SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2009-06-29
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Ātrgaitas motorlaivu čartera uzņēmums Ahoy pieteicis sevi Baltijas tirgū

Ātrgaitas motorlaivu čartera uzņēmums Ahoy pieteicis sevi Baltijas tirgū Latvijas ātrgaitas motorlaivu čartera uzņēmums Ahoy uzsācis darbību Baltijas valstīs. Kompānijas rīcībā esošās RIB* laivas, kas pēc speciāla pasūtījuma izgatavotas Zviedrijā, nodrošina gan izklaides un tūrisma braucienus, gan arī sniedz jūras taksometra pakalpojumus uz kaimiņvalstīm.

Galvenās uzņēmuma investīcijas veiktas divu laivu, pasažieru tērpu un drošības aprīkojuma iegādei, kā arī personāla apmācībai. Kopējais investīciju apjoms ir aptuveni 300 tūkst. EUR, no kuriem lielāko finansējuma daļu sniedz Hipotēku un Zemes Banka jauno uzņēmēju atbalsta programmas ALTUM** ietvaros. Ahoy plānos ir paredzēts kļūt par vadošo RIB laivu čartera un ar to saistīto pakalpojumu sniedzēju Baltijas valstīs. Nākotnē uzņēmums plāno paplašināt savu darbību ietverot arī Botnijas līča un Vidusjūras reģionus.

Kompānija Ahoy jau ir panākusi vienošanos par regulāru sadarbību ar Kuivižu (Latvija) un Roņu salas (Igaunija) ostu vadītājiem, kā arī ar Liisa Talu  tūrisma kompleksa pārstāvjiem. Tāpat šobrīd ir atklāts pirmais jūras taksometra jeb “Ruhnu taxi” maršruts KuivižiRoņu salaKuiviži (apskati maršruta karti šeit) Līdz šim uz tūristu iecienīto Igaunijas salu varēja nokļūt tikai ar nelielu desmitvietīgu lidmašīnu.

Kaspars Graudiņš, kompānijas Ahoy valdes priekšsēdētājs: “Ātrgaitas jūras spējīgu RIB motorlaivu īre Baltijas valstīs uzskatāma par absolūti jaunu servisu, kuram līdzīgu nav nedz Latvijā, nedz Lietuvā, nedz arī Igaunijā. Analogu nav pat Baltijas valstu kara flotēs un robežsardzē. Cik mums zināms, identiskas ātrlaivas jeb „jūras pārtvērējus” pielieto Zviedrijas krasta apsardzes dienests. Atzīmēšu, ka ekonomiskās krīzes apstākļiem ir arī savi plusi – ir radušās jaunas biznesa iespējas. Piemēram, Rietumigaunijas salu arhipelāgā bez jūras taksometra nenokļūt”.

Roņu salu labvēlīgos laika apstākļos iespējams sasniegt nepilnas stundas laikā. Tik ātru pārvietošanos nodrošina Baltijas valstīs ātrākās RIB motorlaivas "RING Powercraft 10.5". Katra no 10,5 metrus garajām laivām spēj uzņemt līdz 12 pasažieriem, tās apgādātas ar modernu navigācijas aprīkojumu. Jaudīgie dzinēji ļauj brīvi attīstīt 70 km/h "kreisēšanas" ātrumu un labvēlīgos apstākļos vairāk nekā 100 km/h maksimālo ātrumu.

* RIB motorlaivas (Rigid-hulled Inflatable Boats) ir jauna, mūsdienīga laivu klase, kura īpaši sekmīgi attīstījusies Apvienotajā Karalistē un Skandināvijas valstīs. Popularitātes pamatā ir laivas piemērotība strauji mainīgiem un nelabvēlīgiem "ziemeļu" klimatiskajiem apstākļiem. Īpašu Spectērpu lietošana pasažieriem ļauj izbaudīt braucienu lietū, sniegā (un, protams, saulainā laikā), negaidot labvēlīgus laika apstākļus.

** ALTUM - VAS Hipotēku un Zemes Banka struktūrvienība, kas kreditē uzņēmējus un sniedz cita veida atbalstu valsts un Eiropas Savienības atbalsta programmu ietvaros.


Vairāk informācijas par uzņēmumu www.ahoy.lv.


Par Ahoy

Latvijas ātrgaitas motorlaivu čartera uzņēmums. Kompānija sniedz šādus pakalpojumus: jūras spējīgu ātrgaitas RIB laivu ar vadītāju čarters, noma korporatīvajiem, sabiedriskajiem un individuālajiem pasākumiem Baltijā. RIB ātrlaivu, kuras aprīkotas ar speciāliem radariem un modernākajiem GPS-uztvērējiem, maksimālais ātrums ir 65 mezgli (125 km/h). Katrai laivai ir divi SUZUKI ražojuma dzinēji ar 300 zs jaudu. Pasažieru skaits – 12 cilvēki. Laivas parametri atbilst atklātas jūras prasībām, kas pieļauj drošu laivas atrašanos jūrā spēcīgā vējā un lielos viļņos. Identiskas ātrlaivas jeb „jūras pārtvērējus” pielieto Zviedrijas krasta apsardzes dienestā. Projekts Ahoy tiek attīstīts, piesaistot VAS Hipotēku un Zemes Banka jauno uzņēmēju atbalsta kredītu, kas tiek piešķirts programmas ALTUM ietvaros. Investīciju apjoms ir aptuveni 300 tūkst. EUR. Par pirmajiem projekta sadarbības partneriem kļuvuši SIA Kuivižu osta (Latvija) un OÜ Liise Talu Ruhnu Saarel (Igaunija), kuri nodrošina krasta infrastruktūras pakalpojumus, ieskaitot naktsmājas un ēdināšanu.

Papildu informācija:

Rasa Saliņa, sabiedrisko attiecību konsultante
Тel. 67045835, mob. 27074701, rasa [at] rezonanseplus.lv

Kaspars Graudiņš, kompānijas Ahoy valdes priekšsēdētājs
Mob. 26528596, ahoy [at] ahoy.lv

Birkas: Motorlaivu čarters Ahoy jūras taksometrs 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events