SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2007-10-01
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Lielākā laivu izstāde Anglijā

Angliski tas skanētu THE BIG SAUTHAMPTON BOAT SHOW. Izstāde apmeklētājiem tiek atvērta no 14. – 23. septembrim un tās apmēri liekas neizmērojami, ja agrāk nav būts tik lielā izstāde. Lai būtu labāk saprotams, ko nozīmē šī izstāde, tad mazliet pastāstīšu, kā tur nokļūt un ar ko būs jārēķinās.

Lieki piebilst, ka viesnīca būtu jārezervē kādu laiciņu iepriekš, ko arī izdarīju. Kā parasti, atnāca apstiprinājuma ziņa uz manu e-pastu, ko izdrukāju un pieliku klāt pie biļešu rezervācijas. Nepagāja ne nedēļa, kad man zvanīja no hoteļa un teica, ka mani tomēr nav iespējams tur izmitināt. Biju pārsteigts par tādu attieksmi un zvanīju kompānijai, kas nodarbojās ar mans viesnīcas rezervēšanu, kā arī vienlaicīgi rezervēju viesnīcu caur citu kompāniju. Man neizdevās izcīnīt taisnību, bet skaidrs ir tas - ja neliksies ne zinis, var sanākt palikt uz ielas, jo šajā laikā viesnīcas tiešām ir pilnas. Ar nelielu piepūli un mazliet uztraukuma izdevās atrisināt palikšanas jautājumu. Ja domājat, ka mēnesi pirms izstādes dabūsiet viesnīcu tuvu izstādei un par normālu cenu, tad jūs maldāties. Viesnīca ir jārezervē vismaz pusgadu iepriekš, jā nē, tad sanāks kā mums ar Kristapu Dzeni - abi bijām svēti pārliecināti, ka mūsu viesnīcas atrodas dažu minūšu gājienā no izstādes. Kartē, ko jums atsūta kompānija, kas nodarbojas ar viesnīcu rezervēšanu, tiešām, visas viesnīcas pirms izstādes pārvietojas tuvu centram, bet, kad konkrētās vietas adrese tiek parādīta taksistam, tad izrādās, ka brauciens maksā divdesmit mārciņas, un attālums nebūt nav mērojams kājām. Kad būsiet rezervējuši hoteli laikus un iegādājušies lidmašīnas biļetes, nedomājiet, ka jautrība ir galā. Nolaidāmies Getvikas lidostā un gājām pirkt vilciena biļeti, jo doma par auto īri atkrīt jau tad, kad ceļa šķērsošana prasa pūles, kur nu vēl braukšana pa pretējo pusi. Nopirkuši vilcina biļetes, gājām uz norādīto platformu un devāmies uz Sauthamptonu. Brauciens ar vilcienu parasti aizņems 2 – 3 stundas, bet mums sanāca mazliet savādāk.

Vilcienā iekāpa arī jaunzēlandietis, kas devās tur, pat kur mēs. Vilciena vadītājs laiku pa laikam nomurmināja, kāda būs nākamā pietura, teica, lai neatstāj bagāžu un vēl dažas neizprotamas frāzes. Uz tablo vilciena iekšpusē nerādīja, kāda būs nākamā pietura. Pagāja kādas pāris stundas, un vilciens palika arvien tukšās, līdz pajautāju anglim, vai šis vilciens iet uz Southamptonu. vViņš teicās, ka ejot. Tā mēs ar netālu sēdošo jaunzēlandieti devāmies tālāk, jo, pēc mūsu domām, viņš labi pārvalda angļu valodu, ja gadījumā būtu kāds brīdinājums. Vilciens apstājās kārtējā pieturā, kur stāvēja mazliet ilgāk nekā parasti. Redzējām, ka jaunzēlandietis turpina mierīgi sēdēt, darījām tāpat, un vilciens atkal devās ceļā. Tad vilciena vadītājs atkal pateica kādu pieturas nosaukumu, kas neatbilda tam, ko redzējām vilcienu kustības shēmā. Tā nu mēs nonācām nekurienes stacijā aptuveni desmitos vakarā. Likās, ka esam piemānīti un apkrāpti, bet tā tas nebija - vilciens tajā stacijā sadalījās divās daļās, un priekšgals devās tālāk uz Southamptonu, bet pakaļgals uz piekrasti. Par laimi, izdevās noķert pēdējo vilcienu. Kad pārsteigtas jaunzēlandietis arī izkāpa no vilciena, jautājām, vai viņš nebija dzirdējis brīdinājumu, ka vilciens dalīsies uz divi. Viņš atteica, ka esot vērojis mūs un nemaz nav mēģinājis iedziļināties vadītāja teiktajā. Nepagāja ne piecas stundas un biju nokļuvis viesnīcā, kas pēc kartes bija tuvu centram, bet ar taksi 15min. brauciena attālumā no stacijas. Laimīgi nonācu viesnīcā, kur man bija rezervēta vieta.

Nākamajā rītā viesnīcas darbiniekam jautāju, kur var samainīt EURO pret angļu mārciņām, man laipni ieteica, lai es labāk eju uz auto stāvvietu, no kuras par baltu velti kursē autobuss uz izstādi. Tā arī darīju, un pēc pusstundas maldīšanās pa meža malām un šaurām takām tiku autobusā. Nonācu izstādē brīdi pirms tiek laisti iekšā apmeklētāji, jo no rīta nenāca miegs, kā nekā divu stundu starpība. Beidzot tiku iekšā vienā no lielākajām laivu izstādēm Eiropā un pasaulē. Tā nu es bezmērķīgi pastaigājos, jo 11.00 bija sarunāta pirmā tikšanās, tad vēl daži darbiņi darāmi, un beidzot ir laiks, lai papriecātos par jaunumiem. Sazvanījāmies ar Kristapu un izdomājām, ka nebūtu slikti mazliet iestiprināties, atvilkt elpu un atkal doties pastaigā. Paņēmām salātus ar jūras veltēm. Oficiants naski norāva no tiem pārtikas plēvi un par šādiem salātiem bez jeb kādiem aizspriedumiem un emocijām paprasīja 20 latus. Kad bijām pārdzīvojuši pārsteigumu, abi mielojāmies ar salātiem, iedzērām glāzi ūdens un devāmies staigāt tālāk. Neizdevās aptvert visu izstādi un visus stendus, tam būtu nepieciešama vairāk nekā viena diena, bet redzētais likās iespaidīgs. Kad viss bija galīgi noriebies, sazvanījāmies un devāmies prom no izstādes, lai piesēstu kādā jaukā vietiņā, iedzertu kādu alu un papļāpātu par šīs dienas iespaidiem. Par laimi, izdevās atrast pavisam jauku „pabu”. Katrs izdzērām trīs alus un apēdām otro ēdienu, kas bija garšīgi pagatavota zivtiņa. Mūsu rēķins nebija lielāks par 20 mārciņām. Vispār jau biļete uz jahtu izstādi makā 12 mārciņas, kas nozīmē, ka atmaksājās nopirkt vēl vienu biļeti un kārtīgi atvilkt elpu jaukā „pabā”. Nākamajā dienā atkal pamodos, agri aizstaigāju līdz autobusam, šķērsojot ceļus un takas, kas iepriekš jau izbristas, aizbraucu līdz centram, tad aizgāju līdz vilciena stacijai un lidostā nokļuvu nieka sešas stundas pirms paredzētā laika - „Pēc kaujas jau visi gudri.” Ja tiešām ir doma braukt uz šo vai kādu citu izstādi un to darāt pirmo reizi, tad ņemiet vērā mūsu un citu cilvēku pieredzi. Tas atmaksāsies!

P.S. Šāda izstāde, ieskaitot takšu, viesnīcu, vilcienu un citus izdevumus, izmaksās no 500 – 700 Ls.

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events