SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2012-05-16
Ievietoja: Kategorija: Pasākumi

Ogres muzeju naktī piedalīsies arī burātāji

1Raksta avots www.laiki.lv

19. maija sestdienā jau astoto reizi Latvijā norisināsies starptautiskā akcija „Muzeju nakts”. Zilā krāsa iesāk trīs simbolu un krāsu ciklu – zils (jūra), zaļš (mežs), sarkans (dzintars) – kas noslēgsies 2014. gadā, kad Rīga kļūs Eiropas kultūras galvaspilsētu.

 

 

Iekļaujoties Muzeju nakts kopīgajā zilās krāsas noskaņā Muzeju nakti atzīmēs ūdens un gaisa zīmē.

Jau no plkst. 20.00 Ogres muzeja izstāžu zālē darbosies retro peldkostīmu darbnīca. Šeit topošo dizaineru uzraudzībā, iedvesmojoties no peldkostīmu dizaina vēstures un ļaujoties iztēlei, ikviens varēs uzskicēt savu peldkostīmu, lai pēc tam ar dizaineru palīdzību to arī izgatavotu. Bet pulksten 23.00 tiks atvērta muzeju naktī tapušo peldkostīmu izstādi apmeklētāju vērtēšanai.

Vienlaicīgi, no pulksten 20.00 – 23.30 tiks apdzīvots arī laukums pie muzeja. Jaunākie muzeja viesi šeit varēs piedalīties Ogres upes nepieradināto akmeņu apgleznošanā un mākslinieciska izkārtošanā. Kopā ar Ogres Valsts tehnikuma pedagogiem un audzēkņiem tiks modelēti koka kuģīšus, bet papīra kuģīšus jaunākajiem Muzeju nakts apmeklētājiem palīdzēs izlocīt Jauniešu domes pārstāvji.

Laukumā pie Kultūras nama kāpnēm no 20.00 – 24.00 rosīsies "Top Cat" klases jahtas komanda. Šeit klausīsimies leģendārās "Mildas" kapteiņa Rolanda Millera stāstus, mācīsimies siet jūrnieku mezglus. Noslēgumā centīgākajiem un drosmīgākajiem mezglu sējējiem būs sarūpēts arī eksāmens. Par piemiņu no muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja nofotografēties pie jahtas.

No 23.30 – 24.00 peldkostīmu konkursa laureātu apbalvošana, svinīga fotografēšanās ar jahtas kapteiņiem.

Vakara garumā laukumā pie muzeja darbosies radošā dīdžeju apvienība "Oger". Apmeklētājiem atvērtas būs muzeja pastāvīgās ekspozīcijas "Leģendārā Ogre" un "Ogre – peldu un gaida kūrorts", kur kinomīļi varēs baudīt V. Braslas mākslas filmu "Ūdensbumba resnajam runcim".

Tikai muzeju naktī ekskluzīva iespēja saņemt unikālu suvenīru – Ogres veselīgo un skujkoku fitoncīdiem bagāto gaisu. Ūdens netiks izsniegts, bet būs iespēja degustēt, iegādāties un izlūgties recepti gardajiem ūdens kliņģeriem.

Pasākuma sadarbības partneri rīkošanā un visas nakts garumā ir Ogres novada pašvaldība, Pilsētas Jahtklubs, Latvijas Zēģelētāju savienība, Latvijas TOPCAT klases asociācija, Ogres Valsts Tehnikums, Ogres novada jauniešu dome, Radošā apvienība "Oger".

Birkas: muzeju nakts burātāji 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2017-03 Februāris 2017
P O T C P S Sv
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
no events