SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2008-01-28
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Pelorus, Ecstasea, Le Grand Bleu- miljardiera Abramoviča megajahtas. (1)

Abramoviča jahta

Krievijas naftas magnātam, vienam no pasaules bagātākajiem cilvēkiem, Romānam Abramovičam pieder un ir piederējušas vairākas ievērojamas jahtas. Jahta Ecstasea – viena no ātrākajām pasaulē, jahta Le Grand Blue un viena no pasaules lielākajām jahtām- Pelorus. Netiek slēpts, ka Vācijā, kādā no Hamburgas ostām, būvē pasaulē lielāko privāto jahtu ar nosaukumu Eclipse, un tās pasūtītājs ir neviens cits kā Romāns Abramovičs. Ir zināms, ka uz jahtas atradīsies divi helikopteru nosēšanās laukumi, džakuzī, baseins, vairākas motorlaivas un privātā zemūdene. Drošība būs augstā līmenī, par ko rūpēsies speciāli izstrādāti kustību sensori un novērošanas sistēmas.

114 metrus garās mega jahtas Pelorus, kura ūdenī tika nolaista 2003. gadā, vērtība ir 130 miljonu dolāru. Tā spēj uzņemt 18 viesus greznos apartamentos un apkalpojošo personālu līdz 40 cilvēkiem. Jahta galvenokārt tiek izmantota izklaides braucieniem un ir aprīkota ar necauršaujamiem stikliem, slēgta tipa baseinu, saunu un raķešu atrašanas sistēmu, kas miljardieri apsargā vēl rūpīgāk. Pat pret uzmācīgajiem paparaci speciāli tika izveidotas gaismas, kas spēj ierobežot kvalitatīvu fotogrāfiju uzņemšanu. Iespējamo draudu dēļ jahtu var pamest pat ar diviem helikopteriem vai personīgo divvietīgo zemūdeni, kas izceļas ar ātrumu un komfortu. Par drošību ir padomāts. Maksimālais ātrums, ko spēj attīstīt šī jahta, ir 20 mezgli.

Abramoviča jahta Pelorus

Abramoviča jahta Pelorus

Abramoviča jahta Pelorus

Abramoviča jahta Pelorus

Abramovičam piederoša ir arī 86 metrus garā mega- jahta Ecstasea, kuras vērtība ir 129 miljonu dolāru. Interesanti, ka autors jahtas vārdam ir pats miljardieris, visām iepriekšējām vārds jau tika iedots, pirms tās bija iegādājies Aramovičs. Motorjahta būvēta Royal Van Let kuģu būvētavā 2004. gadā un interjers veidots ķīniešu stilā. Jahta galvenokārt tiek izmantota kruīza braucieniem un tā spēj sasniegt pietiekami lielu ātrumu, proti, 28 mezglus. No ārienes tā ir tikpat iespaidīga kā Pelorus, lai gan par 28 metriem īsāka.  

Abramoviča jahta Ectasea

Abramoviča jahta Ectasea

Pasaules 100 lielāko jahtu sarakstā 16. vietu ieņem motorjahta Le Grand Bleu. Jahta 2000. gadā tika uzbūvēta Vācijā, bet 2004. gadā tā tika remontēta un pagarināta pēc speciāla Abramoviča pasūtījuma, sasniedzot 113 metrus garumu. Drošības ziņā tā ir līdzīga divām iepriekšējām miljardierim piederošajām jahtām. Šī jahta ir aprīkota ar diviem 3 600 zirgspēka dzinējiem, taču informācija par gaitas īpašībām tiek turēta slepenībā drošības apsvērumu dēļ. Viennozīmīgi var apgalvot, ka šī jahta greznības un nodrošinājuma ziņā neatpalika no pārējām megajahtām, jo jahtas vērtība pārsniedz 100 miljonu dolāru. 2006. gadā Abramovičs šo jahtu pārdeva.

Abramoviča jahta Le Grand Bleu

Abramoviča jahta Le Grand Bleu

Kāda būs nākamā jahta Abramoviča „garderobē”? Tā ir katra paša iztēle. Tehnoloģija un zinātne attīstās, dizains mainās, taču nepārvaramā vēlme ar kaut ko atšķirties citu miljardieru vidū, rosina kuģa būvētājus un dizainerus uz kaut ko jaunu un neatklātu.

Apmeklē portālu arī nākamnedēļ un lasi par megajahtu WHITE NIGHT !


Oskars Stopiņš

1 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

  • miko
    2010-08-22

    te vēl mazliet par Pelorus http://www.istyle.lv/2010/07/28/abramovica-luksusa-jahta-pelorus/

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events