SeaClub
Reģistrācija
 • Nirvana
 • Baltsails
2008-12-22
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Pasaules jocīgākās laivas - 1.daļa (2)

Kuģi, jahtas, laivas - viens no senākajiem cilvēces transporta līdzekļiem ar izkoptām tradīcijām gan estētiskajā ziņā, gan tehnoloģijās un konstrukcijā. Mūsdienās tiek ražoti tūkstošiem dažādu laivu veidu - lielāki un mazāki, jaudīgāki un mazāk jaudīgi, dažādās krāsas utt. Taču jāatzīst, ka standarta modeļi būtībā ir ļoti līdzīgi un bez atsevišķiem izņēmumiem cilvēkam, kas nav lietpratējs, atmiņā nepaliek. Šoreiz stāsts par laivām, kuras nav iespējams sajaukt ar kādu citu. Nestadarta formas, unikālas un smiekīgas idejas, ambīcijas...

Skati laivu galeriju šeit

 

KOKA FERRARI

Ferrari F50 oriģināla kopija - koka laivaSporta automašīna Ferrari F50 savā ziņā iemantojusi jau klasikas statusu un ne katrs to var atļauties iegādāties. Itāļu kokmākslinieks Livio De Marchi šo modeli iemūžinājis kokā. Pat vairāk - viņš uztaisījis motorlaivu - identisku Ferrari F50 koka kopiju. Livio visu savu mūžu veidojis dažādus mākslas izstrādājumus gan no koka, gan citiem materiāliem - Ferrari laiva ir viņa ambiciozākais darbs. Interesanti ir tas, ka mākslinieks ar laivu regulāri vizinās pa savu dzimto Venēciju - nebūs brīnums, ja dodoties turp, laivu ieraudzīsiet arī dzīvē. Līdz tam piedāvājam Tev noskatīties šo video:

 

 

 

 

 

PAPĪRA LAIVA

9m gara, peldoša laiva no Tetrapak materiālaŠķiet, katrs bērnībā no papīra ir locījis laiviņas un laidis tās ūdenī, bet vai ir iespējams no papīra uztaisīt reāla izmēra laivu, kas derīga kuģošanai?! Izrādās, ka to var izdarīt. Vācu mākslinieks Franks Boelters (Frank Boelter) šādu laivu ir uztaisījis no Tetrapaku materiāla. Mākslinieka izgatavotā laiva ir apmēram 9 m gara, un tā derīga kuģošanai tikai mierīgos ūdeņos - ceļojums pāri jūrai vai okeānām atkrīt. Arī laivas mūžs nav diez ko ilgs - ekspluatācija iespējama apmēram 40 dienu garumā. Toties pārsteidzošas ir izmaksas - laivas materiālu iegāde izmaksāja apmēram 100 LVL.

 
ĢITĀRLAIVA

Mūziķa Džona Paika laiva-ģitāraAustrālietis Džons Paiks ir mūziķis un kaislīgs laivu cienītājs jau vairākās paaudzēs. Debijas albumu pārdevis vairāk kā 50 000 kopiju, ieguvis prestižas balvas utt, bet ne par to ir stāsts. Stāsts ir par viņa laivu - unikālu laivu ģitāras formā. Tā kā jau kopš bērnības mūziķi aizrāvušas jūrniecība un laivas, arī viņa debijas albumu caurvij jūras tēma, un šī ģitārlaiva radīta īpaši vienas dziesmas video klipam. Laiva diemžēl ikdienā netiek izmantota, taču vari to pavērot darbībā klipā:

 

 

 

 

 


KRIEVU LAIVA - VALIS

Kāda krievu bagātnieka laiva vaļa formāKurš gan nav dzirdējis par krievijas bāgātnieku Romānu Abromoviču un viņa miljonu vērtajām jahtām?! Bāgātībā ar viņu grūti sacensties, tāpēc kāds cits krievu bāgātnieks licis lietā izdomu un pasūtījis laivu vaļa formā. Tiesa, pret pirātiem atšķirībā no Abromoviča jaunās jahtas Eclipse (lasi vairāk šeit) šī laiva-valis nav droša, taču uzmanību gan piesaista.

 

 

 

 

LAIVA - GALDS

Galds ar laivas motoruJa Tev nav kaudzes naudas jahtas iegādei, tas noteikti nav šķērslis laivošanai. Viss, kas Tev ir vajadzīgs, ir kādā no JYSK tirdzniecības vietām iegādātāties visvienkāršāko koka galdu un atrast ne pārāk jaudīgu laivas motoru, un aidā jūriņā... :) Katram gadījumam iesakām arī drošu glābšanas vesti un laicīgi informēt glābšanas dienestu...

Skati visu 1.daļas laivu galeriju šeit

1.sērijas beigas - turpinājumu par pasaules jocīgākajām laivām gaidi portālā SeaClub.lv arī turpmāk!

Birkas: jocīgas laivas jahtas ģitāras laiva  

2 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

 • Muzikants
  2008-12-22

  Man tā ģitārlaiva patīk, Virgam arī tādu vajadzētu, lai var pa Liepāju vizināties.. :D

 • Alex
  2009-01-05

  Es to krievu vali esmu ari dzivee redzejis - daudz iespaidigak nekaa bildee

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events