SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2013-07-08
Ievietoja: Kategorija: Jahtu sports

Ir noslēdzies atklātais jūras burāšanas čempionāts (1)


1Raksta avots www.offshoreracing.lv

No 2.-6.jūlijam risinājās Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts.

 

 

 

 

 



Šogad čempionāts svinīgi tika atklāts Dziesmu svētku noskaņās ar Latviešu biedrības koru Unigunde un Latvis piedalīšanos. Svinīgo atklāšanas runu teica Latvijas Zēģelētāju savienības loceklis Valters Romāns un Latvijas Zēģelētāju savienības goda prezidents Māris Gailis. Māris Gailis netradicionāli novēlēja burātajiem: "Lai uzvar tas, kuram Ūdens Dievi ir labvēlīgāki!"

Sacensību pirmā posma starts tika dots pretī Andrejostai pie Vanšu tilta. Kopumā uz startu izgāja 21 jahta un 4 katamarāni. Sacensību dalībnieki cīnījās par 4 medaļu komplektiem 3 jahtu grupās un 1 katamarānu grupā. Lai tiktu pie medaļu komplekta, jahtām un katamarāniem bija jāpiedalās 5 sacensību posmos, no kuriem viens risinājās Daugavas lejtecē, bet pārējie 4 posmi notika Rīgas jūras līcī pie Rojas.

Šāgada čempionātā regates dalībniekiem bija jāpārvar īpaši mainīgi laika apstākļi. Par grūtāko regates posmu izvērtās otrās dienas distance, kurā ORC un LAT LYS1 grupai bija jāveic maršruts Rīga -Skulte - Roja apmēram 77 jūras jūdzes (apm.140km). Savukārt LAT LYS2 grupai un TEXEL (katamarānu) grupām bija jāveic maršruts Rīga - Roja apmēram 50 jūras jūdzes (apm.90km). Šī posma ietvaros burātājiem nācās sastapties ar labvēlīgu ceļa vēju distances sākumā. Distances vidusdaļā vējš norima un iestājās pilnīgs bezvējš. Karstā saule cepināja burātāju muguras un pārbaudīja izturību vairākas stundas. Tad pēkšņi bez brīdinājuma uzpūta spēcīga brāzma, un īsāko distanču dalībnieki varēja veiksmīgi finišēt. Savukārt garāko distanču grupām bija jāpārvar otrais bezvēja pārbaudījums, kas iestājās pēc saules rieta. Bezvēja nomocīti burātāji sagaidīja rītausmu kopā ar vieglu rīta brīzi un pēc vairāk kā 20 stundu burāšanas pārbaudījuma veiksmīgi finišēja Mērsragā, jo distance tika saīsināta laika apstākļu dēļ.

Pārējās sacensību dienas arī bija dāsnas ar daudzveidīgiem laika apstākļiem, iepriecinot burātājus gan ar sauli, vēju un varavīksni, gan pārsteidzot ar pērkonu, zibeni un spēcīgu lietu.

Īpaši gribētos atzīmēt Rojas pašvaldības viesmīlību un labo darbu infrastruktūras nodrošināšanai ostā. Rojas pašvaldība bija rūpējusies par svētku noskaņu, pilsētā izkarinot karogus, uzaicinot vietējos uzņēmējus pārdot sacensību dalībniekiem svaigi kūpinātas zivis, kā arī piesaistot vietējos uzņēmējus muzikāla vakara sarīkošanai vairākos pilsētas viesu namos. Sacensību dalībnieki un organizatori ir baudījuši Rojas jauko atmosfēru un ir pateicīgi Rojas pašvaldībai par labo sadarbību, un pauž cerību arī uz labu sadarbību nākotnē.

Regate veiksmīgi noslēdzās 6.jūlijā. Šoreiz laikam tiešām piepildījās Māra Gaiļa novēlējums, un uzvarēja tie, kam Ūdens Dievi bija labvēlīgāki. Zelta medaļas ieguva: jahta KATARINA II kapteinis Aivars Tūlbargs no Igaunijas ORC grupā, jahta GURU kapteinis Arnis Remess LAT LYS1 grupā, jahta ARABELLA kapteinis Gatis Backāns LAT LYS2 grupā un katamarāns KANI KELI TEXEL grupā kapteinis Juris Tuna. Visi rezultāti pieejami Jūras burāšanas čempionāta mājas lapā.

Birkas: jūras burāšanas čempionāts Roja 

1 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

  • burātājs
    2013-07-16

    Ūdens dievi, kā rāda statistika palīdz stiprākajiem...

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events