SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2007-04-12
Ievietoja: Kategorija: Pasākumi

BALTIC BOAT SHOW 2007 apskats

Plašākai sabiedrības daļai BALTIC BOAT SHOW 2007 tika atklāts 29. marta rītā un noslēdzās 1. aprīlī. Tomēr dalībniekiem izstāde sākās jau 23. martā, kad Ķīpsalas halle tika atvērta, lai iekārtotu savus stendus. Jahtu transportēšana uz izstādi nebija vienkārša, jo lielai daļai jahtu gabarīti pārsniedza standarta kravu izmērus, ko parasti transportē pa ceļiem. Vairums izstādes dalībnieku jahtas arī atveda pa sauszemi, ar speciāli piemērotiem transporta līdzekļiem, tomēr daži pamanījās jahtu ielaist vienā Daugavas krastā, izcelt Ķīpsalā un tad nogādāt izstādē. Piecu dienu laikā tumšā halle tika piepildīta ar skaistām buru un motora jahtām. Hallē laiks no nepatīkami rudenīga pārvērtās pavasarīgā, līdz izstādes dienās tas bija ļoti vasarīgs. Vasaras sajūta bija īpaša tiem, kas atradās uz paaugstinājumiem zem prožektoru gaismām. Šogad mazliet vairāk izcēlās tie, kas pamanījās Ķīpsalas hallē iemānīt lielākas jahtas. Citus gadus 2. izstāžu halli jahtas piepildīja tikai daļēji, tad jau šogad jahtas tika izvietotas pa visu halli. Ja epriekšējos pāris gadus mēs šo izstādi saucām par Baltijā lielāko, kas arī tā bija, tad tagad to varēja teikt ar drošu sirdi un lepnumu. Saņēmām arī atzinību no vācu, angļu un zviedru burātājiem, kas atzina izstādi par labu esam, kā arī piemetināja – ir jau redzētas arī mazākas jahtu izstādes.

Bavaria Yachts, Acon Yachts, Jeanneau, Grand Soleil, Azimut, Hansayachts, Beneteau, Maby yachts, Cris-Craft, Fairline boats šī ir tikai daļa no pasaulē labi pazīstamiem zīmoliem, kas vienuviet priecēja, gan tos, kas burā, gan arī tos, kas par to tikai domā. Bija arī jahtu aprīkojums, kruīza izbraucieni, mazākas laivas un laiviņas, airējams ar piekaramiem motoriem, motori bez jahtas, elektronika, apģērbs un daudz kas cits par un ap jahtām. Cilvēku uzmanību piesaistīja lielākie stendi, kā arī lielākās un dārgākās jahtas. Ja kāds mēģinātu saskaitīt kopējo jahtu vērtību, kas tajās dienās atradās hallē, cipars noteikti atgādinātu telefona numuru. Kā jau lielākajai daļai cilvēku, arī manu uzmanību piesaistīja tie lielākie un skaistākie.

Likās, ka Laivu Centrs atstās izstādē vienu tukšu vietu, kur būtu jāpiestāj jahtai, taču pašās pēdēja vakarā viņi hallē iestūrēja savu lielāko no motorjahtām. Baltic Boat Center arī bija pacenties un viņu Azimuts izskatījas tiešām labi, lai gan neesmu redzējis tādu Azimut jahtu, kas spētu atstāt mani vienaldzīgu. Labi izskatījās arī viņu abas tumši zilās jahtas. Laivu Depo šogad arī bija labi pastrādājis un viņu stends izcēlās ar to, ka tur manu uzmanību nepiesaistīja pati lielākā jahta, bet gan pavisam nelielā Boesch motorlaiviņa no sarkankoka, un šī Šveicē ražotā motorlaiva likās izgatavota tik precīza un tik perfekti, ka dārgākais Šveices pulkstenis nobāl tās klātbūtnē. Klips-B un Regate kā vienmēr klasiski. Baltic Trade Systems arī bija labi pamanāmi ar saviem Topcat katamarāniem, kas bija pilnība gatavi, lai tos nolaistu ūdenī un burātu. Odyssey bija pamanījusies izstāžu hallē iemānīt pašu garāko jahtu, 46 pēdu garo Mabi. Marinetek - Somijas un Latvijas kopuzņēmums baseinā peldināja savu dzelzsbetona izstrādājumu, jo viņu pieredze rāda, ka cilvēki neticot tam, ka betons peld, lai gan ir jau arī jahtas no dzelzsbetona.

Par apmeklētāju trūkumu šajās dienās nebija jāsūdzas. Ja ceturtdien un piektdien nebija jābaidās par to, ka jahtas varētu apgāzt milzīgais apmeklētāju skaits, tad brīvdienās tā ari likās, un lielāko daļu laika cilvēkiem, kas vēlējās apmeklēt jahtas, nācās arī gaidīt rindā. Kopumā tie dalībnieki un viesi, kurus aptaujāju, par izstādes norisi bija ļoti apmierināti.

Par to, vai tieši izstādes laikā izdevās pārdot kādu no jahtām, grūti spriest, jo aptaujātie laivu tirgotāji teica, ka pārdota jahta ir tikai tad, kad nauda ir kontā, un mutiska vienošanās ne vienmēr nozīmē, ka jahta ir pārdota. Tā nu beidzoties izstādei pavisam lēnām halli atstāja pavasarīgi vasarīgā sajūta un dažu dienu laikā laivas gausi izslīdēja ārā no izstāžu halles.

Jahtu tirgotāji atzīst, ka, protams, ir lietas, ko varētu mainīt un uzlabot, bet tāpēc ir jāgaida nākamā gada jahtu izstāde Ķīpsalā kura noteikti būs vēl iespaidīgāka, jo šī gada izstāde ir tiešām liels pārsteigums mums visiem, kas liecina par to, ka ir vērojama izaugsme.

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2020-12 Novembris 2020
P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
no events