SeaClub
Reģistrācija
 • Baltsails
 • Nirvana
2007-05-28
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Jūras slimība (1)

 

Jūras slimība

Vairumam cilvēku jūras slimība asociējas ar bālu sejas nokrāsu, nelabumu un vemšanu. Priekšstats par to nav maldīgs, jo, iepazīstoties ar jūras slimības izraisītajiem simptomiem, tas apstiprinājās.

Piedzīvojumu meklētājiem, kuri piedalījās jūras regatē, kopumā 223 ekipāžas, tā bija ierasta lieta cīnīties ar nelabumu un sliktu pašsajūtu. Izpētes mērķis bija noskaidrot, kā pārciest jūras slimību un kā to ārstēt.

Vairākums no braucējiem cieta no jūras slimības- 68% piedzīvoja to kādā no tās stadijām, salīdzinājumā ar 38%, kuri necieta nemaz.

Pirmspēdējais posms no Bostonas uz Larošela bija nozīmīgs vienai no komandām, kuras sastāvā no 15 ekipāžas locekļiem 14 pieredzēja jūras slimību.
Rezultātā tika secināts, ka saslimstība ar jūras slimību samazinās līdz ar gadiem. Proti, 20-24 gadu vecums bija virsotne, kad ar šo slimību cīnījās visvairāk komandas dalībnieku.

Pētot saslimstību ar jūras slimību starp dzimumiem, jāatzīmē, ka sieviešu vidū tā ir izplatītāka- 73% sieviešu salīdzinājumā ar 62% vīriešu. Tomēr tika ņemts vērā vecuma īpatnības, jo komandas locekļu- sieviešu vidējais vecums bija zem 40 gadiem.

Cīņa ar jūras slimību sekoja no posma līdz posmam, taču pirmais posms no Portsmutas uz Buenosairesas bija visļaunākais, kad 55% no braucējiem cīnījās ar jūras slimības izraisītajiem simptomiem. Kā iemesls tam tika minēts uztraukums, bažas un pieredzes trūkums, mērojoties spēkiem ne tik pieredzējušajiem braucējiem ar augstākas klases ekipāžām. 5 komandas, kuras nespēja atgūties no jūras slimības, bija braucēji, kuri piedalījās tikai vienā no visiem posmiem.

Slikta pašsajūta, reiboņi, bālums, vemšana- šie ir ierastākie simptomi jūras slimību skārušajiem. Ir piedzīvoti gadījumi, kad veselības stāvoklis ir tik kritisks, kad darbu turpināt nav iespējams, un atgūšanās laiks var ilgt pat līdz 5 dienām. Galvenokārt tas bija novērojams uz jahtām, uz kurām startēja ekipāžas ar mazāku “jūras pieredzi”. Tie, kuri cieta no mērenas jūras slimības, netika lietojuši nekādus medikamentus, bet medicīnas speciālisti iesaka 2 alternatīvas- zāles dzert pirms došanās jūrā, tas ir, 12-24 stundas iepriekš vai to darīt vienlaicīgi ar darba uzsākšanu. Speciālisti tomēr iesaka medikamentus lietot pirms došanās jūrā, lai savlaicīgi novērstu jūras slimības izraisītās problēmas. Protams, nedrīkst aizmirst par zāļu izraisītajām blakus parādībām, kas vairākumā gadījumu izpaužas kā miegainums, koncentrēšanās spēju traucējumi, reiboņi un redzes pasliktināšanās.
Padomi, kā cīnīties ar jūras slimību, izvairoties no medikamentu lietošanas:

 • Pirms došanās jūrā būtu jāizvairās no paģirām;
 • Garīgi nobriest ceļojumam;
 • Ēst ingvera cepumus, saldumus, ābolus;
 • Dzert toniku;
 • Lietot košļājamo gumiju;

Jau senajā Grieķijā un Ķīnā ingvers bija pazīstams ne tikai kā garšviela, bet arī kā ārstniecības augs. Tas palīdzēja arī jūras slimības gadījumā pret sliktu dūšu un iespējams, ka labāks risinājums, lai cīnītos pret vemšanu ir 1 grams ingvera nekā 100 miligrami sintētisko medikamentu.

Izpētes laikā tika secināts, ka uzņēmība un jūtīgums pret jūras slimību samazinās līdz ar laiku un pieredzi, tāpat kā atveseļošanās. Diskutējams jautājums ir, vai medikamenti, pieredze un psiholoģiskais aspekts spēlē vienlīdzīgu lomu?

Statistika par jūras slimību 

Statistika par jūras slimību 

1 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

 • Oskars
  2011-09-16

  Saldumi nelidzėja ,ja tikai miegs un medikamenti ;)

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2018-06 Maijs 2018
P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
no events