SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2008-02-06
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

WHITE NIGHT

Šoreiz viesosimies uz „megajahtas” White Night, kas ir 105 m gara jahta ar izstrādātu grandiozu virsbūves dizainu. Jahta vēl nav uzbūvēta un šobrīd ir tapšanas stadijā, tātad sanāk, ka paviesosimies uz jahtas, kas ir uz papīra.

Abramoviča jahta White Night

Šī gada otrajā pusē notiks konkurss starp būvētājiem, kas iegūs ekskluzīvas tiesības uzbūvēt šo jahtu un turpmāk reklamēt sevi kā šīs jahtas būvētājs, protams, ka daļu lauru plūks dizaineris un vēlāk, kad jahta pierādīs savas lieliskās gaitas īpašības, izcilu jūras spēju, teicamu komfortu, laurus varētu plūkt arī konstruktors. Parasti konstruktors un dizaineris ir apvienots zem viena zīmola, bet šajā gadījumā varētu tikt pieaicināta papildus konstruktoru grupa.

Abramoviča jahta White Night

Uz jahtas WHITE NIGHT būs omulīgas kajītes viesiem ar atsevišķām kajītēm, kuru izmēri varētu pārsniegt divistabu dzīvokļa izmērus. Tā vien liekas, ka šie garie un gludie klāji ir radīti lieliem un pat ļoti lieliem banketiem, lai gan pēc banketa uz jahtas varēs palikt tikai 12 izredzētas personas. Jahtas garie klāji ir tikai viena no jahtas dizaina atslēgām. Ultra modernais jahtas priekšgals sajaukumā ar augstajiem, dīvaini izliektajiem bortiem, kas patiesībā ir aizgūti no senākiem laikiem, kad kuģiem vēl nebija izgudrotas dzenskrūves un tie gāja ar tvaiku un īpašiem ratiem kuģa abos bortos. Izmantojot šādu pieeju, pazūd klasiskā izpratne par motora jahtu, kurai ir korpuss ar zemākiem vai augstākiem bortiem, tomēr šajā gadījumā jahtas borti saplūst ar virsbūvi. Klājs ar savām milzīgajām platībām caurvijas visai jahtai no priekšgala līdz pakaļgalam, kur „orķestra laukums” tiek nobeigts ar milzīgu spoguli*. Milzīgais spogulis ir aizgūts no pagājušā gadsimta, kad tika būvētas klasiskas buru jahtas ar gariem priekšgaliem un milzīgiem spoguļiem. Tik tālu dizaineriem ir izdevies sajaukt gadsimtus jahtu būvē, radot tiešām izskatīgu motorjahtu, kas uz papīra izskatās graciozi.

Abramoviča jahta White Night

Neapšaubāmi, kad tā tiks uzbūvēta, ieraugot aizrausies elpa. Tad nākamais jautājums, kas parasti tiek uzdots, ieraugot ko tamlīdzīgu, ir cik tas maksā? Precīzas jahtas izmaksas vēl nav aprēķinātas, tomēr neziņā nav jāpaliek. Matemātika šādos gadījumos ir vienkārša: ja jahtas izmēri ir robežās no 45 – 100 m, tad tās aptuvenās izmaksas būs 1 miljons (Eiro) metrā. Protams, ka šo formulu nevar attiecināt uz visu izmēru jahtām un visiem gadījumiem. Iegādājoties šāda izmēra jahtu vai mazāku, nedrīkst aizmirst par jahtas apsaimniekošanas izmaksām, kas sastāda 10% no jahtas vērtības gadā, un tā ir pieņemta pasaules prakse. Latvijā burātāji un jahtu īpašnieki pamanās apsaimniekot jahtas par daudz zemākam izmaksām.

Abramoviča jahta White Night

Pasaulē nemitīgi aug jahtu izmēri - rodas jautājums, vai šiem izmēriem ir griesti, jo mēģinot aptvert šīs jahtas izmērus, pārņem sajūta, ka atkal ir sācies aukstais karš, kura laikā bruņošanās sacensība ir mainījusi veidolu. Ieroču vietā tiek izmantotas jahtas. Šī maģiskā 100 m robeža zināmās aprindās ir bijusi pieprasīta daudz senāk, laigan ar divreiz mazāku jahtu 12 viesiem un 14 cilvēkiem, kas ir apkalpē, nav jādzīvo kā siļķēm mucā. Jau nedaudz tālākā nākotnē ir plānots uzbūvēt 130 m garu jahtu.

*Spogulis ir jahtas pats pakaļgals. Bieži uz jahtām jahtas spogulis ir atverams un nolaižot tiek izmantots kā peld platforma.


Oskars Stopiņs

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events