SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2010-06-30
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Kurzemes reģiona jahtu ostas šogad apmeklē vairāk ārvalstu jahtas un jahtu regates

Kurzemes reģiona ostasŠis gads veiksmīgi ir sācies Kurzemes reģiona jahtu ostām – tās jau burāšanas sezonas sākumā ir apmeklējušas necerēti daudz ārvalstu burātāju jahtas, kā arī tajās ir viesojušās vairākas jahtu regates un tās ir izvēlētas par norises vietām vairākām šīs sezonas pašmāju un ārvalstu burāšanas sacensībām un regatēm. Šī tendence liecina, ka Kurzemes piekraste interesē ārvalstu tūristus un ka iesāktais darbs jahtu ostu sakārtošanā un attīstīšanā ir jāturpina, jo katru gadu šīs ostas apmeklējušo jahtu skaits dinamiski palielinās.

Visstraujāko izaugsmi šogad piedzīvo Liepājas un Pāvilostas ostas un jahtu ostas – abās ostās norit akvatorijas padziļināšanas darbi, un Pāvilostā tiek atjaunoti moli. Abas šīs jahtu ostas arī ir piedzīvojušas pastiprinātu ieinteresētību no ārvalstu burātājiem, kā arī jau ir uzņēmušas vairākas jahtu regates un burāšanas sacensības. Maija beigās burāšanas sacensību sezonu Liepājas Jahtu Centrs uzsāka ar lietuviešu jahtu regates "Pilies Uosto" dalībnieku un to četrpadsmit jahtu uzņemšanu. Divas nedēļas vēlāk Liepājā, Pāvilostā un Ventspilī viesojās "BMW Baltic Open Regatta 2010", kurā bez Latvijas burātājiem piedalījās arī divpadsmit ārvalstu burātāju komandas. Tajā pašā laikā Liepājā noritēja ļoti prestižas burāšanas sacensības - Pasaules čempionāts vindsērfingā Raceboard klasē un Baltijas jūras kauss vindsērfingā jauniešiem Techno 293 klasē. Šajās sacensībās kopumā piedalījās sešdesmit viens burātājs no dažādām pasaules valstīm. Jūnija beigās ventspilniekus un pilsētas viesus priecēja Igaunijas vēsturisko buru kuģu flote, kas apceļo Baltijas jūras valstis.

Burāšanas sezona ir tikai sākusies un Kurzemes reģiona ostās un to tuvumā šogad plānotas daudzas burāšanas sacensības. Ventspils Jūras svētku programmā, 10. jūlijā, ir iekļauta jahtu regate, kurā, visiem Ventspils viesiem redzot, Ventā par "Ventspils Brīvostas Kausu" cīnīsies Latvijas Mikro klases jahtu flote. Zvejnieku svētkus ar burāšanas sacensībām plāno atzīmēt arī Pāvilostā. Tur 10. un 11. jūlijā norisināsies Pāvilostas novada jūras svētku kauss vindsērfingā.

Vindsērfingisti Pāvilostas pludmalē plāno atgriezties jau jūlija vidū, kad no 16. līdz 18. jūlijam paredzēts izcīnīt Latvijas čempiona titulu Formula Windsurfing klasē, taču jau mēneša beigās, no 30. jūlija līdz 1. augustam "Pāvilosta Marina" uzņems Latvijas atklātā Mikro klases burāšanas čempionāta dalībniekus, kuri 31. jūlijā izaicinās Baltijas žurnālistus un mediju regates ietvaros liks tiem pārbaudīt meistarību gan praktiskā burāšanā, gan teorijā, kā arī dažādās citās veiklības un atjautības disciplīnās. Šajā nedēļas nogalē burātāji Pāvilostu pārņems pilnībā, jo tad arī sāksies ikgadējais Pāvilostas Sērf seminārs, kas ilgs līdz 8. augustam.

Novārtā nav pamestas arī Kurzemes reģiona jahtu ostas Rīgas jūras līča piekrastē – no 13. līdz 18. augustam Rojā par Latvijas burāšanas čempionu tituliem cīnīsies Latvijas burātāji ar Optimist, Laser 4,7, Laser Radial un 470 klases švertlaivām.

Burāšanas sezona Kurzemē tiks turpināta līdz vēlam rudenim, jo gan septembrī, gan oktobrī Pāvilostas un Liepājas viļņus plāno šķelt vindsērfingisti.

Kurzemes ostu sakārtošana un attīstīšana noris ciešā sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu, kas šobrīd ievieš projektu „Kurzemes reģiona ostu attīstība”, kā ieviešanai saņemts atbalsts no Norvēģijas ar Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību. Laika posmā no 2007. gada līdz 2010. gadam Kurzemes jahtu ostās viesojušos jahtu skaits ir palielinājies par aptuveni 36%.

Birkas: ostas jahtas kurzeme regates burāšana Liepāja Ventspils Pāvilosta 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2020-12 Novembris 2020
P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
no events