SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2011-07-14
Ievietoja: Kategorija: Jahtu sports

Latviešu burātājiem augsti sasniegumi starptautiskās regatēs

1Jūlija otrā nedēļa un tās nogale veiksmīga ir izrādījusies vairākiem Latvijas burātājiem, kuri piedalījās dažādās starptautiskās burāšanas sacensībās. Īpaši augstus rezultātus uzrādīja jaunā latviešu burātāja Helēna Rause, kura Igaunijā izcīnīja uzvaru Spinnakkeri Regatt 2011 regatē, kā arī Valters Romans, Gatis Graudums un Andris Zirdziņš, kuri, startējot apvienotā latviešu un lietuviešu komandā ar jahtu Jigy Jigy, spēja izcīnīt uzvaru lielākajā un prestižākajā Ziemeļeiropas jūras jahtu regatē ÅF Offshore Race apkārt Gotlandes salai.

Četrpadsmit gadīgā Helēna Rause, kura jūlija sākumā Latvijas jaunatnes olimpiādē pierādīja, ka spēj būt ātrāka arī par sava vecuma puikām, savu pārākumu spilgti nodemonstrēja Igaunijā, tradicionālajā bērnu un jauniešu regatē Spinnakkeri Regatt 2011. Helēna Optimist klasē 1apsteidza Somijas, Igaunijas un Krievijas vienaudzes, izcīnot uzvaru meiteņu vērtējumā, kā arī braši cīnījās ar kaimiņvalstu zēniem un septiņu braucienu summā ierindojās 14. vietā kopvērtējumā, kas, ņemot vērā plašo un spēcīgo dalībnieku sastāvu, ir ievērības cienīgs rezultāts.

Latvijas jaunā olimpiskā cerība Anna Aile jūlija otrajā nedēļā Somijā piedalījās Eiropas čempionātā olimpiskajā Laser Radial klasē. Šajā sacensībās deviņu braucienu kopvērtējumā ieņēma 9. vietu Sudraba flotē un 59. vietu kopvērtējumā.

Par vēl nebijušu Baltijas burātāju sasniegumu parūpējās jauktā lietuviešu un latviešu burātāju komanda, kurā Latviju pārstāvēja Valters Romans, Gatis Graudums un Andris Zirdziņš. Viņi ar trijiem lietuviešu burātājiem un lietuviešu jahtu Jigy Jigy pirmo reizi piedalījās Baltijas jūras un Ziemeļeiropas lielākajā, prestižākajā un grūtākajā jūras regatē ÅF Offshore Race, kas agrāk bija pazīstama ar nosaukumu Gatland Runt. Šajā regatē piedalījās 272 burātāju komandas no vairāk kā 12 valstīm.

1364 jūras jūdzes garajā sacensību distancē Jigy Jigy komandai izdevās izmantot visu pieredzi un meistarību, kā arī mainīgos laikapstākļus, lai finišu sasniegtu kā ORC International Bravo klases uzvarētāji. Finišā lietuviešu kapteiņa Šaruna Sodeikas jahta Jigy Jigy savus tuvākos konkurentus, zviedra Patrika Forsgrena vadīto jahtu Team SWE 88 apsteidza par 13 minūtēm un 57 sekundēm. Trešo vietu šajā klasē izcīnīja angļu jahta Arcona UK Racing.

Valters Romans pēc sacensībām atzina: "Šīs ir ļoti nopietnas un grūtas sacensības. Distances veikšanai mums bija vajadzīgas nedaudz vairāk kā trīs diennaktis, kas tika aizvadītas nepārtrauktā spriedzē. Laika apstākļi bija dažādi – sākumā bija stiprs vējš, taču vēlāk sekoja bezvējš un pat migla. Miglu un bezvēju izmantojām savā labā – ķerot vieglās vēja brīzes, noķērām konkurentus. Ar komandu secinājām, ka viena no mūsu komandas priekšrocībām bija tas, ka sešu cilvēku komandā bija četri pieredzējuši stūrmaņi, kas ļāva regulāri nomainīt nogurušo stūres vīru."

Plašāku informāciju par aizvadītajām burāšanas sacensībām un citām aktualitātēm iespējams atrast Latvijas Zēģelētāju savienības mājas lapā www.sailinglatvia.lv

Birkas: Jigy Jigy Helēna Rause Spinnakkeri Regatt 2011 ÅF Offshore Race 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events