SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2018-06-24
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Koriģē Liepājas jahtu ostas projektu

1Raksta avots www.liepajniekiem.lv

Lai gan pērnā gada nogalē Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas pārvalde prognozēja, ka šopavasar sāksies jahtu ostas būvniecība, pagaidām nekādas aktivitātes Vecajā ostmalā nenotiek.

 

 

 

 

SEZ pārvaldes Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis skaidro, ka šobrīd notiek būvprojekta saskaņošana ar Latvijas Jūras administrāciju.

Saistībā ar kuģošanas drošību projektā veiktas nelielas korekcijas, proti, samazināts divu peldošo piestātņu garums, kā arī klāt nākusi jauna iecere par stacionāras notekūdens pieņemšanas vietas izveidi.

"Ir labi, ka neesam pasteigušies ar būvniecību, ņemot vērā, ka šobrīd notiek Tramvaja tilta rekonstrukcija, kuras laikā šonedēļ sāks rekonstruēt teritoriju līdzās vietai, kurs būs jaunais jahtu centrs," norādīja K. Poņemeckis.

Plānots, ka līdz jūlija vidum tiks saņemta būvatļauja, tūliņ pēc tam SEZ pārvalde sludinās iepirkumu par būvniecību. Ja iepirkuma rezultāti netiks apstrīdēti, rudens sākumā varētu sākt inženiertīklu būvniecību. Jahtu centra ēkas un peldošo piestātņu būvniecība notiek noliktavā, nevis uz vietas, atzīmēja SEZ pārstāvis.

Jau rakstījām, ka projekts tiek īstenots INTERREG programmā Labāks jahtu ostu tīkls. Vecajā ostmalā starp viesnīcu Promenade Hotel un Tramvaja tiltu izveidos jaunu jahtu centru, kurā būs birojs, dušas un tualetes apmeklētājiem, veļas mazgātava, kā arī rekonstruēs divas piestātnes, iegādāsies un uzstādīs vairākas peldošās piestātnes jeb pontonus.

Projekts jāīsteno līdz 2020. gada aprīlim.

Birkas: Liepāja jahtu osta 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events