SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2017-06-09
Ievietoja: Kategorija: Latvijā

Rīgas ostu apmeklējis lielākais kruīza kuģis tās vēsturē

KundziņsalaRaksta avots www.rop.lv

6. jūnijā pie KS Terminal piestātnes tika pietauvots lielākais kruīza kuģis, kāds jebkad ienācis Rīgas ostā.1

 

 

 

 

 

2011. gadā uzbūvētā kuģa Celebrity Silhouette garums ir 315 metri, platums 36,9 metri, maksimālā iegrime 8,3 metri un maksimālā kravnesība (GT) 122 tūkstoši tonnu. Pēc garuma un kravnesības rādītājiem Celebrity Silhouette pieder absolūtais rekords Rīgas ostā ne tikai starp pasažieru bet arī kravas kuģiem. Kuģis uz Rīgu bija atvedis vairāk nekā 2700 kruīza pasažieru, galvenokārt no ASV. Paredzēts, ka šī gada kruīzu sezonā Rīgas ostā sagaidāmas vēl 4 Celebrity Silhouette vizītes.

Iespaidīgā izmēra kruīza kuģim ir 15 stāvi, uz tā ir 20 restorāni, plašas atpūtas un rekreācijas telpas, tirdzniecības un SPA centrs, teātris ar 1100 skatītāju vietām, vairāki peldbaseini, sporta zāle, basketbola un futbola laukums, mākslas galerija, tāpat uz kuģa augšējā klāja ierīkots vasaras dārzs ar dabīgo zālāju un mini golfa laukumu. Par pasažieru ērtību uz klāja ik dienu rūpējas vairāk nekā 1300 darbinieki.

Rīgas brīvostas kapteinis Artūrs Brokovskis Vaivods: „Kaut arī pēdējo gadu laikā esam jau pieraduši pie lielu kuģu uzņemšanas un uzkrājuši vērā ņemamu pieredzi, tomēr tik lielu kuģu ievešana Rīgas ostā vienmēr ir notikums. Tas prasa visaugstākajiem standartiem atbilstošu tehnoloģisko aprīkojumu, bet galvenokārt izcilu loču profesionalitāti un meistarību. Jāņem vērā, ka šis process nekad nav paredzams, jo to būtiski ietekmē laika apstākļi, vēja un upes straumes ātrums.”

celebry1.jpg

Tā kā Celebrity Silhouette Rīgas ostā bija ieradies pirmo reizi, tad atbilstoši senai tradīcijai, kas vēl joprojām tiek ievērota, sagaidot ikvienu kruīza kuģi Rīgā, tas tika sveikts, kuģa kapteinim pasniedzot Rīgas brīvostas ģerboni. Kruīza kuģa apmeklējuma laikā tā kapteinis Athanasios G.Peppas uzteica Rīgas ostas navigācijas pakalpojumu kvalitāti un veiksmīgo sadarbību ar Rīgas brīvostas kapteini, apstiprinot, ka kuģa ienākšana Rīgas ostā noritējusi viegli un aizķeršanās. Turpmāk līdzās kapteiņa komandtiltiņam, kur atrodamas visu to ostu piemiņas zīmes, kurās konkrētais kuģis ir piestājis, būs arī Rīgas ostas ģerbonis.

Rīgas brīvostas Mārketinga departamenta direktors Edgars Sūna: “Balstoties uz Rīgas brīvostas pārvaldes mārketinga stratēģiju, lai veicinātu biežākus kruīza kuģu ienācienus Rīgas ostā un kruīzu tūrisma attīstību pilsētā, kuģiem, kas Rīgas ostā ienāk piecas vai vairāk reizes tiek piešķirtas ostas maksu atlaides katram ienācienam. Arī “Celebrity Silhouette”, kurš šīs kruīza sezonas laikā Rīgas ostā piestās piecas reizes, saņem būtiskas ostas maksu atlaides. Rīgas ostas rezultāti kruīza pasažieru apkalpošanas jomā rāda, ka mūsu stratēģija gan piešķirot ostu maksu atlaides, gan aktīvi strādājot ar kruīza līniju operatoriem ir bijusi veiksmīga. Kruīza pasažieru skaits Rīgas ostā pagājušajā gadā pieauga par 3,3%, bet šogad jau prognozējam pieaugumu par 30%.”

celebry2.jpg

celebry3.jpg

celebry4.jpg

celebry5.jpg

celebry6.jpg

celebry7.jpg

celebry8.jpg

celebry9.jpg

Birkas: kruīzs Rīgas osta  

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events