SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2009-06-09
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Laika prognoze jūnija sākumam

Laika prognozeJūnija pirmajā nedēļā Latviju skāra divi cikloni – vētru un daudz nokrišņu atnesušais Īzaks, kā arī Jurgens, kas valsts lielākajā daļā sagādāja apmākušos un lietainu svētdienu. (Par vārdu piešķiršanu cikloniem un anticikloniem var izlasīt šajā vācu Meteoroloģijas institūta lapā). Bet šonedēļ Latviju varētu apciemot veseli trīs cikloni.

Pirmas ciklons Klauss mūs apciemoja pirmdienā. Otrdien mākoņi paklīdīs un spīdēs saule, kas gaisu pēcpusdienā sasildīs līdz +20..+23 grādiem, vēsāks būs daudzviet piekrastes rajonos. No dažiem gubu mākoņiem tomēr var sagaidīt arī nelielu un īslaicīgu lietu.

No rietumiem mums tuvosies nākamais ciklons, pareizāk sakot – ciklonu sistēma. Būsim tās siltajā austrumu malā, tāpēc naktī uz trešdienu gaisa temperatūra Latvijā, visticamāk, nenoslīdēs zemāk par +11 grādiem. Paredzams, ka jau naktī Latviju sasniegs jauni lietusgāžu mākoņi, iespējams arī negaiss.

Trešdien (arī ceturtdien) mēs joprojām varētu būt sistēmas siltajā sektorā, bet debesis varētu klāt mākoņi un līdz ar to gaisa temperatūra, iespējams, nebūs tik augsta kā prognozēts iepriekš. Pagaidām grūti spriest, kā ciklonu sistēma attīstīsies, iespējams, ka virs vai pie Latvijas pastiprināsies viens no sistēmas centriem, atnesot stiprāku lietu un vēju, dažviet negaisu.

GFS prognozē, ka nedēļas nogalē Baltijas jūras reģionā minētās ciklonu sistēmas vietā izveidosies viens spēcīgs ciklons. Modeļu prognozes par šī ciklona izvietojumu pagaidām ir atšķirīgas. Piektdien un sestdien gar tā dienvidu malu ar rietumu vējiem Latvijā atkal varētu ieplūst vēss gaiss. Šim ciklonam tiek prognozēts garš mūžs, bet ir cerība, ka tas pamazām attālināsies no mums, nākamās nedēļas sākumā Latvijā ļaujot ieplūst siltākam gaisam.

Saskaņā ar GFS šā brīža prognozēm (kas, visticamāk, mainīsies) trešdien maksimālā gaisa temperatūra Latvijā būs no +15 grādiem jūras piekrastē līdz +23 grādiem Latgalē, ceturtdien valsts lielākajā daļā +21..+23 grādi, piektdien no +13 grādiem valsts rietumos līdz +20 austrumos, sestdien +12..+17 grādi.

16. un 17. jūnijā Latvijas dienvidaustrumos GFS prognozē gaisa temperatūras paaugstināšanos līdz aptuveni +30 grādiem, 20. un 21. jūnijā daudzviet Latvijā nedaudz virs +30 grādiem, bet tik tāla prognoze, protams, nav jāņem vērā (it īpaši tādēļ, ka vairums citu prognožu paredz vēsu laiku nākamnedēļ). Taču šī tālā prognoze labi parāda to, ka karstums nekur nav pazudis, tas ir tepat blakus, un pie zināmas apstākļu sakritības tas itin viegli var sasniegt arī Latviju, tieši tas pats ir ar aukstumu, par ko jau esam pārliecinājušies.

Birkas: laika prognoze 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-01 Decembris 2020
P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
no events