SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2008-04-08
Ievietoja: Kategorija: Praktiski padomi

Jahtu transports

Jahtas ir iespējams transportēt, gan pāri jūrām un okeāniem, gan uz sauszemes. Lielu jahtu transportēšana pa sauszemi izmaksā ļoti dārgi un ir sarežģīts process. Transportēšana pāri jūrām un okeāniem ir lētāks un vienkāršāks veids.

Lielākoties jahtas pašas ir spējīgas iet pāri jūrām un okeāniem, tomēr, neskatoties uz to, jahtu transportēšana ar kuģi ir ļoti izplatīta. Katru gadu pa ūdeni tiek transportētas aptuveni 8000 – 11 000 tūkstoši jahtu. Rodas jautājums, kāpēc transportēt ar kuģi, ja jahta pati var šķērsot jūru? Bieži jahtu saimniekiem nav laika, ko veltīt pārbraucienam pāri okeānam, ir cilvēki, kas baidās šķērsot okeānu, ir jaunas jahtas, kuras uzbūvē vienā kontinentā, bet tā jāpiegādā pircējam citā pasaules malā, vai jahta ir uzbūvēta, lai to izrādītu dažādās jahtu izstādes vairākās pasaules vietās. Protams, ir arī jahtas, biežāk motora jahtas, kurām var nepietikt degvielas tik lielam pārgājienam.

 Šobrīd pasaulē ir pieejami neskaitāmi jahtu transporta ceļi un parasti tie tiek pieskaņoti laika apstākļiem, piemēram, kad ziemeļu puslodē vasara iet uz beigām, dienvidu puslodē īstais laiks sākt burāt. Divreiz gadā turp un atpakaļ no Vidusjūras uz Austrāliju. Daudzi maršruti tiek pieskaņoti jahtu izstādēm, kas parasti notiek vienā un tajā pašā vietā gadu no gada.

Ielūkosimies „Dockwise Yacht Transpors” kompānijas maršrutos, ko tā piedāvā. Ziemeļu Rietumu Eiropā – Šerbūra, La Rošela, Stokholma. Vidusjūrā – Palma de Maljorka, Marmarisa, Olbija, Dženova, Toulona. ASV austrumu krasts – Newport, Everglades osta, Bahamu Brīvosta. ASV rietumu krasts – Ensenada, Galifito, La paz Vankuvera B.C. Karību jūrā – Svētā Tomasa osta, Martinikva. Klusā okeāna dienvidu daļā – Oklenda, Brisbene. Tie ir tikai vienas kompānijas piedāvātie maršruti, vēl ir daudz citas kompānijas un maršruti, kā arī lielo kravu pārvadātāji, kas piedāvās jūsu jahtu nogādāt jebkurā pasaules ostā. Gadījumā ja jūs esat izvēlējušies ostu, kuru nepiedāvā neviena jahtu transporta kompānija, to ir iespējams realizēt ar kravas kuģi, uz kura jūsu jahtu uzkraus un nogādās noteiktajā punktā, protams, jārēķinās ar lielākām izmaksām.

Ar šādu kuģi 42 pēdu garu jahtu nogādāt no Vidusjūras līdz Karību jūrai izmaksās aptuveni 4500 EURO vienā virzienā.

Aplūkosim, kā tiek veikta jahtu transportēšana no jahtas uzkraušanas brīža.

1.Sagatavošanās.

Jahtu transportēšana
Sākumā kompānijas tehniskais personāls izplāno jahtu novietojumu un to svaru uz papīra

2.Kuģa sagatavošana

Jahtu transportēšana
Šajā darba fāzē pēc tam, kad ir sagatavots plāns, kā un kur stāvēs jahtas, tiek sagatavots kuģa klājs iegremdēšanai

3.Iegremdēšanās

Jahtu transportēšana
Pēc iepriekš atzīmētām un sagatavotām vietām kuģis iegremdējas noteiktā dziļumā. Tad tajā pietauvojas jahtas.

4.Kuģa pacelšanās

Jahtu transportēšana
Ar ūdenslīdēju palīdzību, kuģim ieņemot normālu peldspēju, jahtas atbalstās uz klaja.

5. Jahtu nostiprināšana pirms došanās ceļā

Jahtu transportēšana
 Tehniskie darbinieki rūpīgi nostiprina katru jahtu, lai tās spētu pārvarēt kuģa šūpošanos.

6. Došanās ceļā

Jahtu transportēšana
 Pēc visu jahtu novietošanas un rūpīgas maršruta izstrādes, izvairoties no lielas viļņošanās, kuģis dodas uz nākamo ostu.

Oskars Stopiņš

Birkas: Jahtu transports transportēšana 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events