SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2010-07-27
Ievietoja: Kategorija: Pasākumi

Pāvilostu nedēļas nogalē pārņems burātāji un mediju komandas

Pāvilostas pasākumsVienu no burvīgākajām Latvijas ostas pilsētām – Pāvilostu šajā, 2010. gada jūlija pēdējā nedēļas nogalē pārņems burātāji un sportiski noskaņotas mediju komandas, jo vienlaikus mazajā un parasti klusajā Pāvilostā notiks gan Latvijas atklātais Mikro klases burāšanas čempionāts, gan sportiskākā Baltijas mediju regate "Iemīli jūru un iepazīsti burāšanu", gan Pāvilostas sērfa seminārs. Paralēli šiem sporta pasākumiem Pāvilostas pludmalē, festivālā "Zelta Smilšu Grauds" 15. reizi tiksies arī smilšu skulptūru veidotāji.

Latvijas atklātais Mikro klases burāšanas čempionāts
Mikro klase ir viena no visattīstītākajām jahtu klasēm Latvijā. Mūsu valsts pārstāvji regulāri piedalās un plūc laurus starptautiskās sacensībās un ir izcīnījuši nevienu vien Eiropas un Pasaules čempiona titulu. Šogad pirmo reizi Latvijas čempionāts ir atvērts arī ārvalstu dalībniekiem, tādēļ ļoti iespējams, ka Latvijas čempionātā piedalīsies ne tikai Latvijas, bet arī tuvāko kaimiņvalstu burātāji. Sacensības par Latvijas burāšanas čempionu tituliem sāksies jau 30. jūlija pēcpusdienā un noslēgsies 1. augustā. Šobrīd precīzs dalībnieku sastāvs vēl nav zināms, jo šīs klases noteikumi neparedz iepriekšējo pieteikšanos.

Baltijas mediju regate
Latvijas Mikro klases čempionāta ietvaros, 31. jūlijā Pāvilosta Marina notiks līdz šim sportiskākā Baltijas mediju regate ar devīzi "Iemīli jūru un iepazīsti burāšanu", kurā mediju pārstāvjiem būs jāapgūst burāšanas pamati, burātāju pavadībā jāsacenšas ar mikro klases jahtām, kā arī savā starpā jānoskaidro stiprākā komanda, stafetes veidā airējoties jūrā ar "sērfošanai" paredzētajiem SitOnTop kajakiem. Bez šīm ļoti aktīvajām nodarbēm, mediju pārstāvjiem būs uz laiku jāsacenšas arī TopCat buru pacelšanā, kā arī jānodemonstrē savas iemaņas jūrnieku mezglu siešanā, kā arī zināšanas navigācijas un metroloģijas jautājumos. Četras labākās komandas nokļūs finālā un Baltijas mediju regates uzvarētāji finālā tiks noskaidroti, burāšanas sacensībās ar TopCat katamarāniem. Mediju regate sāksies ar komandu reģistrāciju līdz pulksten 11:00 un noslēgsies ar apbalvošanu ap 19:00. Sacensību laikā par mediju pārstāvju drošību rūpēsies profesionāli burātāji, kā arī Jūras spēku Krasta apsardzes dienests, kas Pāvilostā medijus arī iepazīstinās ar savu aprīkojumu. Šobrīd mediju komandas aktīvi piesaka savu dalību Baltijas mediju regatē un paredzams, ka komandu skaits sasniegs maksimālo

Sērfa seminārs un smilšu skulptūras
31. jūlijā Pāvilostā sāksies arī ikgadējais Pāvilostas sērfa seminārs, kurā vairāk kā nedēļas laikā vindsērfinga entuziasti un interesenti apgūs šī sporta veida tehniku un prasmes, kā arī rīkos nevienu vien sacensību braucienu.

31. jūlijā Pāvilostas pludmalē notiks arī 15. Zelta Smilšu Grauds smilšu skulptūru festivāls, kura tēma šogad ir "Ceļojums". Tā ietvaros visu dienu gan profesionāļi, gan interesenti būvēs skulptūras no pludmales smiltīm. Labākos skulptūru veidotājus paredzēts apbalvot jau pulksten 17:00. Taču saulrieta laikā, pulksten 22:00 paredzēts aizdedzināt tradicionālo ugunsskulptūru.

Baltijas mediju regati "Iemīli jūru un iepazīsti burāšanu" sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģiona administrāciju, projekta "Kurzemes reģiona ostu attīstība" ietvaros, kura ieviešanai saņemts atbalsts no Norvēģijas, kā arī atbalstītājiem Red Bull un Užavas Alus organizē Latvijas Zēģelētāju savienība, Latvijas Mikro klases jahtu asociācija, Jūraslaivas.lv, Pāvilosta Marina un sabiedrisko attiecību aģentūra GA's.

Papildus informāciju iespējams atrast Latvijas Zēģelētāju savienības mājas lapā www.sailinglatvia.lv

Birkas: Pāvilosta burāšana ostas sērfa seminārs 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events