SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2016-08-04
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Krievu salā tiks attīstīts moderns jahtklubs un luksusa jahtu ražotne

krievusala.jpgRaksta avots www.rop.lv

Rīgas brīvostas pārvalde ir parakstījusi līgumu ar akciju sabiedrību Quinto Marine Park par zemes iznomāšanu Krievu salā moderna jahtkluba un luksusa jahtu ražotnes izveidošanai.

 

 

 

 

Turpmāko piecu gadu laikā investējot turpat 3 miljonus eiro, privātais investors Krievu salā 15 hektāru platībā attīstīs visu nepieciešamo infrastruktūru pilna servisa jahtu ostas izbūvei, kā arī jahtu būves un remonta vajadzībām. Uz iznomāto teritoriju Krievu salā pēc atbilstošas infrastruktūras izbūves no teritorijas Sarkandaugavā tiks pārcelta ekskluzīvo peldlīdzekļu būvētava Latitude Yachts, kas šā gada maijā prezentēja Latvijā pilnībā izstrādātās un uzbūvētās luksusa klases jahtas – trimarānus.

Veicot tirgus izpēti, esam secinājuši, ka Latvijā trūkst modernu pilna servisa jahtklubu, kas piedāvāto pakalpojumu klāstā un kvalitātē pilnībā atbilstu mūsdienu prasībām. Pamatojoties uz šo secinājumu, esam izstrādājuši jahtkluba attīstības un biznesa plānu, kas paredz izveidot modernu un mūsdienu prasībām atbilstošu jahtklubu ar visu nepieciešamo infrastruktūru atbilstoša servisa nodrošināšanai – izbūvēsim nepieciešamās inženierkomunikācijas, pievadceļus, autostāvvietas, jahtu piestātnes, kā arī jahtu būves un remonta angārus. Vēloties stiprināt un attīstīt luksusa jahtu būvētavu, kas jau starptautiski pazīstama ar Latvijas zīmolu “Latitude Yachts”, ražotni no Sarkandaugavas pārcelsim uz Krievu salu, kur tiks izbūvēta atbilstoša infrastruktūra, uzsver Dmitrijs Čeļebijs, AS Quinto Marine Park valdes priekšsēdētājs.

Man ir liels gandarījums, ka Rīgas brīvosta var atbalstīt Latvijas uzņēmēju biznesa iniciatīvu, iznomājot atbilstošu zemes platību Krievu salā, kur tuvākajos gados tiks izveidots ne tikai moderns jahtu centrs, bet arī “Latitude Yachts” jahtu ražotne, kas ir pierādījusi, ka tepat Latvijā spēj izgatavot inovatīvu produktu ar augstu pievienoto vērtību. Dažādu uzņēmēju interese pierāda, ka esam rīkojušies pareizi, attīstot Krievu salu – ostas teritoriju, kuras lielākā daļa vēl pirms dažiem gadiem faktiski nebija izmantojama ostas vajadzībām, bet ko ar Kohēzijas fonda atbalstu esam pārvērtuši par pasaules standartiem atbilstošu ostu infrastruktūru un kur jau tuvākajā nākotnē būs iespējams kraut dažāda tipa kravas, atzīst Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonids Loginovs.

Iznomātais zemes gabals atrodas Krievu salas ziemeļrietumu pusē pie Hapaka grāvja – teritorijā uz kuras atrodas attīrīšanas iekārtu ēkas, kas būvētas laikā no 1969. līdz 1973. gadam un kuru izmantošana beigta jau 2003. gadā. Ēku komunikācijas ir demontētas un ēkas ir tehniski un funkcionāli nolietojušās.

Investors, saskaņā ar zemes nomas līgumu un jahtkluba attīstības un biznesa plāniem, ir apņēmies demontēt degradētās būves, attīstīt inženierkomunikācijas, piebraucamos ceļus un autostāvvietas, izbūvēt jahtu piestātnes un administratīvās ēkas, kā arī jahtu būves, remonta un glabāšanas angārus, jahtu ziemas glabāšanas nojumes un veikt teritorijas labiekārtošanu.

Lēmumu par zemes iznomāšanu AS Quinto Marine Park Rīgas brīvostas valde pieņēma šā gada 30. jūnijā, savukārt līgums parakstīts 19. jūlijā. Zeme Krievu salā 15 ha platībā projekta īstenošanai ir izīrēta uz 20 gadiem.

Birkas: jahtklubs ražotne 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events