SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2006-12-21
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Itālija

 

Italija

Turpinājums nr.3

Relatīvi neskartie Itālijas krasti sniedz dramatiskus kuģošanas pamatus, ko tikai tagad sāk atklāt Rietumu Medas kuģotāji.

Apjautājot simtiem cilvēkus, kura pēc viņu domām ir skaistākā un romantiskākā valsties Eiropā. Un deviņi no desmit neapdomīgi atbildēs- Itālija. Nebeidzamie kalni, pilsētas, kas gadsimtiem ilgi ir iedvesmojušas māksliniekus un dzejniekus, vīns, dziesmas, sievietes... vai man turpināt?
Bet kā kuģošanas galamērķis britiem, šī mītiskā vieta šķiet atrodas ārpus radara. Kamēr Francija, Spānija un Balēru salas ir pārgrūstas ar jahtu novietošanas termiņiem, rietumu krastos mazākajās ostās atrodamas tikai dažas britu laivas. Kompānijas, kas attīsta pirmo ievērojamo kuģniecības projektu Itālija, jau ilgāku laiku skaļi izsaka priekšlikumus ārzemju jahtu īpašniekiem iegādāties vienu no enkurvietām Medas bāzē.

Tā ir savāda situācija, taču notiekošajam ir vairāki izskaidrojumi. Pirmkārt, attālums. Daudziem britu, skandināvu jahtu īpašniekiem šķiet ļoti vienkārši izvēlēties noenkurošanās vietu Medā, un, iespējams, Itālija šķiet pārāk tālu, lai stundu ilgāk lidotu lidmašīnā (mazliet dīvaini, ja padomā, ka lidojums uz Genou ir gandrīz tikpat ilgs kā lidojums uz Gibu). Alternatīvi, tās varētu būt bailes no nezināmā- ir pieejama niecīga informācija par jahtu piestātņu vietām Itālijā, salīdzinājumā ar tik ļoti zināmajām favorītēm rietumu Medā. Arī interneta mājas lapas foruma lapās ļoti reti sanāk uzdurties kāda kuģotāja aprakstam par pavadīto laiku Tuskānas piekrastē vai neaizmirstamo laiku Ligūrijā.

Patiesību sakot, Itālija ir apbrīnojama kuģošanas vieta, kas gaida savu atklāšanu. Iespējams būs mazāk kūrortpilsētiņu un lielās piestātnes saceltas vairāk ziemeļos, taču pārējo var uzskatīt par nesamaitātu, nevis vienkāršību.

Atrašanās vieta
Itālijas krastus ir vienkārši sasniegt no Francijas dienvidiem un Korsikas ar laivu. Kuģotājiem, kas vēlas pārvietoties ar lidmašīnu, iespējams izmantot kādu no regulārajiem lidojumiem uz Genoe, Pizu, Romu un Nepāli. Dažus no šiem lidojumiem piedāvā zemo cenu aviolīnijas un biļešu cenas ir relatīvi zemas.

Kontingents
Vispārīgā atmosfēra visā Itālijā, un tās krasti nav izņēmums, saglabā vienkāršības noslēpumainību. Itāļiem ir tiesības lepoties ar savu kultūru- galu galā, tā valdīja pār lielu Eiropas modernās civilizācijas placi, kas dažkārt var tikt pārprasta kā augstprātība. Tas, iespējams, ir viens no iemesliem, kāpēc šī valsts nav tik atzīta kā kuģošanas gala punkts. Galu galā, ja viņi mīl savu valsti tik ļoti, kāpēc tērēt tik daudz enerģijas, lai liktu iemīlēt to arī citiem?

Atvadoties no Francijas Rivjēras, Itālija šķiet vistālākā vieta austrumos, kur esiet ceļojuši. Virzoties pa Itālijas Rivjēras San Remo un Porto Maurizio, kam ir tas pats veclaicīgais šarms, kas kaimiņiem Francijā, nonāksiet vēsturiskajā un industriālajā ostā Genoe.

Genoe strauji kļūst par Itālijas kuģošanas centru un ne tikai tāpēc, ka tās priekštecis ir viens no visu laiku vispopulārākajiem jūrniekiem- Kristofers Kolumbs. Mūsdienās šajā pilsētā notiek vieni no ievērojamākajiem respektablajiem kuģošanas šoviem pasaulē, kā arī piedāvā vienas no labākajām piestātnes iespējām Itālijā. Kā noskaidrojām, Varazzes jaunā piestātne, 20km pilsētas rietumos, ir lielisks piedāvājums ar vēl joprojām pieejamām noenkurošanās vietām uz pastāvīgu laiku. Piecu minūšu gājienā no Ganoe lidostas tiek attīstīta vēl ievērojamāka piestātne.

Lai gan pilsētu pašu nebūt nevarētu saukt par pievilcīgu, taču tā enerģijas piepildījuma un vēsturiskajā centrā ir daži fantastiski bāri, restorāni un apskates vietas, kas nav pārpildītas ar nerimtīgajiem tūristu pūļiem. Apmešanās iespējas pilsētas centrā, kas katru dienu aizvien uzlabojas, strauji pievilina tūristus.

Kuģojot vairāk uz dienvidiem, sastapsieties ar ostu sajukumu, sākot no slavenās un ekskluzīvās Portofino, līdz pat industriālajai, taču labi aprīkotajai Viagreggio piestātnei. Salīdzinājumā ar Spānijas krastiem, šeit piestātņu attīstība nav tik izteikta, un, iespējams, noenkurosieties uz nakti kādā sīkā ostiņā, lai gūtu nelielu atelpu tieši tā, kā jums tīk visvairāk. Taču, ja ilgojaties pēc autentiskās Medas pieredzes, šeit to atrast ir desmit reižu lielākas iespējas, kā tradicionālajās piestātnēs.

Ieceļotāju sabiedrība Itālijā, kaut arī pietiekami liela, galvenokārt bāzējās zemes vidienē, tāpēc bieži būs jāsastopas ar nepatīkamu situāciju un jāizmanto valodas pamatizteicieni. Reti kurš kuģniecības biroju darbinieks vai piestātņu īpašnieks brīvi pārvalda angļu valodu, taču salīdzinājumā ar spāņu vai franču biedriem, nav tik nogurdināmi. Tāpēc ļoti veiksmīgi un ar patiesu grāciju izpildīs žestikulācijas un sniegs nevaldāmas norādes. Protams, angļu valodas balsu trūkums dažās mazākās piestātnēs, var likt justies mazliet nošķirtiem, salīdzinājumā ar citiem Medas biedriem.

Runājot par vietām, ko apskatīt un lietām, ko izdarīt. Ja nu lieliskais vīns un ēdiens nespēj notur krastā, piekļuve Itālijas godbijību iedvesošajām pilsētām un apskates vietām ir vienkārša. Par laimi, valsts ir gara un šaura. Tāpēc stundas brauciens iekšzemē, var aizvest līdz Pizas tornim vai kolizejam (protams, atkarībā no jūsu apmešanās vietas).

Piestātnes
Itāļu piestātnes atšķiras sākot no jaunajām, elegantajām būvēm Varezze, līdz pat populārajām un rosīgajām ostu pilsētiņām kā Santa Margherita Ligure, kā arī noenkurošanās vieta, kas savienota ar ostu Anzio.

Ja meklējiet vietu, kur novietot jahtu ilgāku laiku, vislabāk ir to darīt mazliet attīstītākos ziemeļos. San Remo un piestātnes ap Genoa noenkurošanās vietas vienmēr ir pieejamas. Apkalpošana šajās piestātnēs ir laba un to darbinieki ir visnotaļ ļoti izpalīdzīgi.

Ja vēlaties doties tālāk aiz Livorno, ceļojumi jāizplāno ļoti kārtīgi, it īpaši, ja jahta nav maziņa. Piestātnes, kur iespējams novietot liela izmēra laivas, salīdzinājumā ar citām piestātnēm austrumu Medā, ir ievērojami mazāk un piekļūšana dažās piestātnēs var būt gandrīz neiespējama, sliktos laika apstākļos. Vienmēr rezervējiet piestātnes vietu, ja neesiet pārliecināti, ka spēsiet to paši atrast. Daudz kuģu piestātnēs var nebūt uzpildes iespējas- kas ir vēl viens faktors, kas rūpīgi jāieplāno piestātņu meklēšanas sarakstā.

Romai un Pizai ir savas, labi aprīkotas piestātnes, īsā braucienā no pilsētu centriem, kamēr Naples sniedz dažādas iespējas savos krastos, vai drosmīgajiem tiek piedāvāta centrālā Posto di Napoli.

Piestātņu cenas
Port Antonio, Genoa: 100€/diena;9000€/gadā.
Darsene delle Madonnia, Viareggio: 95€/ diena;7400€/gadā.

Burāšanas vietas
Itālijas piekraste sniedz lielisku piestātņu klāstu. Populāra burāšanas vieta rietumu Itālijas ziemeļos ir Liguria, it sevišķi piekrastē no Genoas dienvidiem līdz pat Cinque Terre netiek nepamanīti pieci skaistie ciemati augšup klintīs. Kuģotājiem šajā reģionā iespējams apmeklēt pievilcīgo zvejošanas ciematu Camogli, noenkuroties apslēptajā klosterī San Fruttuoso vai vizināties ar superjahtām un to burvīgajiem pasažieriem pa Portofino. Lieliska vieta ir Santa Margherita Ligure pilsētiņa, ar lielisku piestātni, kas sniedz perfektu ligūriešu pamatu.

Vairāk uz dienvidiem, Elbas sala ir lieliska iekarošanas vieta, ar pāris draudzīgām piestātnēm un neskaitāmām nesabojātām noenkurošanās vietām. Arī salas, kas atrodas blakus- Capraia un Giglio ir mazi dārgakmeņi, kamēr tālumā pavīd slavenā Monte Cristo piestātne. Runājot par kuģošanu gar salas krastiem, kas ir maliet plašāka un viennozīmīgi dārgāka, ir jāpasakās itāļiem piederošajai Sardinie, kas ir vislielākais ceļotāju prieks.
Satriecošā Amalfi krastmala, kas kļuvusi slavena pateicoties filmām, plakātiem un luksus brīvdienu brošūrām, sniedz ceļotājiem dažus elpu aizraujošus skatus un noenkurošanās vietas. Protams, nevar nepieminēt ekskluzīvo Capri salu, kas ir Medas dārgakmens. Itāļu kuģotāju sarakstu pašā spicē ir Sicīlijas sala, senās vēstures Jurassic Park- tipa piedzīvojumi, kas saglabāti no romiešu laikiem, kā arī vētraini pelēkās pilsētiņas. Skatoties no malas, Sicīlija kā kuģotāju apmešanās vieta varētu būt viena no visaizraujošākajām vietām, ko izbaudīt visā Vidusjūrā.

ATSAUKSMES

Jahta: Fairline Phantom 40
Vieta: La Spezia

„Pēc tam, kad bijām apmetušies uz laiku Spānijā un Francijā, likās, pabūt pāris mēnešus Itālijā ir tikai normāls ceļojuma pagarinājums. Kuģojot pa Medu divdesmit gadus, varētu teikt, ka brīžiem uznāk nostaļģija, atceroties sākuma izbraucienus Medā- dienas, ka ne katrai piestātnei bija Sky TV un iespēja iegādāties angļu brokastis līdz pat pusnaktij”.

„Itālija sniedza mums autentiskuma garšu. Sajūtas tiešām ir kā atrodoties citā valstī. Mums, tā ir laba lieta, lai gan es saprotu, ka citi varētu izvēlēties kaut ko mazliet mierīgāku”.

„Ir svarīgi atcerēties, ka Itālija bija jūras nācija, ar tikpat lepnu kultūras mantojumu kā mums, itāļi ir arīdzan lieliski jahtu būvētāji. Viņi, visnotaļ, zina kā rūpēties par saviem kuģotājiem. La Spezia, kur esam apmetušies, ir labi attīstījusies, ar četrām jahtu piestātnēm. Pabijām arī Porto Lotti, dažas jūdzes no pilsētas centra austrumu daļā. Apkalpošana un iekārtojums ir lielisks. Viņi zina kā sniegt lieliskus ēdināšanas iespaidus- restorāni šeit ir pirmklasīgi”.

„Itāļi, vienmēr, gan pret sievieti, bērnu vai vīrieti, ir brīnumjauki un izpalīdzīgi, izņemot, kad tie apsēžas pie stūres, kad tie kļūst pilnīgi traki”.

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events