SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2007-01-29
Ievietoja: Kategorija: Pasaulē

Mūsu portāla lasītāja piedāvātais pārskats par DUSSELDORF - Boat show 2007

Dusseldorf boot logo

Tiešām LIETA. Te nu reiz ir viss. Es regulāri apmeklēju Stockholmu un Helsinku laivu izstādes, bet šī izstāde man sanāca gandrīz pa ceļam. Un nenožēloju. 17 paviljoni, sākot no kurpēm un līstēm līdz mega jahtām. No sava 18 lietu meklējamā saraksta atradu 17 vajadzīgās. Pie kam viss šeit ir kopā – kungi smalkos tērpos, kas dzīvi diskutē ar jūras braucējiem un iesācēji, kas tikai domā un sapņo par savu laivu.

Bet nu pie lietas – paņēmu pašu interesantāko un saliku grupās.

Paņem līdzi


1.   SEABOB
http://www.seabob.com/
Lieliska mantiņa izklaidei. Tomēr otru bateriju paku un ātro lādētāju vajadzētu, un vismaz vienu bateriju paku norakstīt uz sezonu. Ir redzēti līdzīgi mantas, bet šis bija īsti smuks, jo citādi nav saprotams par ko tā nauda.

Seabob


2.   MAGNUM 21
http://www.virusboats.com/
Tiešām jauks nākamais līmenis Hoby Cat un Top Cat. Ideāls mūsu apstākļiem – uz piekabes un prom uz Latgales ezeriem vai Usmas ezeru. Izmērs pieļauj arī mazo motoriņu, tāpēc salas aizvējš vairs nav bīstams. Pie kam tie ir 9 mezgli ar 9 zs motoru!

1


Un saliktā veidā tas ir kompaktāks par http://www.astusboats.com/, un ļoti vienkārši saliekams. Es teiktu, ka arī viens ar šo var tikt galā bez īpašas piepūles.


3.   Conrad Pischel R.I.B. – line
http://www.ribline.de
Dažādu veidu gumijas pūšļu tur bija kā sporta preču vairumbāzes izpārdošanā. Dažs pat bija ar 5 motoriem – 1000 zs. Bet mazs un ērts Dinghy, tas prasa atjautību, nevis spēku. Šeit ir vesela rinda lielisku risinājumu:

  • kā izlaist ūdeni,
  • kā iztikt bez masīvas stūres konsoles
  • kā iekļūt laivā pēc peldes.

Par visu bija padomāts.

1

Šajā grupā ir jārēķinās ar naudiņu ap 15,000 EUR.

Patīkami pārvietoties


4.   PRINCE EUROPE
http://www.prince-europe.hu/
Malači Ungāri! Tieši tēmā. Lidot pa ūdens virsmu bez trokšņa – tas ir sapnis. Un vēl sarkankoka laivā. Kā tas ir iespējams? Atjautīga korpusa konstrukcija samazina svaru, tas dod vietu akumulatora baterijām, elektromotors arī ir vieglāks par dīzeli. Rezultātā 1200 Kg un 6 stundu gaita. Ir arī dīzeļa versija, VOLVO PENTA.

1

Šis mani tik ļoti ieinteresēja, ka pilnīgie pieteicos pie šiem vizītē.

5.   Mazais motorsaileris
www.jacht-service.com.pl
Atkal jau eleganta lieta no visiem viedokļiem mantiņa. Piekam, labi nostrādāta, mūsu apstākļiem – pa skaisto.

1

6.   ODIN
http://www.odin-yacht.de/
Te uzreiz ir jāpiemin klasiskais stāsts par gudro un čaklo brāli. Kamēr čaklais strādā, tikmēr gudrais ar viņa sievu. Tā rodas naids. Un tāpēc izstādē ir 2 gandrīz vienādi produkti – ātrgaitas motarsailer (http://www.imexus.hu/), bet gudrā brāļa sniegums ir acīm redzami labāks. Šis ir kā radīts Rīgas / Lielupes / Ķīšezera izklaidēm. Ar motoru – 20 mezgli, ar burām 8. Tas tiek iegūts ar balasta tilpumu 850l un švertķīli.
Neko daudz jau kantēt nevar, bet lēnā vējā – ideāli. Un tiek atrisināta galvenā pie Rīgas burāšanas problēma – kamēr tiek jūrā ( ja tiek ), vairs nezin kur krasts.
Daži estēti gan ir sajūsmā no cirvjveida dizaina, bet es neesmu tik bezgala prasīgs - Baylainer taču cilvēki lieto.

1

Šajā grupā bez 50,000 EUR īsti nav par ko runāt. Bet ar 60,000 vajadzētu vairāk kā pietikt.

Dzīve uz ūdens


7.   LAGOON
http://www.cata-lagoon.com/
Šis nav vienkārši kārtējais peldošais Pļavnieku 600 sērijas dzīvoklis ar Poļu mēbelēm. Šis ir Hybrid – elektromotors, kurš ejot zem burām lādē baterijas var stumt to verķi 2 stundas. Grūti komentēt, ir jānomēģina.

1

8.   FARMONT
http://www.farmontyjachts.com/
,pilnīgs pretstats LAGOOON. Kārtīgs ekspedīcijas kuģis, ideāli nostrādāts. Izkliedē mūžīgo mītu par tērauda korpusu kā obligāto noteikumu ledus klasei. Kārtīgs kompozīt materiālu korpuss, perfekts plānojums, perfekta interjera izpildījums. Ja kāds grib izdot 3 milj. EUR, lai pavadītu dzīvi uz ūdens, un nav ortodoksāls buru piekritējs, tad šis variants ir ļoti labs.

1

 

Apskatinieka izvēle


9.   CATANA

http://www.catana.net/index.php?lang=us
Lai gan konstrukcija joprojām ir tipveida, tā tomēr ir pakāpi augstāka par LAGOON. Ir būts uz klasiskajiem CATANA aparātiem, bet jaunais 50 ir lielisks. Tas nav tik vaļīgs un mīksts, ka LAGOON, plānojums ir labāks ( nav šķērsām novietotā gulta), ir daudz sīkumu, kuri padara šo izstrādājumu pievilcīgu.

1

Īpaši gribas uzteikt risinājumu par sauļošanās vietu uz kajītes jumta. Naval Architekts ir ļoti skeptiski par flybridege katamarānos zem 70 pēdām. Iemesls – nevar dabūt pareizu svarojumu, kas katamarānam ir ļoti svarīgi, ir jātaisa smags korpuss, kas noved pie ātruma zaudēšanas un citām problēmām. Bet šis ir labs kompromiss. Protams – var norauties ar grotbomi pa pieri, bet tik lielam katamarānam jau halzi nemet katras 20 minūtes.

Ir jābūt godīgam – interjera gala apdare ir pavāja, bet tas ir labojams.

Māksla


Katram ir savas vājības – apskatniekam tās ir klasiskas koka laivas. Es biju pārsteigts, ka šīs nav izmirušas. Un vēl jo vairāk ieraugot šo:
http://www.j-craftboats.com/index.asp

Diemžēl mani stendā sagaidīja pagalam nomocīta Zviedru meitene, kas diemžēl bija īsta blondīne (folkloras izpratnē), bet pie zinošiem ļaudīm es netiku, tie bija aizņemti. Bet viens ir skaidrs – šo skaistumu taisa Zviedrijā.

Nobeiguma vārdi


Atšķirībā no citām izstādēm, šajā latviešu valoda bija dzirdama tikpat bieži kā krievu valoda. Īpaši jau 6 hallē, pie mega jahtām. Kad vienā stendā meitenei pateicu, ka esmu no Latvijas, viņa mani uzlūkoja ar cieņu – arī viņai gribējās būt no Latvijas. Ekonomika iet uz augšu (vismaz būvniecība) un nu mēs pērkam, vismaz izvēlamies sev to, ko citi pērk čarteram. Arī tas ir labi.

Pirms aizbraukšanas ieturēju pusdienas ar jauku delegāciju no Latvijas. Kolēģis teica vēsturisku vārdus – VAI NEVAR TIKT UZ ZOLOĢISKO DĀRZU? GRIBU REDZĒT DZĪVU ZILONI. JO ŠITĀ VISA TE IR PA DAUDZ.

Zigurds Spunde

Birkas: DUSSELDORF - Boat show 2007 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-01 Decembris 2020
P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
no events