SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2009-09-19
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Pieļauj iespēju, ka Baltijā ātrākā motorlaiva zagta Austrumu tirgum

RIB motorsRīga, 19.sept., LETA.

Uzņēmuma "Ahoy" īpašnieki pieļauj iespēju, ka Baltijā ātrākā motorlaiva zagta, lai to vēlāk realizētu Austrumu tirgū, aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma pārstāve Rasa Saliņa.

Kā ziņots, naktī uz piektdienu Rīgā, Bolderājā, mēģināts nozagt uzņēmumam "Ahoy" piederošo ātrgaitas motorlaivu, kuras vērtība ir aptuveni 150 000 eiro (105 420 lati). Nākamajā rītā laiva atrasta netālu no zādzības vietas.

Zagļu guvums ir "Suzuki" ražojuma dzinējs ar 300 zirgspēku jaudu, hidrauliskā stūrēšanas sistēma, kas saistīta ar dzinējiem, un citas detaļas, kas kopumā radījis uzņēmumam vismaz 100 000 eiro (70 280 latu) lielus zaudējumus.

Otrs dzinējs bijis atskrūvēts, bet nav nozagts. Tas nogrimis dzelmē, tāpēc ūdens dzinēju sabojājis.

Kā norāda Saliņa, Eiropas Savienības valstīs motorlaivas dzinēju realizēt nebūtu iespējams, jo to nepieciešams reģistrēt, līdz ar to zādzība viegli tiktu atklāta. Viņa pieļauj iespēju, ka motorlaivas komponenti tiks realizēti kādā no Austrumu valstīm.

Viņa arī norādīja, ka zādzība iepriekš bijusi rūpīgi plānota, jo vairāk nekā 250 kilogramus smagā dzinēja izņemšanai nepieciešami vismaz pieci vai seši cilvēki, vai arī atbilstoša tehnika. Turklāt, kā secinājuši eksperti, dzinēji noņemti profesionāli, sacīja Saliņa.

Motorlaivas zādzība notikusi no kāda apsargāta jahtkluba Birzes ielā, Bolderājā. Kā sacīja Saliņa, šis gadījums norāda, ka arī pārējiem peldlīdzekļu īpašniekiem būtu rūpīgāk jāpārdomā laivu un jahtu drošība.

Kā ziņots, saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess par zādzību, taču neviena persona pagaidām vēl nav aizturēta, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Preses un sabiedrisko attiecību sektora vecākais speciālists Edgars Dudko.
Šodien ir saņemta informācija, kas var ievērojami palīdzēt policijai izmeklēšanas gaitā. Policija šo informācijas patlaban pārbauda.

Kompānijas "Ahoy" valdes priekšsēdētājs Kaspars Graudiņš pieļauj iespēju, ka zādzība varētu būt pasūtījums. Viņš norāda, ka šāda tilpuma dzinējus izmanto, visdrīzāk, tikai Zviedrijas militārie spēki, bet Baltijas un tuvākajās Eiropas valstīs tādi netiek lietoti.

Kā aģentūrai LETA atklāja Saliņa, dārgā motorlaiva bijusi apdrošināta britu salās. Šādu laivu apdrošināšana esot sarežģīts process, un ne Latvijā, ne arī citās tuvākajās valstīs to neesot iespējams izdarīt.

Uzņēmums norāda, ka minētā motorlaiva ir ātrākā Baltijas valstīs. Tā pārstāv mūsdienīgu laivu klasi, kas vairāk izplatīta Lielbritānijā un Skandināvijas valstīs. Popularitātes pamatā ir laivas piemērotība strauji mainīgiem un nelabvēlīgiem ziemeļu klimatiskajiem apstākļiem.

Uzņēmums aicina atsaukties notikuma aculieciniekus, zvanot pa tālruņiem 26 52 85 96 un 29 14 53 14 vai arī vēršoties tuvākajā policijas iecirknī.

Birkas: zādzības motorlaivas RIB Ahoy 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2020-12 Novembris 2020
P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
no events