SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2008-10-06
Ievietoja: Kategorija: Jahtu sports

Latvijas burāšanas ekipāžas – Eiropas labāko sešiniekā

(Oriģinālā ziņa publicēta www.andrejsala.lv)

Septembrī Polijas pilsētā Vengoževā notikušajā CISM (Conseil International du Sport Militaire) Eiropas militārpersonu čempionātā burāšanā, Latvijas Jūras spēku jungu programmas jaunsargi izcīnīja godpilno trešo un sesto vietu. Šādi panākumi gados jaunajām Latvijas ekipāžām vērtējami augstu, jo čempionātā piedalās pieredzējuši, pasaules līmeņa burāšanas profesionāļi.

Skatīt galeriju www.adrejsala.lv

Jūras spēku jaunsargu apmācību programma Latvijā darbojas jau ceturto gadu, bet kopš pagājušās sezonas nodarbības notiek arī Andrejsalai pieguļošajos Daugavas ūdeņos. Jaunsargu veiksme un spēki Eiropas militārās burāšanas čempionātā tika iemēģināta jau pērn, kad uz Poliju devās viena Latvijas ekipāža un kopvērtējumā ieguva 7. vietu no 23 komandām. Radās pārliecība, ka Latvijas gados jaunie burātāji gan stratēģijas, gan fiziskā spēka ziņā ir spējīgi cīnīties ar pasaules klases burāšanas profesionāļiem un medaļu ieguvējiem, tāpēc tika sākti nopietni treniņi uz Skippi 650 tipa jahtām, kuras šogad tika izmantotas čempionāta braucienos.

 

CISM Eiropas militārpersonu čempionāts starp burātājiem ir īpašas sacensības, jo tajās var piedalīties tikai militārpersonas un militāro organizāciju pārstāvji. Liela daļa dalībnieku ir profesionāli sportisti ar lielu pieredzi, arī olimpisko medaļu ieguvēji. Šogad čempionātā bija pārstāvētas komandas no astoņām valstīm – Polijas, Vācijas, Dānijas, Norvēģijas, Krievijas, Turcijas, Ukrainas un Latvijas.

 

Kā stāsta burāšanas speciālists J. Grīslis, kas palīdzēja mūsējiem kā organizators, Latvijas pirmajai ekipāžai (kapteinis – Matīss Alviķis) spraigākā cīņa bijusi ar Polijas komandām tieši pēdējā – izšķirošajā braucienā, jo poļu komandas bija nolēmušas bronzas medaļu paturēt sev. Tomēr Latvijas pirmā ekipāža, atraujoties no divām poļu komandām, kuru uzdevums bija nosegt Latvijas komandu, un apsteidzot arī Polijas otro komandu, nokļuva karstā cīņā ar Polijas trešo ekipāžu. Tā kā pirms pēdējā brauciena mūsējie par punktu zaudēja, lai iegūtu bronzu, bija nepieciešams apdzīt vēl vienu komandu. J. Grīslis teic, ka šajā brīdī komanda parādīja taktiski un fiziski visaugstāko sniegumu, un ļoti profesionāli, ar vēlmi uzvarēt – lielā ātrumā finišā apsteidza Polijas trešo komandu, atstājot to nepilnu metru aiz sevis.

 

Nacionālo bruņoto spēku majors Reinis Pudāns atzīst, ka tik augsts rezultāts no Latvijas komandām nebija gaidīts, un Latvijas burāšanas sportā tas ir liels notikums: „Puiši tiešām malači – parādīja sevi no labākās puses. Gan čempionāta organizatori, gan burātāji novērtēja mūsu sportistu aizrautīgo un godīgo cīņu, jo mūsējie, būdami gados jaunākie sacensību dalībnieki, sasniedza lieliskus rezultātus un pēdējā braucienā nodemonstrēja lielu izturību, par vienu punktu apsteidzot pieredzējušo poļu ekipāžu un izcīnot bronzas medaļu

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events