SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2009-06-19
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Andrejsalā pārbūvētā jahta Moriana nolaista ūdenī (1)

Ūdenī nolaidīs Andrejsalā pārbūvētu jahtu Peldošās darbnīcas Twitterī iespējams sekot līdz pārbūvētās jahtas Moriana nolaišanai ūdenī Andrejsalas ostā. Ar Peldošās darbīcas draudzīgu atbalstu piedāvājam fotogrāfijas no notikuma vietas (skatīt raksta beigās)

Kā jau informējām iepriekš, Kurzemes kadetu klubs (KKK) aizvadītajos četros gados pacietīgi pārbūvēja jahtu Moriana angārā Andrejsalas dienvidu daļā. Morianas dzimšanas dienas svinības notiks sestdien, 20. jūnijā, Pilsētas jahtklubā Eksportostā Andrejsalas ziemeļos.

Šī divmastu jahta tiek rekonstruēta eksperimentālā kārtā, un patlaban tā ir vienīgā un lielākā Schoner tipa jahta, kas uzbūvēta Baltijas valstīs. Moriana ir 5,4 metrus plata un 27 metrus gara.

Jahtas rekonstrukcijā piedalījušies burāšanas sporta mācību bāzes Kurzemes kadetu klubs biedri un entuziasti, un rekonstrukcija prasījusi aptuveni četrus gadus. Trīsdesmit gadus vecā jahta pārbūvēta pilnībā – tagad tajā ir 4 kajītes un liela vieskajīte, 12 guļvietas, aprīkots grillbārs, un kopumā uz klāja tā var uzņemt trīsdesmit cilvēkus.

Kā stāsta KKK komandors Gunārs Pakalnietis, jahta tiks izmantota burāšanas sporta mācību bāzes skolnieku apmācībai, un pirmie braucieni plānoti pa Baltijas jūru uz Skandināviju – Dāniju un Zviedriju. Entuziasma pilns par paveikto darbu, KKK komandors prognozē, ka jahta būs ļoti ātra, jo tās platuma un garuma attiecība ir izveidota 1:5. „Gluži kā nazis,” peldlīdzekli raksturo G. Pakalnietis.

Jahta nosaukta Morianas vārdā par godu kādai spāņu meitenei. Romantisko stāstu par Morianu jahtas rekonstruētāji atklājuši kādā nelielā Spānijas ostā, kur krastā atrodas meitenes statuja, kas gaida savu mīļoto atgriežamies no jūras.

 

GALERIJA:

Ja vēlies SeaClub.lv aktualitātes vienmēr uzzināt pirmais, seko mums Twitter.com vai pieraksties RSS!

 

Ziņa pārpublicēta no www.andrejsala.lv

Galerijas fotoattēlu autors: Peldošā Darbīca

Birkas: Atjaunotas jahtas Andrejsala Pilsētas jahtklubs Jahta Moriana 

1 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

  • Arnis
    2009-07-07

    Interesanta ziņa, sižets un video! Tik nemanīju, vai
    šampanieti arī sita pret bortu? :)

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events