SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2008-07-01
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Jaunumi Latvijas jahtu un kuteru dīleru piedāvājumu klāstā

MotorlaivaŅemot vēra, ka ar katru gadu interese par aktīvo atpūtu uz ūdens un ūdenstransporta līdzekļa iegādi palielinās, arī Latvijas tirgū pieaug jahtu un kuteru dīleru skaits un piedāvājumu klāsts. Latvijā pārstāvētie dīleri jau šobrīd piedāvā visā pasaulē pazīstamu ražotāju kuterus un motorjahtas.

Pirms izdarīt izvēli par peldlīdzekļa iegādi jāsaprot kāda ir jūsu patiesā vēlme, jo vārds jahta nenozīmē tikai peldlīdzekli, kas aprīkots ar burām. Jahta nozīmē gan buru, gan motora jahtu, kas domāta atpūtai. Piemēram, angļu valodā, pirms jahtas nosaukuma pievieno saīsinājumus S/Y MILDA vai M/Y VARMA. (S/Y - Buru jahta, M/Y - Motora jahta). Kopumā var izdalīt buru jahtas, sporta kuterus, kruīza kuterus un motorjahtas. Latvijā pārstāvētie dīleri, reaģējot uz tirgus pieprasījumu, pamatā piedāvā kuterus un motorlaivas.

Kuteri un jahtas ir ekskluzīvs produkts, kurš prasa individuālu pieeju pasūtot produktu. Tādējādi ir būtiski, lai pirms pirkuma klientam būtu iespēja peldlīdzekli izmēģināt dabā – tātad dīlerim vajadzētu atrasties kādā no jahtklubiem (jahtu piestātnēm), nodrošināt servisa garantijas apkopi, kā arī pielāgot piedāvājumu klienta vēlmēm un vajadzībām gan jahtas iekšējai apdarē, gan tehniskajos parametros, atbilstoši modernākajām prasībām.

Jahtu tirdzniecību ir sākuši vairāku jauni dīleri, tā piemēram, transporta līdzekļu un motociklu dīleris – firma Motofavorīts šosezon kļuvis arī par ūdens transporta dīleri.

Patīkami atzīmēt, ka vairākas Latvijas kredītiestādes, neskatoties uz grūto situāciju kredītu tirgū, ir radušas iespēju izstādāt speciālas līzinga iespējas jahtu un kuteru iegādei, piemēram, Hanzalīzings ir izstrādājis īpašu „Aizdevumu ūdens transportlīdzekļa iegādei”.

Tāpat interesanti atzīmēt, ka paši dīleri saviem potenciālajiem klientiem, kuri tikai sāk domāt par burāšanu un vēlas apgūt burāt prasmi, piedāvā jahtu vadīšanas apmācības kursus saskaņā ar Eiropas Normatīvajiem aktiem, sniedzot pilnvērtīgas teorētisko un praktiskās apmācības, lai iegūtu D, C, B un A kategorijas jahtu vadītāju apliecības.

Piedāvājumu klāsts un dīleru attīstība tāpat ir redzama arī pēc piedāvātajiem blakus pakalpojumiem, kas attīstījušies pēdējās sezonas laikā. Tā piemēram SIA “KLIPS-B” piedāvā saviem klientiem un citiem interesentiem novietot savus ūdens transporta līdzekļus Ķīpsalas Jahtu ostā, kur ir speciāli izveidots veikals, lai klienti uz vietas varētu nopirkt visu nepieciešamo savam sportam un atpūtai uz ūdens.

Dīleris EastNautic šogad piedāvā īpašu jahtu Archambault, kas sevi ir pierādījis visaugstākā līmeņa sacīkstēs kā uzvarētāju. Pēdējo gadu laikā Archambault ir realizējis vairākus veiksmīgus jahtu projektus kā A40 (atzīta par 2004. gada labāko jahtu), A35 (atzīta par 2007. gada labāko jahtu), A40RC (2007. gada debitants, kurš sevi apliecinās 2008. gada sezonā). Pirmie divi A35 modeļi šogad debitēs Baltijas valstīs, no kuriem viens startēs zem Latvijas karoga "Muhu Vaina" regates ietvaros.

Atsaucoties uz lielo interesi par nelieliem laivu modeļiem ar kajīti, Chris-Craft radījis pirmo savā motorlaivu klāstā šāda izmēra modeli ar kajīti priekšgalā. Oficiālā iepazīšanās ar šo laivu notiks jūlijā Sarasotā dīleru saietā, bet jau tagad ir skaidrs, ka šī laiva ir ārkārtīgi skaista, eleganta un arī praktiska. Šo modeli Latvijā piedāvā dīleris „Laivu depo”.

Four Winns dīleru konferencē, kura notika Vācijas pilsētā Frankfurtē, tika prezentēti 2008. gada jaunumi. Viens no tiem – jaunākās paaudzes kruīzu motorjahta VISTA 458. Pirmo reizi šis ražotājs piedāvā motorjahtu ar stiklotu „hardtop” ar izolētām, plašām aizmugures un purngala kajītēm. Jaunajā modelī uzstādīts pilns komplekts ar nepieciešamajām drošības sistēmām un navigāciju, kā arī revolucionārā piedziņas sistēma IPS no „Volvo Penta” ar unikālām vadīšanas iespējām. IPS piedziņas sistēma ļauj samazināt degvielas patēriņu, palielināt maksimālo ātrumu un rada nepārspējamas manevrēšanas iespējas. Lai salonā ieplūstu pēc iespējas vairāk dabīgās gaismas, korpusa sānos iebūvēti neparasti lieli un stilīgi iluminatori. Interjera elementi un dekori rada mājīgu, patīkamu atmosfēru. Dīvāni uz kokpita izvietoti tā, lai 10-12 cilvēku kompānija varētu ērti atpūsties. Uz nolaižamās peldēšanās platformas var novietot pat ūdensmotociklu.

Taču vēl joprojām savu klasisko vērtību nezaudē koka jahtas. Pat uz simtiem tūkstošu vērtu plastikāta kuteru fona var izcelties neliela, perfekti nostrādāta antikvāra koka jahta jebkurā pasaules ostā. Žurnālā WestSystem ir aprakstīti koka korpusa aplīmēšanas tehnikas pamati, kas ļauj iegūt caurspīdīgu pārklājumu rezultātā, saglabājot naturālas koksnes faktūras izskatu. Stiklauduma un epoksīda slāņu uzlikšanu var salīdzināt ar spoguļa izgatavošanu, kura pareizs rezultāts ir elpu aizraujošas ovācijas jebkurā jahtu ostā, kur iepeldēs šāds elegants kuģis.

Kārlis Praznicāns

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2020-12 Novembris 2020
P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
no events