SeaClub
Reģistrācija
 • Nirvana
 • Baltsails
2016-10-14
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Plānots vienkāršot CSDD reģistrējamo kuģošanas līdzekļu reģistrācijas kārtību (2)

1Raksta avots www.buratajiem.lv

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) ir sagatavojusi grozījumus Ministru kabineta 2008. gada 25. marta noteikumos Nr. 213 „Ceļu satiksmes drošības direkcijā reģistrējamo kuģošanas līdzekļu reģistrācijas kārtība”, kas Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti 6. oktobrī.

 

Grozījumu mērķis un būtība ir precizēt noteikumos iekļautās prasības par kuģošanas līdzekļu reģistrēšanas kārtību un iesniedzamo dokumentu apjomu, vienlaikus atsevišķas normas pēc iespējas tuvinot transportlīdzekļu reģistrācijai noteiktajai kārtībai.

Tāpat mērķis ar grozījumiem ir mazināt administratīvo slogu kuģošanas līdzekļu reģistrācijas procesā, elektronizējot reģistrācijas procesus un vienlaikus paplašinot CSDD e-pakalpojumu klāstu.

Lai nodrošinātu atvieglotu dokumentu noformēšanas procesu, izstrādātas izmaiņas kuģošanas līdzekļu noņemšanas no uzskates kārtībā, paredzot iespēju kuģošanas līdzekli noņemt no uzskaites atsavināšanai Latvijā, par to izdarot tikai atzīmi Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā.

Sakarā ar paredzēto transportlīdzekļa noņemšanas no uzskaites atsavināšanai Latvijā un izvešanai uz Eiropas Savienības dalībvalstīm procesa vienkāršošanu un iespēju šo darbību veikt elektroniskā veidā, paredzēta iespēju noņemšanu no uzskaites atsavināšanai Latvijā veikt CSDD e-pakalpojumos.

Tāpat ir paredzēta iespēja veikt attālinātu kuģošanas līdzekļu reģistrāciju, jo atsavinātāja klātbūtne vairs nebūs nepieciešama, ja atsavinātājs reģistrā būs izdarījis atzīmi, par ieguvēja tiesībām veikt īpašnieka maiņu.

Savukārt īpašuma tiesību apliecinošo dokumentu-juridiskas personas izsniegtu pieņemšanas un nodošanas aktu paredzēts aizstāt ar elektroniski reģistrā izdarītu atzīmi par īpašuma tiesību nodošanu. Atzīmes reģistrā tiek izdarītas, izmantojot CSDD e-pakalpojumus. Nosakot īpašumtiesību pāreju elektroniskā veidā, tiek izslēgtas iespējas dokumentu falsifikācijai. Šāda kārtība kopš šā gada 1. aprīļa jau ir ieviesta transportlīdzekļu pārreģistrācijas procesā un kopš tā brīža reģistrā ir izdarītas ap 1600 atzīmes par īpašuma tiesību nodošanu.

Komersantiem - oficiālajiem pārstāvjiem Latvijā, kuri noslēguši sadarbības līgumu par informācijas apmaiņu ar CSDD, pārdodot kuģošanas līdzekli vai tā motoru, no nākamā gada 1. maija pieņemšanas un nodošanas aktus būs jānoformē elektroniski Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā. Ar šādu kārtību paredzēts aizstāt līdzšinējās papīra formas, kas bieži ir aizpildītas grūti salasāmā rokrakstā, kā arī ne vienmēr tajās tiek norādīti visi nepieciešamie dati, kas savukārt paildzina reģistrācijas procesu, radot neērtības klientiem. Kā arī mazināt kuģošanas līdzekļa vai tā motora ieguvēja administratīvo slogu, jo dati gan par kuģošanas līdzekli vai to motoru, gan par īpašumtiesībām uz to, elektroniski būs pieejami reģistrā.

Vienlaikus, lai novērstu dažādas normu interpretācijas iespējas un padarītu regulējumu vienkāršāku un saprotamāku, kā arī atrisinātu līdz šim konstatētās problēmas, ir izstrādāti arī vairāki redakcionāla rakstura grozījumi.

Ar noteikumu grozījumu projektu iespējams iepazīties Ministru kabineta mājas lapā.

Birkas: CSDD noteikumi 

2 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

 • Finansiālā palīdzība
  2017-06-07  Kredits Piedāvāt aizdevumus starp īpaši no 1000€ līdz 500.000€ : marioangelo368@gmail.com
  Kredits Piedāvāt aizdevumus starp īpaši
  Man ir kapitāls, kas tiks izmantoti, lai piešķirtu īpašus aizdevumus
  īstermiņa un ilgtermiņa no 1000€ līdz 500.000€ ikvienam
  nopietni vēlas šo kredītu. 2% procenti gadā saskaņā ar kreditē summas
  kā īpaši es negribu pārkāpt augļošanu likumu. jums
  var atmaksāt vairāk nekā 1 līdz 15 gadiem atkarībā no kreditēto summu. tas ir
  jūs redzat par ikmēneša maksājumiem. Es lūdzu tikai atzīšanu
  rokrakstā sertificēts parāda un arī daži sniegtie daļas:
  marioangelo368@gmail.com

 • Finansiālā palīdzība
  2017-06-07  Kredits Piedavat aizdevumus starp ipaši no 2000€ lidz 500.000€ .
  Es esmu cilveks ar labu moralo raksturu, kas palidz cilvekiem, kam nepieciešama naudas visas pasaules valstis, jo no maniem finanšu aizdevumi. Tatad, ja jums ir nepieciešams kredits, lai iegadatos Automašinu, Motociklu …vai atjaunot jusu dzive , jus meklejat aizdevumu vai nu atjaunot savu darbibu vai nu istenot projektu, vai nu jus nopirkt dzivokli, es esmu persona, kas sniedz aizdevumus sakot no 2.000€ lidz 500.000€ jums var atmaksat vairak neka 1 lidz 15 gadiem uz visam personam, kuras var izpildit nosacijumus. Mans procentu likme ir 2% gada. Sazinieties ar mani, ja jus interese . E-pasts : marioangelo368@gmail.com

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2017-09 Augusts 2017
P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31