SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2006-08-09
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Intervija ar Aneti Bénéteau-Roux

 

Anette Roux

Pirmo reizi sastopot Aneti Bénéteau-Roux, pirmā lieta, kas satriec, ir viņas ātrais smaids, acu zibsnīšana un visvairāk viņas šarms. Saprotams, ka tikai ar šarmu vien nevar vadīt pasaulē ceturto lielāko kuģu būvētāju firmu. Kāds tad ir tas noslēpums?

Varbūt daļēja atbilde saistās ar viņas praktisko pieeju. Jebkādas aizdomas par to, ka Bénéteau grupas valdes locekle šobrīd būtu norūpējusies tikai par vēl grandiozākiem plāniem, tika ātri izklīdinātas, kad bija iespēja iepazīt vienu no milzīgajām Bénéteau fabrikām, modernajā būvētavā, ko Anete Roux uzcēlusi 2003.gadā kā jauno Bénéteau mītni Saint Gilles Croix de Vie, pārraugot Atlantijas okeānu. ‘’Es gribēju to uzcelt tieši šeit, jo man ir cieša, emocionāla sakne ar šo vietu’’, teica Roux kundze.

Šī saikne ir Bénéteau ģimenes rašanās 1884. gadā, kad kvalificēts kuģu būvētājs Bendžamins Bénéteau pārvācās uz Croix de Vie, lai zvejniekiem būvētu kuģošanas tralerus. Mūsdienās, darbinieki var pa logu vērot Les Embruns un redzēt kuģu piestātni, kur kādreiz tika noenkuroti sākotnējie traleri.

Četrdesmit divus gadus vēlāk, 1928. gadā Anetes Roux tēvs André, divdesmit viena gada vecumā, pārņēma biznesa kontroli. Uzticēšanās jauniešiem, šķiet, ir daļa no Bénéteau ģimenes tradīcijas, jo, kad André lūdza meitai pārņemt kontroli no viņa 1964. gadā, Anetei bija tikai 22 gadi. ‘’Mani vecāki bija noguruši, zvejošanas industrijā bija lejupslīde un viņiem vairs nebija enerģijas visu turpināt”.
Bet jautājums paliek: kādēļ Anete Roux piekrita, lai arī viegli būtu varējusi izvēlēties citu karjeru? Vadīt laivu biznesu nebūt nav parasta profesija 22 gadus vecai sievietei sešdesmitajos gados. ‘’Tā bija vienīgā iespēja,’’ saka Anete un no viņas atbildes ir skaidrs, ka viņa nedomā to, ka viņai nebija izvēles. Drīzāk viņa juta lielu atbildības sajūtu pret cilvēkiem, kas strādāja pie viņas tēva. Kopā ar brāli André, kas ir atbildīgs par dizainu, viņa neslinkoja. Gadu vēlāk viņi laida darbā pêches-promenades, laivu veidu, kas radīts zvejošanai un atpūtai. Viņu ietekmi nevar pārvērtēt – apmeklējiet Francijas krastu vasarā un jūs redzēsiet tūkstošiem šādu laivu. Zvejas laivu kultūra ir dziļi iesūkusies Bénéteau ģimenē, ar Antarès 12, parādot sportistu-makšķerētāju līdzīgu dizainu.

Pēdējo četru dekāžu laikā Bénéteau uzņēmums ir audzis un pilnveidojies. Daži ieguvumi nav nekāds pārsteigums, piemēram, buru laivu būvētāji Wauquiez un jahtu būvētāji pēc pasūtījuma-CNB. Nesenā diversifikācija uz autofurgoniem ir vēl pārsteidzošāka, bet viņi izskaidro to kā 4,3% no 550 miljonu liela apgrozījuma 2003. gadā.

Ir vēl viena detaļa Roux kundzes veiksmē. Aiz viņas vieglā smaida ir apbrīnojama izturība. Maz ir tādu cilvēki, kam kopš 80. gadiem ir saistība ar laivām, kas nebūs dzirdējuši par Bénéteau lielo neveiksmi ar osmozi. Toreiz buru laivu korpusi pārcieta lielu osmozes rašanos, kas Bénéteau noveda pie kļūdainām ķimikālijām. Viņu lēmums paņemt un salabot visus bojātos korpusus izmaksāja ārkārtīgi dārgi, bet tā vietā, lai samazinātu apjomu, Anete Roux uzreiz devās uzbrukumā, attīstot jauna veida buru laivas. Kā teica Bénéteau eksporta vadītājs Francois Rodrigues: ‘’Roux kundze ir diezgan apņēmīga.’’

Viņas pēdējais projekts ir Bénétau Fonds. ‘’Mans plāns ir savākt visnozīmīgākās Bénéteau laivas un tās izstādīt,’’ viņa atklāja. Fonds arī iesaka Ķīnai veicināt burāšanu. Kamēr Bénéteau rīkotājdirektors Bruno Cathelinais vadīs ikdienas darbību, Roux kundzei būs vairāk laika nodoties savam fondam. Bet vai šī šarmantā, sīkstā un praktiskā dāma metīs mieru? Šaubos gan.

Pēc žurnālam MOTOR BOAT sniegtās intervijas.

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2018-06 Maijs 2018
P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
no events