SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2016-03-18
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Liepājas un Klaipēdas Jahtu ostas sadarbosies

Screen Shot 2016-03-18 at 16.23.53.pngRaksta avots www.liepajniekiem.lv


Jau vistuvākajā laikā plānots noslēgt sadarbības līgumu starp Liepājas un Klaipēdas Jahtu ostām, vēstīja Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

 

 

 

 

Mēs neesam konkurenti, bet sadarbības partneri, kuriem ir svarīgi  nodrošināt labu jahtu servisu – tāda ir galvenā atziņa, ko vienas dienas pieredzes apmaiņas tikšanās laikā Klaipēdā guva Klaipēdas Jahtu kluba direktors Gedeminas Meškauskas un Liepājas ostas aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis.

Gan Liepājas, gan Klaipēdas jahtu ostas ir līdzīgās situācijās – ir daudz ideju un vēlme tās attīstīt , turklāt gan Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde, gan  Klaipēdas jahtu klubs esošo jahtu ostu infrastruktūru Liepājā un Klaipēdā apsaimnieko tikai no pagājušā gada, uzsver Liepājas ostas aizsardzības virsnieks Kaspars Poņemeckis. 

Klaipēdas Jahtu ostā, kas atrodas blakus Jūras muzejam, ir jaunas piestātnes, mols un iespēja uzņemt aptuveni 65 jahtas. Esošā infrastruktūra izbūvēta 2011.gadā, piesaistot aptuveni 5 miljoni eiro no ES struktūrfondiem.

Klaipēdas Jahtu kluba direktors Gedeminas Meškauskas uzsver, ka tā ir liela priekšrocība, tomēr vēl līdz sezonai daudz kas esot jāpaveic t.sk. viesnīca ar 40 numuriem, kā arī infrastruktūra dažādām atpūtas iespējām. Tāpat Gedeminas Meškauskas norādīja, ka jahtsmeņi ceļojot pa Baltijas jūras, dodas no vienas ostas uz citu un tā kā Liepājas un Klaipēdas ostas ir blakus, tad visticamāk jahtas piestās abās ostā un izveidotā sadarbība un informācijas apmaiņa tad lieti noderēšot.

Liepājas Jahtu osta atrodas pašā pilsētas centrā un tā jau vairākus gadus var lepoties ar Zilo karogu, kas uzliek arī pienākumu rūpēties par infrastruktūras  attīstību un laba servisa nodrošinājumu.  Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvalde jau tuvāko gadu laikā plāno paplašināt Jahtu ostu, uzlabojot arī servisu un infrastruktūru.

Atšķirībā no Klaipēdas Jahtu kluba, kas par prioritāti ir noteicis piestātņu iznomāšanu uz ilgāku laika periodu, Liepājas jahtu osta aktīvi strādā vasaras sezonā, piesaistot jahtas, kas ceļo pa Baltijas jūru. Liepājas Jahtu centrs ar katru gadu uzņem arvien vairāk jahtu no dažādām valstīm. 2015. gadā Liepāju apmeklēja 330 jahtas.

Birkas: Liepāja Klaipēda 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2020-11 Oktobris 2020
P O T C P S Sv
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
no events