SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2009-01-07
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Uz Latvijas katamarāna "Kaupo" pie Spānijas izcēlies ugunsgrēks

Katamarāns KaupoŠodien uz Latvijas katamarāna "Kaupo" pie Spānijas, ceļā uz Kanāriju salām, 110 jūras jūdzes no krasta izcēlies ugunsgrēks. Kā šodien Latvijas radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja aizsardzības ministrs Vinets Veldre (TP), uz klāja atrodas četri cilvēki. Uz notikuma vietu sniegt palīdzību devušies Krasta apsardzes dienesta darbinieki no Portugāles. Par notikušo informāciju saņēmis arī Latvijas Krasta apsardzes dienests.

Kā ziņots, katamarāns "Kaupo" pagājušā gada 1.novembrī devās otrajā braucienā apkārt pasaulei, informēja "Kaupo" kapteinis Aleksandrs Popovs. "Kaupo" šoreiz veiks daudz sarežģītāku un bīstamāku maršrutu no rietumiem uz austrumiem.

Katamarāna "Kaupo" maršruts būs Rīga - Laspalmasa - Riodežaneiro - Rio Grande do Sul - Keiptauna - Fremantle - Melburna - Velingtona Jaunzēlandē - Puerto Monte Čīlē - Keiphorna - Buenosairesa - Rio Grande do Sul - Azoru salas - Rīga.

Plānots, ka ceļojuma kopējais ilgums varētu būt apmēram divi gadi.

"Kaupo" komandā ir divi iepriekšējā pasaules apbrauciena dalībnieki - tāljūras jahtu kapteinis Aleksandrs Popovs un radiste Svetlana Timofejeva. Pārējie tik garā reisā dosies pirmo reizi. Starp šiem burātājiem būs "Kaupo" būvētāja un ilggadējā kapteiņa Valda Grenenberga-Grīnberga dēls bocmanis Aigars Grenenbergs un mehāniķis Nikolajs Vederņikovs, kuri paredzējuši veikt visu plānoto distanci, kā arī jahtu kapteinis Vladimirs Parhomenko un Artūrs Korņejevs. Daļa komandas brauciena laikā mainīsies. Vēlmi piedalīties šajā pasākumā izteicis arī fotogrāfs Viktors Gržeškevičs un ASV pilsonis Linards Kārkliņš.

Katamarāns "Kaupo" bija pirmā buru jahta Latvijā, kas veica ceļojumu apkārt pasaulei, ceļojums ilga trīsarpus gadus no 1999.gada 31.oktobra līdz 2003.gada 21.martam. Atgriežoties dzimtenē, "Kaupo" katamarāna ekipāžai tā laika sakaru ministrs Roberts Zīle pasniedza Atzinības rakstu, ar kuru ekipāža ļoti lepojas. Vēlāk ekipāžas pavāre un radiste, vienīgā sieviete ekipāžā, Svetlana Timofejeva uzrakstīja un izdeva grāmatu "Pirmais Latvijas burātāju brauciens apkārt pasaulei", kas tika veltīta tagad jau aizsaulē aizgājušam ilggadējam katamarāna kapteinim un tā īpašniekam Valdim Grenenbergam-Grīnbergam.

Atgriežoties no ilggadējā ceļojuma, katamarāns tika izcelts krastā, un piecu gadu laikā tam tika veikts remonts un dažādi uzlabojumi.

Laikā starp abiem braucieniem četrus gadus galvenokārt direktora Leonīda Kopila vadītās firmas "Ļekon" teritorijā Rīgā, Ventspils ielā 26, ilga katamarāna remonts. Tā gaitā, iespēju robežās ņemot vērā pirmajā pasaules apbraucienā gūto pieredzi, jahtas korpusi aplīmēti ar divām stiklauduma papildkārtām, mainīta masta atbalstkopnes konstrukcija, uzstādīta papildu sija, nomainīts stacionārais motors.

Pēc tam korpusus pārveda uz Mangaļsalu, kur jahtkluba "Auseklis" teritorijā montāžas laukuma vietu laipni ierādīja Nikolajs Butvilo.

Birkas: Katamarāns KAUPO ugunsgrēks Spānija 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events