SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2016-08-25
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Rīgas brīvostas pārvalde sadarbojoties ar Bērnu un jauniešu burāšanas skolu veicina jauniešos interesi par jūrniecību

IMG-bskola2.jpgRaksta avots www.rop.lv

Realizējot savas sociālās atbildības politikas virzienu Atbalsts jūrniecības izglītībai un jūrnieka profesijas popularizēšana, Rīgas brīvostas pārvalde (RBP) aktīvi sadarbojas ar Biedrības Pilsētas Jahtklubs interešu izglītības iestādi Bērnu un jauniešu jūrniecības skola.

 

Kopš 2013. gada skola apmāca bērnus un jauniešus burāšanas sportā, papildus izglītojot tos par kuģošanu un jūrniecību.

Pašreiz Jūrniecības skolā burāšanu un jūrniecības lietas apgūst aptuveni 40 jaunieši. Apmācības notiek ar iesācēju buru laivām Optimist, ar kurām bērni var burāt līdz 15 gadu vecumam.  Sākuma grupā tiek apgūti pirmie soļi burāšanā, bet sporta grupā tiek apmācīti tie, kuriem rodas padziļināta interese par burāšanu un jūrniecību. Neraugoties uz Jūrniecības skolas neilgo pastāvēšanas laiku, audzēkņi jau sasnieguši augstus rezultātus Latvijas mērogā un piedalījušies nozīmīgās starptautiskās sacensībās. Jaunā burātāja Agate Einause pagājušajā gadā izcīnīja Latvijas kausu un šogad Latvijas izlases sastāvā piedalījās Pasaules čempionātā Portugālē. Skolas burāšanas trenere ir titulētākā Latvijas burātāja, divkārtējā Olimpisko spēļu dalībniece un Pasaules čempione vindsērfingā Vita Matīse.

Vita Matīse: “Vislielākais atbalsts no RBP ir iespēja bez maksas izmantot jahtkluba infrastruktūru.  Kā bērnu burāšanas skolai mums ir svarīgi, ka šeit viss ir mūsdienīgi, pilnīgi droši un atbilstoši visām prasībām. Jau projektēšanas stadijā šeit ir ieplānots un izbūvēts celiņš, kas piemērots tieši bērniem un mazajām buru laivām. Būtiskas ir komfortablās ģērbtuves un siltās dušas.

No citām burāšanas skolām mēs atšķiramies ar to, ka papildus organizējam audzēkņiem dažādus pasākumus, lai rosinātu viņos interesi par jūrniecību un kuģošanu. Ziemas laikā notiek dažādas lekcijas par jūrniecības jautājumiem un dodamies apmeklēt vietas, kas saistītas ar jūru un jūrniecības profesijām. Apmeklējam gan Latvijas Jūras akadēmiju gan Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeju. Rīgas brīvostas pārvaldē esam bijuši ostas Kapteiņdienestā un tikušies ar Ostas kapteini, kā arī viesojušies uz ledlauža “Varma”. Ļoti vērtīgs bija Ostas policijas apmeklējums. Tas ļāva bērniem labāk izprast dažādus drošības jautājumus, par ko mācām. Uzzinājām kā glābēji var sniegt palīdzību ekstremālos apstākļos nonākušam buru kuģim. Izglītojošajos pasākumos mūs ļoti atbalsta Rīgas brīvostas pārvalde, gan piešķirot nepieciešamo inventāru un peldlīdzekļus mūsu pasākumiem, gan organizējot ekskursijas ostā. Pateicoties RBP, ekskursijā ar Tallink prāmi uz Vāsas muzeju Zviedrijā bērniem bija iespējams paviesoties kapteiņa kajītē, kuģojot caur Zviedrijas šērām. Tas bija neaizmirstams piedzīvojums.  Visi šie pasākumi neapšaubāmi rada bērnos interesi par jūrniecības nozari.

Ļoti novērtējam arī Ostas policijas atbalstu, gan rūpējoties par drošību mūsu organizēto sacensību laikā, gan ļaujot mums droši trenēties ostas teritorijā.  Nodarbībās mēs burājam ostas akvatorijā un redzam kā ienāk lielie kuģi, kā notiek kravu kraušana, esam redzējuši  ostas ūdenslīdēju darbu un lielo boju izlikšanu. Tā bērniem ir papildus iespēja iepazīties ar ostas darbu un padara arī interesantākas mūsu nodarbības.”

Aicinām bērnus un jauniešus, kuri vēlas apgūt burāšanu, kurus vilina jūra un interesē viss kas saistīts ar kuģiem un kuģošanu, pieteikties apmācībām pie Vitas Matīses, tālrunis: 26565290. 

 

Birkas: jaunieši burāšana 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events