SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2009-09-12
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Jahtas "RA" Krievijas brauciena apskats

Latvijas jahta Zvaigznīte KrievijāPiedāvajam Ilgoņa Baloža sagatavoto apskatu par Latvijas komandas „RA-Baltic Open” braucienu uz Krieviju un dalību „Ivanovskas gubernatora kausa” regatē.

Vīzas mums izdevās nokārtot bezmaksas, toties, lai izbrauktu austrumu virzienā ar līzinga kompānijai piederošu auto – nācās pasvīst. Rezultātā, nokārtojot visas formalitātes, nācās atlikt izbraukšanas laiku un komandas budžets izzuda mums vēl nenonākot Krievijā. Sākotnēji gan likās, ka automašīna būs lētākais pārvietošanās veids.

Ilgi zīlējām caur kuru robežpārejas punktu braukt, bet tā kā izbraucām vakarā, vilkām uz Terehovu un nostāvējām starp kontrabandistiem 14h. Lielie bremzes izrādījās itāļu pensionāri, kuriem bija pamatīgas grūtības aizpildīt daudzās Krievijas anketas. Kontrabandisti tālāk par tuvējo benzīntanku nebrauca, bet mums priekšā 1400km tāls ceļš.

Jo vairāk tuvojamies Maskavai, jo degvielas cenas kļūst lētākas un ceļš gludāks. Pa Volokolamskas šoseju jau braucam uz 140km/h, iesēžoties astē kādam džipam. Maskavas apvedceļš nav tik briesmīgs kā tika par to dzirdēts, sākam šo to apjaust par krievu braukšanas stilu. Atļautais ātrums 100km/h, piecas joslas, bet daudzi uztaisa vēl sesto – pa apmali. Rodas sajūta, ka visapkārt brauc klonēti Šumaheri, Alonso, Raikoneni ar visdažādākās markas un tehniskā stāvokļa auto. Uz visiem ceļiem jebkurā brīdī bija jābūt gatavam, ka kāds tevi apsteigs pa labo pusi – jāskatās visos spoguļos. Ik pa brīžam redzam avārijas, te četras mašīnas salikušās, te vieglais izšķīdis pret smago automašīnu.

Nokļūstot Nižņij Novgorodā, esam ceļa izmocīti, bet jau laimīgi. Mūs iekārto gubernatora apmaksātā viesnīcas numurā. Sagaida ļoti laipni un izpalīdzīgi, neskatoties uz vēlo nakts stundu. Viesnīcas bārā uz plaukta gozējas arī Latvijas Balzāma pudele un arī kafija tiek pasniegta gana laba. Jau braucot cauri naksnīgajai pilsētai secinām, ka gribas to apskatīt vairāk, tāpēc nākamajā rītā jahtas pārdzīšanas vietā izvēlamies ekskursiju.

Par laimi šī ir jahtas "Raketa" kapteiņa un izgatavotājfirmas īpašnieka Gļeba Sulojeva un regates organizatora Alekseja Zrjačeva dzimtā pilsēta. Tiekam ielūgti pusdienās krodziņā "Pie Gansa". Cenas visnotaļ eiropeiskas, ēdiens garšīgs. Pati pilsēta sakopta, tīra, ar ļoti gaumīgām skulptūrām uz gājēju ielas. Otrajā pasaules karā pilsēta nav cietusi, daudz skaistu vēsturisku ēku. Ik uz soļa ir jūtama pilsētas senā vēsture – daudz pieminekļu vietējiem varoņtēliem – Miņinam, Požarskim, Čkalovam.Pašā Nižnij Novgorodā (iepriekš Gorkij) dzīvo tik vien kā 1,8milj. iedzīvotāju.

Vakarā ar mašīnu dodamies uz regates starta vietu, tepat blakus - 200km. Trasē jau mūs pārķer vietējie un varam dot atpūtu saldajai sievietes balsij – GPS. Jāpiezīmē, ka programma IGO ar tajā esošo Krievijas karti ir gana detalizēta – visas adreses atrod.

Ierodamies vēl senākā, pēc vietējo vārdiem, Krievzemes aizmirstā, pilsētā Jurjevci. Nakti pavadām Gubernatoram piederošajā viesnīcā; brokastojam pie bagātīgi klāta galda. Kad braucam apskatīt jahtu, vietējie brīdina: "Nekādā gadījumā nejautājiet pēc jahtkluba – jūs nesapratīs. Prasiet vienkārši pēc ostas". Osta izrādās neliels līcītis Volgas krastā, kurš aprīkots ar peldošu metāla piestātni...

Pilnu brauciena aprakstu lasi Latvijas Zēģelātētāju Savienības mājas lapā

Birkas: Regate jahtas Krievija jahta RA Baltic Open Regatta 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events