SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2017-07-09
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Liepājā notikušas sacensības kuršu vikingu liellaivām

vikingi.pngRaksta avots www.liepajniekiem.lv

Lai godātu Liepājas kā jūras un ostas pilsētas vēsturi un tradīcijas, Jūras svētku laikā (8. jūlijā) jau otro gadu notika Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensības.

 

 

 

 

 

“Pirmās rakstiskās liecības par pilsētu, ostu un drosmīgajiem kuršu jūrasbraucējiem ir saglabājušās no 13.gadsimta un iespējams tāpēc šodien varam lepoties ar savu ostu un mūsu jūrasbraucējiem. Tas arī bija idejas pamatā, lai kopīgi ar Kultūras pārvaldi un Tūrisma klubu Oga vēlētos iedibināt jaunu tradīciju – Jūrasbraucēju Kuršu Vikingu liellaivu sacensības. Domāju, ka airēšanas sacensības ar liellaivām būs interesantas aktīvajiem un sportiskajiem liepājniekiem, lai pārbaudītu savu varēšanu netradicionālā veidā”, atzina Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldnieks Jānis Lapiņš.

Sacensības sākās vienos dienā Liepājas promenādē pie Liepājas jahtu ostas piestātnes. Tajās piedalījās un Kuršu vikingu laivu dzina deviņas komandas. Kaut lielākā daļa komandu šajās sacensībās piedalās pirmo reizi, dalībnieku vidū ir arī pērnā gada labākie vikingu laivas dzinēji – komanda “Banāni”.

Liepājas Jūrniecības koledžu šajās sacensībās šogad pārstāvēja veselas divas komandas – “Bocmanis” un “Jūras līvi”.

Visi uzrunātie atzina, ka vienkārša vikingu laivu dzīšana nav. “Tas prasa spēku,” teic Jūrniecības koledžas puiši. 2.kursa audzēknis Miķelis piebilst: “Par to pārliecinājāmies jau testa braucienā. Un, kā redzat, nenobijāmies. Ja vēl piestrādātu, būtu pavisam labi.”

“Nav viegli gan,” atzīst Aldis Dreiblathens, kurš arī piedalās šajā disciplīnā pirmo reizi. Kaut Jūrniecības koledžas komandu viņa komanda “Piloti” par veselu laivas tiesu novinnēja, Aldis atzīst: “Pats grūtākais ir turēt ritmu. Jo tas ir pats svarīgākais. Un sastrādāšanās.”

Airēšanas sacensības notiek ar Kuršu Vikingu liellaivām. Komandām ar liellaivām jāveic 200 -250 metru distance Tirdzniecības kanālā iepretim Liepājas jahtu ostai.

Jāpiebilst, ka vērtēts tiek ne tikai laiks, kādā komanda veic distanci. Tiek vērtēts arī komandas izskats un atraktivitāte.

Birkas: Liepāja sacensības vikingi 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2018-06 Maijs 2018
P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
no events