajā vietā attiecīgi ierindojās Slovēnijas sportisti  - Jana Germani (SLO 926) un Liams Orels (SLO 911), katrs iegūstot pa 6 punktiem.

No Latvijas burātājiem šoreiz labāk veicās abām Usmas jahkluba pārstāvēm. Augstāko vietu ieguva Agija Ēlerte (LAT 49), kopvērtējumā ar 79 punktiem ierindojoties 66.vietā, bet Veronika Čače (LAT 64) ar 97 punktiem ierindojās 89.vietā. Vēl pirmajā simtniekā iekļuva arī Rīgas jahtkluba pārstāvis Robins Lī Špats (LAT 72). Viņš ar 105 punktiem ierindojās 97.vietā. Priedaines jahtkluba puiši Toms Fišers – Blumbergs (LAT 93) ar 150 punktiem ieņēma 135.vietu, bet Ēriks Zvilna (LAT 69) ar 158 punktiem – 139.vietu.

Lieldienu regatē pavisam piedalījās 392 burātāji no divpadsmit valstīm.

Laikapstākļi dalībniekus nelutināja un trīs dienu laikā tika veikti tikai trīs starti.

Pirmajā regates dienā piektdien sacīkšu norisi traucēja migla, lietus un bezvējš, tāpēc visi starti tika atcelti. Arī sestdien situācija nebija daudz mainījusies, vien bija parādījies ap 3 m/s vājš vējiņš. Tomēr tas tika izmantots, lai dotu pirmo un todien arī vienīgo startu divu dienu laikā. Lai arī laikasptākļi pēdējā sacīkšu dienā uzlabojās, no iecerētajiem trīs startiem tika doti tikai divi. Pirmās sacīkstes tika aizvadītas stiprā vējā ar vidējo ātrumu 10 m/s, kas brīžiem sasniedza pat ap 30 m/s, bet otrās sacīkstes jaunajiem censoņiem izvērtās par kārtīgu izturības pārbaudi. Maksimālais vēja stiprums bija pieaudzis līdz pat 43 m/s, atnesot arī stipru lietu un sadzenot lielus viļņus. Pieturoties šādiem apstākļiem visu brauciena laiku, sacīkšu organizatori nolēma trešo startu atcelt.