SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2009-01-17
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Pārītis "jahtu" uz riteņiem

Nesenajā DUSELDORF CARAVAN SALON izstādē Vācijā auto cienītāju redzeslokā nonāca 2 interesanti modeļi ar jūras tēmai veltītu dizainu. Runa iet par FIAT PORTOFINO un VOLKSWAGEN CADDY.

Skatīt galeriju

1FIAT PORTOFINO - mūsdienīgs pludmales auto

Šķiet, ka, veidojot šo modeli, itāļi iedvesmojušies no 60.-to gadu pieredzes, kad FIAT būvēja līdzīga tipa mazas pludmales mašīnas bez jumta. Tiesa, šoreiz dizaineri ir gājuši krietni tālāk un šis PORTOFINO var lepoties ar dāžādām unikālām detaļām. Visuzkrītošākās, protams, ir jūrniecībā rakturīgās virves, kas mašīnā izmantotas durvju vietā (sazin, vai CSDD Latvijā pieļautu šādu risinājumu?!). Arī iekšējā apdarē izmantoti automašīnām tradicionāli neraksturīgi materiāli - grīda veidota no koka līdzīgi kā laivām, un krēslu apdarē izmantots ūdensnecaurlaidīgs materiāls.

Šis gan ir tikai dizaina koncepts un masveida ražošana pagaidām nav plānota, taču baumo, ka gluži neiespējami tas neesot. Itāļu autoražotājs informējis, ka tiks izstrādāta versija, kas nodrošina lielāku aizsardzību pret sauli un lietu - tāpēc nebrīnieties, ja tuvā nākotnē ieraudzīsiet šo modeli autosalonos. Šāds FIAT PORTOFINO būtu ideāls atpūtas auto vasarā.

 

 

1VOLKSWAGEN CADDY TOPO SAIL - auto ar kuģa klāju jumta vietā

CADDY ir Volkswagen mazākais modelis, kas plaši izplatīts visā pausaulē. Šķiet, tas varētu būt par iemeslu dizaineru idejai tiešo šo modeli izvēlēties kā pamatu jūrniecības tēmas īstenošanai dizainā. CADDY TOPO SAIL konceptā izmanto dažādus klasiskajām jahtām līdzīgus apdares principus. Automašīnai ir daudzfunkcionāls koka jumts ar alumīnija margām - tas pārvēršams arī par sauļošanās un atpūtas platformu līdzīgi kā kuģa klājs. Uz jumta "ekipāža" var tikt pa koka/metāla kāpnēm CADDY aizmugures daļā. Koka materiāls izmantots arī citur gan CADDY eksterjērā, gan interjērā. Auto sapņotājiem.. :)

Birkas: Volkswagen Caddy Fiat Portofino automašīnas 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events