SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2007-09-20
Ievietoja: Kategorija: Pasākumi

2007. gada Rīgas burāšanas sezonas noslēguma regate Daugavā

Šīs vasaras burāšanas sezona izskanēs ar tradicionālo sezonas slēgšanas regati Daugavā. Starts tiks dots Daugavā sestdien, 22. septembrī plkst. 12.00 pie Rīgas Pasažieru ostas, un jahtu sacensības varēs vērot no Andrejsalas, Ķīpsalas un Vanša tilta.

2007.gada vasara burātājiem ir bijusi ļoti intensīva  ir pieaudzis gan jahtu un to komandu, gan arī burāšanas sacensību skaits. Sezonas atklāšanas regatē Ūdens festivāla „Andrejsala 2007” ietvaros piedalījās 43 jahtas, kas Latvijā ir ievērojams skaits. Tiek prognozēts, ka arī burāšanas sezonas noslēguma regatē dalībnieku atsaucība būs tikpat liela.

Šovasar ir notikušas vairākas ievērojamas burāšanas sacensības. Visnozīmīgākā no tām  jūlijā notikušais Latvijas jūras burāšanas čempionāts Lexus 2007, kur Latvijas un ārvalstu burātāji sacentās vairākās distancēs. Regates dalībnieki sacensību pirmajā dienā mēroja ceļu līdz Salacgrīvai, bet galamērķis bija Pērnava, kur kopvērtējumā galveno balvu – jaunu spinakera buru ieguva katamarāns „Wiki”. Savukārt jūlijā Trīsstūra regates galveno balvu ieguvēji ir: A klasē  „Galaxy”, B klasē  „Ra”, C klasē  „Abava”. Augusta beigās Rīgā notikušajā burāšanas čempionātā A klasē pirmo vietu izcīnīja „Siriuss” un „Mamma”, B klasē  „Ra”, C klasē  „Beauty”.

Šogad pirmo reizi starts tika dots arī jaunai Rīgas regatei „Rudens kauss”, kuras noslēguma posms norisinājās iepriekšējā nedēļas nogalē par spīti stipram un brāzmainam vējam. Regates uzvarētāji A klasē  „Mamma”, B klasē  „Ra” un C klasē „Veronika”.

Uz vasaras noslēguma regati ir aicinātas visas jahtu komandas. Galvenais vadmotīvs ir ne tikai sacensību gars, bet arī prieks un iespēja kopīgi atcerēties piedzīvojumiem bagātās burāšanas sezonas spilgtākos mirkļus un jau plānot 2008.gada sezonu. Sacensību norise tiks filmēta, un uzfilmēto materiālu varēs apskatīt uzreiz pēc regates Andrejostas jahtklubā, kur notiks dalībnieku apbalvošana. Balvas pasniegs Rīgas domes un kompānijas „Sony” pārstāvji. Pirms garās ziemas burātājus sagaida jautrs noslēguma vakars ar džeza mūziku, dejām un vasaras foto apskatu.

Regati organizē: Rīgas domes Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta Sporta pārvalde (RDSP), Andrejostas jahtklubs, Latvijas Daudzkorpusu jahtu asociācija (LDJA).

Regates atbalstītāji: „Sony” un „Cido”.

Iepriekšēja pieteikšanās mediju pārstāvjiem un papildu informācija:
Laine Zemīte, tālr.: 291640670 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events