SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2017-12-17
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Saule, viļņi un vējš – latviešu burātāju izaicinājumi Maltā

Anna AileRaksta avots www.skaties.lv

Latvijas komanda ar jahtu Knyaz un treneri Ilgoni Balodi priekšgalā kopā ar 19 komandām no Maltas, Lielbritānijas, Itālijas un citām Vidusjūras valstīm piedalījās ikgadējās sacensībās Medcomms Round Malta Race 2017.

 

 

 

 

Šogad regatē piedalījās 19 komandas no Maltas, Lielbritānijas, Itālijas un citām Vidusjūras valstīm, kuru vidū šogad cīnījās arī Latvijas komanda ar jahtu Knyaz un treneri Ilgoni Balodi priekšgalā, kuram izdevies paveikt gandrīz neticamo – nokomplektēt komandu tikai no Maltā dzīvojošiem latviešu puišiem, kas no burāšanas trenera prasījis milzīgu laika un darba ieguldījumu.

Skarbā cīņā mūsu komanda finišēja devītie, attiecīgi savā grupā ieņemot 7. vietu. Šis ir ļoti labs rezultāts, jo konkurence bija ārkārtīgi liela un pārējās komandas ļoti spēcīgas un ar milzu pieredzi un profesionāliem burātājiem, kas mūsu vīrus tikai priecēja, jo šie paši konkurenti startēs arī citās lielākajās un prestižākajās Vidusjūras regatēs, un šī cīņa mūsu komandai deva labu atskaites punktu samērojot spēkus.

Regatē piedalījās dažādu izmēru jahtas, katra ar savu ātruma koeficientu, kas pareizināts ar reālo distances laiku veido kopvērtējuma laiku. Tas ļauj arī mazākām jahtām ar veiksmīgu komandas darbu uzvarēt lielāku izmēru jahtas.

Un tagad būtiskākais – mūsu komandas ambīcijas. Jautājot mūsu kapteinim par sportiskiem mērķiem, tiek sniegta ļoti konkrēta atbilde – komanda plāno iekļūt pasaules top desmitniekā! Šo savu uzvaras gājienu komanda nolēmusi sākt ar dalību Saint-Tropez 900 martā un Rolex Middle Sea Race oktobrī, kas ir viena no četrām pasaules prestižākajām un sarežģītākajām regatēm pasaulē. Pie nepieciešamības, kapteinis Ilgonis Balodis ir gatavs piesaistīt papildu profesionālus burātājus no Latvijas. Šis viennozīmīgi ir ļoti skaļš pieteikums tam, lai iekļūtu pasaules līmeņa burātāju elitē.

Nelielu negatīvu noskaņu šajā īstas veiksmes stāstā ienes risks, ka mūsu komandai var nebūt iespēju ilgi noturēties zem Latvijas karoga, ja vien puiši neatradīs patiesi ieinteresētu atbalstītāju, kam rūpēs gan fakts, ka latviešu komanda burāšanas mekā Maltā var startēt zem savas tēvzemes karoga, gan arī būs ieinteresēts ar savu zīmolu iziet plašajā pasaulē. Cerot arī šajā jomā būt tik pat veiksmīgiem kā savas sportiskās karjeras sākumā, Latvijas sportisti Maltā cer uz abpusēji izdevīgu risinājumu, un mēs vēlam viņiem veiksmi!

Birkas: knyaz sacensības burāšana 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2020-11 Oktobris 2020
P O T C P S Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
no events