SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2009-06-03
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Ne labas ziņas jahtotājiem - laika prognoze nedēļai

Laika prognoze - lietusŠajā nedēļā visā Latvijā saulaino laiku nomainīs pastāvīgas lietus gāzes un ievērojami pazemināsies gaisa temperatūra - nedēļas nogalē, iespējams, atsevišķās vietās naktīs sagaidāmas salnas. Laika prognozi piedāvā Maikls.

Otrdiena, 2. jūnijs, būs pēdējā siltā diena šajā nedēļā, lai gan vairs nebūs tik silts kā pirmdien, kad vairākās vietās Latvijā reģistrēti +28 grādi. Taču ir lielāks gaisa mitrums, jau no paša rīta vietām ir lietusgāzes. Lielāka negaisu un stipru lietusgāžu varbūtība otrdien tiek prognozēta Vidzemē un Zemgalē, pēc dažām prognozēm arī Latgalē. Vēji visos augstumos būs pārsvarā lēni, tas nozīmē, ka kaut kur izaugs mākonis, kas nelielai teritorijai nesīs stipru lietu, bet nekur tālu prom tas nevirzīsies. Tātad atsevišķas vietas var saņemt ļoti lielu lietus daudzumu (ESTOFEX brīdina par lokālu plūdu iespēju Latvijas austrumu un dienvidaustrumu rajonos, pastāvot arī nelielu virpuļviesuļu iespēja), bet daudzviet nenokritīs neviena pile. Protams, no negaisiem var sagaidīt arī krasas un spēcīgas vēja brāzmas, iespējams, arī krusu.

Naktī uz trešdienu Latvijas austrumpusē vēl gaidāmi negaisi un stipras lietusgāzes.

Trešdien ciklons, kas gādā par laiku Latvijā šajā nedēļā, pastiprināsies, un tā centrs atradīsies uz ziemeļaustrumiem no Latvijas. Visā Latvijā gaidāma ziemeļrietumu vēja iegriešanās, ieplūdīs aukstāks gaiss. GFS vēl tikko prognozēja, ka trešdien Kurzemes vidienē zem biezas mākoņu segas un lietū gaisa temperatūra visu dienu turēsies ap +7 grādiem. Tagad GFS prognozē plānākus mākoņus, mazāk lietus un līdz ar to maksimālo gaisa temperatūru no +10 līdz +15, valsts austrumu rajonos līdz +20 grādiem.Trešdien dienas laikā tiek prognozēts neliels līdz mērens “parasts” lietus, ar mazu negaisu iespējamību, vien dienas pirmajā pusē valsts austrumos vēl varētu būt negaisi un stiprākas lietusgāzes.

Turpmākajās šīs nedēļas dienās saskaņā ar šā brīža GFS prognozi virs Latvijas atradīsies salīdzinoši auksta un nestabila gaisa masa. Tātad bieži veidosies lietusgāzes, arī negaisi un, iespējams, krusa. Šie mākoņi pārsvarā pārvietosies rietumu-austrumu un dienvidu-ziemeļu virzienā. Tas nozīmē, ka Rīgai šoreiz būs grūti no tiem izvairīties. Tiesa, prognozes par ciklona izvietojumu vēl var krasi mainīties, un līdz ar to var mainīties arī šī prognoze.

Gaisa temperatūra nedēļas nogalē, visticamāk, nepārsniegs +18 grādu atzīmi, naktīs vietām iespējamas salnas zāles virskārtā. Atkarībā no ciklona attīstības un izvietojuma Latvijā brīžiem iespējams spēcīgs vējš, HIRLAM modeļi spēcīgāko vēju prognozē trešdienas pēcpusdienā un vakarā Kurzemes rietumos – jūras piekrastē līdz 20 m/s.

Birkas: laika prognoze 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2020-11 Oktobris 2020
P O T C P S Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
no events