SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2006-08-01
Ievietoja: Kategorija: Praktiski padomi

Jūras braucēju apavu izvēle

Ne vienam vien jūras braucējam rodas jautājums, kas ir labākais ko valkāt esot uz jahtas klāja, jo laikapstākļi mēdz būt ļoti skarbi. Šoreiz pievērsīsimies apavu izvēlei.
Kādas jūs vēlaties kurpes, ko valkāt uz klāja? Lai būtu cieša zole, sausas pēdas un labi izskatītos? Bet ne jau izskats ir galvenais – apaviem ir jābūt izturīgiem. Mēs mēģināsim apskatīt vairākus pasaulē zināmākos apavu ražotāju piedāvājumus.


Kurpju pāri ir cenā no 39.99 līdz 190 latiem, ar nolūku uzzināt, kā tās izturēs ilgstošus nelabvēlīgus apstākļus. Kurpes ir pārbaudītas trīs posmos.

 

Jahtotaju apavi

Pirmkārt,lai uzzinātu, kā kurpes izturēs reālos apstākļos, tika izdalītas bariņam valkātāju, tostarp fotogrāfiem un laivu testētājiem. Nākošos astoņus mēnešu kurpes ceļoja pa Eiropu – no Solentas līdz Vidusjūrai –, testa laikā mīdot laivu klājus ar kurpju zolēm. Otrkārt, katram kurpju pārim tika uztaisīts “spīļu” tests ar paceltas dzinēja lūkas un ūdens spaiņa palīdzību, kas beidzās ar dažiem pārsteidzošiem rezultātiem. Un, treškārt, tika piesaistīti burāšanas apģērbu un apavu eksperti, kā tehniskie palīgi, lai novērtētu materiāla kvalitāti, dizainu un kopējo piemērotību šo apavu valkāšanai jūrā. Lai viss būtu rūpīgi, kurpes pat pārzāģēja garenvirzienā uz pusēm, no purngala līdz papēžiem, lai redzētu, no kā tā taisīta!

Visas šīs pārbaudes varētu būt viela pārdomām un rezultāti, iespējams, palīdzētu jums brīžos, kad grūti izlemt, kādas būs jūsu nākošās klāja kurpes.

Slīdēšana
Lai novērtētu, cik labi katrs kurpju pāris slīdēs pa tīkkoka klāju, tika uztaisīts slīdēšanas tests uz hidrauliski darbināma dzinēja lūkas. Eksperts ar kurpēm kājās nostājās uz lūkas, kura bija pacelta, līdz spīle pakļāvās gravitācijai. Leņķis tika izmērīts ar augstummērītāju - jo lielāks leņķis, jo lielāks atspēriens. Katrs kurpju pāris tika izmēģināts arī uz sausa un slapja tīkkoka.

Helly Hansen Classic Ekstra


No pirmā acu uzmetiena šajās Classic Ekstra kurpēs nav nekas klasisks un nekas īpašs, tomēr tās ir ļoti piemērotas. Kurpes ir viegli valkāt, tās ir pārsteidzoši ērtas ilgākiem laika periodiem un drīz vien kļuva par iecienītākajām klāja kurpēm – līdzvērtīgas iešļūcenēm. Kurpes virsma ir no plānas, mīkstas ādas, tāpēc tās ir viegli valkāt, ja strādājat uz kuģa un daudz kustaties. Neparasta dizaina pazīme ir pagarināta zole pie papēža, kas dod mazliet lielāku atspērienu, kā arī ir vēl divdaļīga zole, kas to atbrīvo. Sezonas beigās, kurpes izskatījās mazliet valkātas nevis pēc apdares, bet kā zīme- redz, cik daudz es viņas biju valkājis.
Vērtējums ****

 

Jahtotaju apavi

Jahtotaju apavi

 

 

 


Eksperta vērtējums: Šīs ir labas kurpes ar labu starpzoli un iekšējā loka atbalstu. Divdaļīgā zole ir jauna ideja un kopumā veido mazāku atstarpi saskarē ar klāju, taču tā neielaižas kompromisā par tvēriena ciešumu. Apļveida drenāžas kanāliņi neko nelaiž cauri un visdrīzāk savāc akmentiņus nevis izdzenā ūdeni.


Henry-Lloyd Prism 3-eye

Brūnā nabuka āda pirmajās dienās tecināja krāsu uz pēdām un, lai cik gaisa caurlaidīga ir ūdens necaurlaidīgā odere, tomēr šajās kurpēs ir karstāk un lipīgāk nekā īstajā ādā. Manuprāt, nav lielas nozīmes veidot šāda veida ūdens necaurlaidīgas klāja kurpes, jo ūdens gandrīz visu laiku šļācas pāri margām vairāk nekā sūcas cauri ādai. Vēl kurpes diezgan ātri zaudēja formu, lai gan raksturīgā starpzole un mīkstā virsma ir apvienota ar labu atbalsta un ērtuma kombināciju.
Vērtējums:***

 

 

Jahtotaju apavi

Jahtotaju apavi

 


Eksperta vērtējums: Henri-Lloyd piedāvā labu kombināciju ar žiletes piegriezumu un drenāžas kanāliņiem ar zoli, kas liekas lipīga. Es pieņemu, ka kurpes piedāvā ciešu tvērienu, lielākoties, tāpēc, ka zole ir apmetņveidīga, t.i. paplašinās pa papēdi un kājas lielo pirkstu. Dri-Lex ūdens necaurlaidīgā odere aizpludinās ūdeni, kas pa augšu uztek virsū.


Marrell Waterpro Sock


Marrell Waterpro Socks izskatās un liekas mazliet plastmasām līdzīgas, tāpēc jūs neizvēlētos tās valkāt lieliem attālumiem, jo pēdas tajās pārāk ātri sasvīst. Kurpju amfībiskās īpašības var padarīt tās par praktisku alternatīvu klāja kurpēm uz kaut kā ātra un slapja. Priekšrocība atšķirībā no sandalēm ir tāda, ka nav siksnu, kas nozīmē, ka mazāk iespējams uzraut pēdu uz spailes vai klāja mehānismiem. Kurpes cieši pieguļ pēdai un, kad izkāpjat uz peldošās bāzes, nav jābaidās, ka tās ūdenī tiks norautas. Konstrukcijas kvalitāte ir laba, un viegli tās notīrīt. Tīklotās malas labi novada ūdeni un tās diezgan ātri izžūst. Tās ir labas brīvdienām, lēkājot pa klinšainu vai akmeņainu pludmali no peldošās bāzes.
Vērtējums: ***

Jahtotaju apavi

Jahtotaju apavi

Eksperta vērtējums: Nav īsti klāja kurpes, vai ne? Tās ir labi veidotas un zole ir no itāļu dizainera Vibram. Gumijotā zole liekas mazliet par cietu valkāšanai uz kuģa, bet ventilācija liekas laba. Protams, šie vairāk ir kā pludmales apavi, jo nav liela atbalsta potītei.


Chatham Marine Marlin


Ne tās pašas pievilcīgākās kurpes, taču tās ir komfortablas un izturīgas. Negatīvā puse ir zolē, bet sausumā tās ir ļoti labas. Ne vieniem citiem apaviem nav žiletes griezuma zolei labāku izpildījumu. Kurpes purngalā zole izvirzās labi tālu no lielā pirksta ar izteiktu malu, kurai ir paradums aizķerties aiz visa kā, kad es to vismazāk gaidu- staigāju pa lauku pontonu un mala ķeras starp dēļu spraugām. Kurpes arī bija vainīgas par vienu sāpīgu ievainojumu. Kāpjot pāri jahtas margām, mala aizķērās aiz augšējās margas un eksperts paklupa. Margas drāts pāršķēla ādu uz stilba, kad vīrs piezemējās uz klāja.

Jahtotaju apavi

Jahtotaju apavi

Vērtējums: **
Eksperta vērtējums: Mīkstajai gumijas zolei vajadzētu dot labu atspērienu uz slapjas virsmas, bet nav liels žiletes iegriezums, tāpēc iedomājos sniegumu slapjā laikā kā kompromitējošu. Kurpes virspuses vīles ir nošūtas, taču diemžēl tās nav līmētas kā tas ir ar dažiem labākajiem apaviem šajā testā.


Clarks Rio Sun

Clarks mokasīnu tipa apavus, piesardzīgi salīdzinot, ar citiem kārtīgiem klāja apaviem, nereti tiek atzīts, ka Rio Sun nav piemēroti uz klāja. Tomēr, nebija ko uztraukties. Vispār zoles atspēriens bija labāks nekā pārējām īstajām klāja kurpēm. To vieglais svars un gludais stils ir ideāls, darbojoties ārpus klāja;jūs varat tās valkāt burājot un tikpat labi dodoties uz restorānu krastā. Bija par agru noteikt valkāšanas vai plīsuma pazīmes, bet pieredze ar Clarks apaviem bija nenovērtējama. Eksperta pēdējais pāris izturēja piecus gadus burājot, pirms to vajadzēja nomainīt. Zīmīgi, ka tie ir vislētākie apavi šajā testā.
Vērtējums: ****

 

Jahtotaju apavi

Jahtotaju apavi


Eksperta vērtējums: Sausais atspēriens izskatās labi;lielajam sadalījumam zoles kanālos vajadzētu palīdzēt attīrīt ūdeni, lai gan esot krastā tā var uzķert atsevišķus akmentiņus. Kurpes ir no zemas kvalitātes ādas, bet tās šajā sarakstā ir vislētākās. Tas, ka nav žiletes iegriezums zolē, liecina, ka šie vairāk ir ekonomiski mokasīni, nevis klāja kurpes.


Dubarry Seahorse

Visdārgākie apavi, kas izvirzās vadībā, attaisnojot cenu ar gaisa caurlaidīgu Gore-Tex oderi, kas iekšpusē paliek sausa, paredzot, ka ūdens turēsies zem margapmalēm. Tām nav nepārspējamais, visu ieskaujošais atbalsts, kāds ir Mustos apaviem, un to trīs caurumu forma novērsa iespēju slīdēt tikpat viegli kā citas divu caurumu klāja kurpes. Tās tomēr izcēlās kā dubultlomu spēlējošas. To vieglās zoles ir pieskaņotas ādai tā, ka nonākot krastā tās neizskatās kā krosenes, kuras esat aizmirsis novilkt, kā tas ir ar daudzām klāja kurpēm pēc sezonas valkāšanas un plēšanas.
Vērtējums: ****

 

Jahtotaju apavi


Eksperta vērtējums: Laba, augstākās kvalitātes ieeļļota āda un Gore-Tex – tehniski ūdensizturīga vīle – veido apavu virsmu šīm ārkārtīgi labi izgatavotajām kurpēm. Nepārtraukts caurauklojums un polsterēti atloki dod labu atbalstu. Atspēriens nav tik labs, jo nav žiletes griezums zolē, bet tās tika labi novērtētas atspēriena testā.


Musto Performance

Lai kādas citām būtu priekšrocības un trūkumi, Musto kurpes bija vienreizīgi ērtas, it kā tās būtu atsevišķā līmenī. Kā cilvēks, kuram nepatīk prototipa komandas divu caurumu klāja kurpes, šīs bija pirmšķirīgas no pretēja apjoma. Tās gludās kurpju auklas, lielie auklu caurumi un elastīgā mēlīte veido kurpi, kuru ir ļoti viegli uzvilkt un novilkt. Subjektīvi, tās mazliet slīdēja slapjumā, lai gan testi uz tīkkoka pierādīja pretējo. Par spīti tam, tās joprojām ir labākās klāja kurpes.”
Vērtējums: *****

 

Jahtotaju apavi

Jahtotaju apavi


Eksperta vērtējums: Polsterētais atloks dod labu atbalstu, lai gan tā forma varētu būt neērta, ja ieurbjas jūsu Ahileja cīpslā. Zole ir ar žiletes griezumu un dod labu ūdens novadīšanu caur sadalītajiem kanāliņiem. Zolei ir labs polsterējums, tā ir labi sašūta un izveidota. Nav ādas auklu, bet dažiem tas varētu patikt.


Quayside Hobart

Ja valkāšanas biežums ir pazīme labam kurpju pārim, tad šiem jābūt īstajiem uzvarētājiem. Izgatavotas no mīkstas nabuka ādas bez šuvēm un gandrīz virsmas raksta, sākumā bija šaubas par to izturības ilgumu. Arī vaļīgais dizains radīja šaubas. Paldies Dievam, vairums bažas bija kļūdainas! Tās gandrīz netika novilktas visu vasaru un joprojām izskatījās pietiekami labi, lai vilktu tās dodoties uz Santropezu. Patiess prieks ir par to, ka tās paliek vēsas karstā laikā, ir ideālas nometot, kad esat netīrā kabīnē vai tīrā salonā ar paklājiem. Taisnība, ka negribēsiet tās valkāt ziemas vētrā, bet, pienākot maijam, tās būs pirmās kurpes, kuras varētu uzvilkt.”
Vērtējums: ****

 

Jahtotaju apavi

Jahtotaju apavi


Eksperta vērtējums: Vīles ir nošūtas un pielīmētas, zole izskatās derīga – tai vajadzētu ātri aizplūdināt ūdeni ar vairāku virzienu novadīšanas kanāliem. Kanoe formas stils pie lielā pirksta var īsti nepatīk, kaut gan tas atkarīgs no gaumes. Šīm kurpēm ir laba starpzole, taču tām trūkst atbalsta.


Sebago Cape Horn

Cape Horn apavos ir tik daudz ādas, ka zvēri sāks maurot tās ieraugot. Tās ir teicami projektētas – stipras, ar stingriem šuvumiem un papildus biezumu. Bet pie šīs visas neapšaubāmās kvalitātes un labā izpildījuma, labs laiks paiet, kamēr pierod pie tām. Tās bija neparasti stīvas, tāpēc dažreiz nākas uzvilku kaut ko ērtāku. Turklāt tās ir tik ļoti švītīgas. Taču tas ir subjektīvi - nenoliegšu, ka Cape Horn kurpes ir tuvu pie virsotnes kurpju topā.
Vērtējums:****

 

Jahtotaju apavi

Jahtotaju apavi


Eksperta vērtējums: Augstas kvalitātes āda, labi polsterēta apmale un biezas auklas liek šīm kurpēm izskatīties izcili. Tomēr, piebildīšu, ka šīs nav tipiskas klāja kurpes - tās vairāk piemērotas uz ceļiem, nevis laivām. Mīkstā, polsterēta zole, žiletes griezumi un ūdens novadīšanas kanāli dotu labu atspērienu par spīti testa rezultātiem.

Birkas: Jūras braucēju apavi 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2020-11 Oktobris 2020
P O T C P S Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
no events