SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2006-12-04
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Vēlies kaut būtu šeit- VIDUSJŪRĀ?

 

Vidusjūras jahtu kruīzi

Apskatiet šo fotogrāfiju. Pēc dažiem mēnešiem tas varētu būt Jūs uz klāja.

Jahta, saule, kristāldzidrā jūra- tas ir kaut kas aizraujošs. Viss, kas ir nepieciešams ir maza sagatavošanās un vēlme paplašināt savu kuģošanas horizontus. Nākamo mēnešu laikā mēs nodrošināsim Jūs ar visu nepieciešamo informāciju, lai kuģotu Vidusjūrā vai angļu mēlē pieņemtajā saīsinājumā Medā ( Mediterranean). Jūsu ceļojums uz vilinošo zemi aizsākās šeit. Sāciet krāmēt somas un gatavot savu komandu, jo mūsu ceļvedis iepazīstinās Jūs, ar ko Jums varētu nākties saskarties Medā.

Kāpēc kuģošana Medā ir tik lieliska!
Kā nokļūt Medā?
Kurp doties Rietumu Medā?


Var droši teikt, ka ikviens kuģotājs ik pa laikam iedomājās sevi kuģojam pamestā malā pa debeszilu jūru, ūdenim viegli atsitoties pret jahtas bortu un zem kājām sajūtot sasilušo tīkkoka pamatu. Un, tikpat droši var teikt, ka neko tādu Jūs neizbaudīsiet parastā dienā atrodoties Daugavā vai Rīgas jūras līcī. Taču kuģošana pa jūru nav nemaz tik nesasniedzama paradīze kā sākumā var likties. Simtiem britu ir uzmeklējuši un iegrimuši šajā saulainajā ikdienā un vesels birums lidojumu, nozīmē, ka nokļūšana uz turieni ir lēta, ātra un vienkārša.

Kāpēc doties uz Medu?

1. Saule- šis ir pirmais iemesls, ko atzīst lielākā daļa kuģotāju. Ir daudz jaukāk zvilnēt svelmainajā saulē, kur burāšanas un jahtošanas sezona ir ievērojami garāka.

2. Jūra- Tā ir kristālskaidra un bez viļņiem. Un, lai gan vidējais vēja ātrums ir augstāks kā Ziemeļeiropā, sīki ņirbu vilnīši ir gandrīz retumis, kad uz klāja spīd saule un ūdens šļakatas uz klāja šķiet kā silts vannas ūdens.

3. Ainava- Skaistas noenkurošanās vietas, bijību iedvesoši dabas skati, fantastiskas pilsētas, bezgala daudz greznas apmešanās iespējas.

4. Kultūra- Izzināt cilvēkus, vietas un atmosfēru Medā pats par sevi jau ir piedzīvojums. Ostu krodziņos maltīte tiek pasniegta ar lielisku sauso sarkano vīnu Chianti, kamēr Jūs elpu aizrāvuši vērojiet saulrietu vizuļojošā jūrā.

5. Sabiedrība- uzturēties vienkopus citās valstīs, sniedz papildus drosmi nepieredzējušam ceļotājam, un rada biedriskuma sajūtu un nozīmē, ka labs, praktisks padoms nekad nav jāmeklē tālu.

6. Cenas- Jūs daudz neietaupīsiet par guļvietu un degvielas izmaksām, taču ēdiens, dzēriens un jahtas apkalpošana ir visnotaļ lētāka (un parasti labāka).

7. Piekļūšana- Lielākai daļai cilvēku lidojums uz Medu ir tikpat vienkāršs kā dodoties pavadīt nedēļas nogali uz jebkuru citu tuvējo Dienvidu zemi.

8. Piedzīvojums- Ja Jūsu mērķis ir šķērsot kanālu, Meda sniedz lielisku iespēju no jauna atklāt piedzīvojuma sajūtu. Pārcelieties uz Sīriju, ja Jums nav nekas pret darbošanos ar dokumentiem.

Vai Meda ir tiešām priekš Jums?

Dažas lietas, kas Jums varētu nepatikt...

1.   Lietus- Pretēji populārajam uzskatam, ziemas Medā var būt mitras un drūmas.

2.   Saule- Medā var kļūt ļoti, ļoti karsts. Ir labi, ja Jūsu jahtai ir kondicionieris. Taču 20 minūšu gājiens uz lielveikalu vairs nav patīkams. Aizvien biežāks kļūst svaiga ūdens deficīts.

3.   Jahtas atstāšana- Šī ir lieta, kas satrauc visvairāk jahtu īpašniekus. Atrast piestātni, kurā variet noenkuroties un atstāt savu jahtu ir liels retums.

4.   Cenu kāpumi- Summa, kas jāmaksā par piestātni var būt neparedzēti augstas, un dažkārt tās tiek palielinātas bez iepriekšēja brīdinājuma.

5.   Piestātnes- Piestātnes atrašana Rietumu Metā var būt grūts darbs. Daudzas nekustamo īpašumu kompānijas piedāvā īres dzīvokļus, villas ar savu piestātni pie mājas. Taču šie piedāvājumi ir rūpīgi jāizpēta katram pašam.

6.   Kultūra- Jums ir jāpierod pie „laissez-faire” (vienaldzības) attieksmes no atsevišķa kuģniecības personāla. Ak, jā! Un dažās franču piestātnēs piemērotu tualešu vietā ir caurumi zemē!

7.   Burzma- Dažas piestātnes ir kā māja pie mājas, kas dažkārt šķiet iepriecinoši, dažkārt ļoti kaitinoši un nepatīkami.

Noenkurošanās Medā

Atrast noenkurošanās vietu Rietumu Medā var būt diezgan sarežģīti. Kuģniecības instances Spānijā, Francijā un Vidusjūras salās ziņo, ka visas kuģu piestātnes ir pilnas un daudz populārākajām piestātnēm ir gaidīšanas saraksts. Tas var šķist biedējoši iespējamajiem Medas kuģotājiem, kam var būt grūtības atrast ilgstošu piestātni savām jahtām, kā arī pašreizējiem piestātņu izmantotājiem, kas bieži tiek pakļauti augstām samaksām lielā pieprasījuma dēļ. Taču, ar pacietību un pārliecību, ir iespējams atrast tikko manāmus piedāvājumus. Ir tikai mazliet jāpiepūlas un jāapskata vairākas iespējas. Īpaši Spānijā un Vidusjūras salās, daudz piestātnes tiek pārdotas vai izīrētas privātajiem kanāliem- gan internetā, gan vietējos laikrakstos, gan tiek reklamētas kuģniecības birojos. Francijā visas piestātnes tiek izpārdotas caur kuģniecības birojiem, tāpēc ir jānogaida izdevīgs brīdis, līdz kāda piestātne atbrīvojas. Arī šajā amatā ir dažas viltības. Ir vērts izmantot kāda no piekrastes meklētāju speciālistu pakalpojumiem, kā Tigress vai Triangle, kas parasti sevi reklamē MBY žurnāla „Marinas, Mornings and Storage” nodaļā. Vēl viena iespēja ir iegādāties jahtu ar tauvām, vai sadraudzēties ar Jūsu jahtas markas dīleri Medā- iespējams viņiem ir līgums ar vietējām piestātnēm. (Tikai atcerieties, ka pēc gada dīleris var vēlēties to atgūt atpakaļ).

Laicīga saplānošana noteikti atmaksāsies. Izlidojiet uz izvēlēto mērķa vietu dažus mēnešus pirms vēlaties tur ierasties ar jahtu, izpētiet vietējās piestātnes, izjautājiet vietējos piestātņu vadītājus un nesteidzieties ar atbildēm. Iespējams kuģošana jāatliek uz citu reizi vai jāizvēlas pagaidu piestātne, līdz laikam, kad atbrīvojas kāda no ilgstošajām. Taču ar pacietību, Jūs atradīsiet tieši Jūsu jahtai piemērotāko piestātni. Šī metode būs noteikti daudz izdevīgāka, par ierašanos Metā un cerot uz kādu brīvu vietu. Galvenais ir saglabāt pacietību un viss nokārtosies.

Kuģot uz Medu, ir kaut kas romantisks. Daudziem tas ir ceļojums vienreiz mūžā;citi to atkārto katru gadu.

Šoreiz piedāvājam, kāda angļu jahtotāja pārdomas par šo braucienu.


VĀRDS- Tonijs Vilsons
JAHTA- Sunseeker Superhawk 50
APMEŠANĀS VIETA- Sotogrande, Costa del Sol

„Es dzīvoju Mančestrā un nesaprotu kāpēc, kādam no Vidus zemēm ir jādodas kuģot uz Dienvidu krastu, ja iespējams nokļūt Medā aptuveni piecu stundu laikā, kas ir gandrīz blakus. Es noenkuroju savu jahtu Sotogrande uz diviem mēnešiem un man tas patika. Sotogrande ir skaista piestātne, kas izveidota tradicionālajā Andalūzijas stilā. Tai ir vislielākā iespējamā drošības sistēma Eiropā, tāpēc es jūtos pilnīgi drošs- atstājot jahtu šeit, kamēr pats esmu Apvienotajā Karalistē.

„Kuģošana pa Medu man, manai sievai un abām meitām šķiet tik vienkārša. Šeit ir tik daudz vietu uz kurām doties- Smira Marokā ir vēl viena vieta, kas kļūst aizvien populārāka. Neskatoties uz to, ko Jums var stāstīt citi, piekrasti apmeklētājiem atrast ir vienkārši gandrīz jebkur, izņemot varbūt Puerto Banusā un San Antonio Ibizā.

Kuģošanas iespējas Medā

Vienalga vai vēlaties atkuģot uz Medu, lai apmestos uz dzīvi šajā saulainajā paradīzē vai, lai ieskrietu šeit tikai uz nedēļu, lai pārliecinātos vai Meda Jums ir piemērota. Izvēlieties kādu no šīm iespējām:

1.   Atkuģojiet ar savu jahtu. Daudziem tas ir ceļojums vienreiz mūžā;citi to atkārto katru gadu.

2.   Iegādājieties jahtu šeit- lielākajai daļai pazīstamo kompāniju Medā ir dīleri. Šeit iespējams iegādāties Sunseeker, Fairline un Princess jahtas, kuru dīleri ir lielajos centros. Izmantojot šo risinājumu, ar dīleri iespējams sarunāt vietu kādā no Medas piestātnēm. Šobrīd strauji izplatās lietoto jahtu tirgus.

3.   Vizināšana- Medā darbojas simtiem jahtu reisu pakalpojumi un lielākoties to klientiem jau pieder jahtas Apvienotajā Karalistē. Iespēja ir ļoti izdevīga, ja vēlaties izbaudīt sauli, bez došanās uz Medu ar savu jahtu. Lieliska iepazīšanās ar kuģošanu Medā, kas var iedvesmot Jūs nākošreiz doties turp ar savu jahtu.

4.   Nomāšana- lieliska iespēja, kā iepazīt ūdeņus, ja Medā nav iespējams atrasties visu gadu. Sindikāts, ko parasti vada privātpersona, darbojas lieliski, ja partneris piekrīt to organizēt un izstrādāt profesionālu kontraktu. Kā alternatīvu variet izvēlēties nomāšanas shēmu, ko piedāvā speciālistu kompānija, kas par noteiktu samaksu veic nepieciešamos pakalpojumus un izstrādā dienas kārtību.

5.   Iznomājiet savu jahtu citiem- liels skaits uzņēmumu piedāvā iznomāt vai vizināt ar Jūsu jahtu, kamēr paši neatrodieties Medā. Šis risinājums iespējams ar jahtu, ko iegādājāties kompānijā, lai pēc tam ar to veiktu reisu pakalpojumus, vai iespējams noslēgt vienošanos uz noteiktu laika posmu. Šī iespēja sniedz stabilus ienākumus, taču samazina laiku, ko variet pavadīt uz klāja.

Turpinājums sekos....

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2020-07 Jūnijs 2020
P O T C P S Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
no events