SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2006-12-27
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Francija (1)

 

Francija

Turpinājums nr.4

Vai jūs vēlaties nokļūt nelielā zvejas ostā vai izredzēto ostas pilsētā, šī ir īstā vieta.

Francijas krasts ērti iedalās divās daļās – praktiskajā Golfe du Lion valdzinājumā, ko laivas ierodoties no Spānijas, Canal du Midi, viegli var sasniegt. Vai tālāk uz rietumiem ir Côte d’Azur, kas atrodas no Toulon līdz Menton tuvu pie Itālijas robežas un visslavenākās krasta līnijas pie Vidusjūras. Filmu zvaigznēm, miljonāriem un augstākās sabiedrības neveiksminiekiem nekādi nav gana ar pludmalēm un rotaslietu saloniem. Mazāk slavenāka par kaimiņiem, Golfe du Lion, kļūst populārāka, jo Rivjērā mazinās noenkurošanās vietu daudzums, bet Golfe du Lion piedāvā dažādas, interesantas ceļošanas vietas. Atgriežoties pie Francijas ‘’lieliskākajām ostu pilsētām’’ – pie tūkstošiem noenkurošanās vietām, īpašuma attīstības projektiem, kafejnīcu un restorānu daudzumu – tā arī piedāvā dažas relatīvi nezināmas vietas, kur doties ar laivu.

Atrašanās vieta

Ja jums ir laiks, tad līdz Vidusjūrai pie Francijas varat doties pa ūdensceļiem. Savādāk braukāšana ir diezgan vienkārša. Golfe du Lion piedāvā lētos reisus uz Perpignan, Narbonne un Nimes pie Montpellier. Nica ir centrā pie Côte d’Azur, bet ceļošana automašīna varētu izvērsties murgā. No lidostas iespējams pārvietoties ar helihopteru, kas nemaz nav tik dārgi, cik liekas, ja cilvēku ir pietiekoši daudz. Tiem, kuru laivas atrodas Côte d’Azur rietumu galā, Marseļas lidosta ir vēl ērtāka. Tiklīdz esat nonācis Côte d’Azur rietumu galā, tad Vidusjūra patiešām ir īstā vieta, ar ātriem reisiem uz Korsiku, Itāliju un Sardīniju.

Vibrācijas

Golfe du Lion noskaņa nevarētu būt būtiski atšķirīgāka no Côte d’Azur. Dienvidos, pie Spānijas robežas, zvejas pilsētiņās, kā Cerbère un Collioure ir saistoša un laimīga gaisotne, ar labi saglabātiem pilsētu centriem, bet ar pamata laivu aprīkojumu. Sète un Port Vendres ir mierīgas un neieskaitītas ostas, kas piedāvā ne tikai lielisku atpūtu no cilvēku pūļiem, bet arī vienus no labākajiem veikaliem Francijas krastā. Rivjērā angļu valodu daudz neizmanto un, ja vien neesat apmeties kādā no lielajiem ostu kompleksiem, jums varbūt vajadzēs sazināties tieši ar vārdnīcas palīdzību. Ja vēlaties īstu pieredzi, tad tas nav nekas slikts.

Golf du Lion ir arī vecmodīgā brīvdienu kūrorta īpašnieks;Agelès-sur-Mer ir īsta angļu afēra ar franču piesitienu. Tā nelīdzinās apbūvētajiem, trokšņainajiem kūrortiem, kas ir Spānijas krastā. Ir vēl lieliskās ostas pilsētas pie Le Cap d’Agde, La Grand Motte un Port Camargue, kas izplētušās attīstībā, gādājot par visu un visiem.

Camargue mitrzemes rajons pats par sevi ir mierīgs, kamēr Marseļa ir diametrāli pretēja – netīra, trokšņaina, aizraujoša un dinamiska pilsēta, kas nav piemērota bailīgajiem, bet var būt jautra uzkavēšanās vieta. Ja gaisotne šajā krastā netiek dažādota, tad tā ir nekāda.

Vai nu tas ir Monako luksuss vai nauda, veclaicīgās Beaulien Rivjēras šarms, Kannu gaistošā grandiozitāte vai Antibes un Menton senās pilsētas, tad Côte d’Azur ir kaut kas tāds, kas nevar neapburt. Šeit nav bijuši daudz neglīti attīstības plāni, galvenokārt tāpēc, ka šeit nemaz nav tik daudz vietas, lai kaut ko citu vēl uzbūvētu. Citās vietās kūrorti, protams, ir spožāki par Bardot, bet līdz ar to arī burvība ir zudusi. Bet snobisms ir palicis un vislielākā atšķirība starp šo vietu un citām Vidusjūras vietām ir tāda, ka īstā ostas pilsētu hierarhija pastāv. Nemaz nepalīdz tas, ka ostas pilsētām nav īsti jāreklamējas noenkurošanās vietu īpašniekiem, bet attieksme pārsvarā ir līdzīga novecojušiem ekskluzivitātes uzskatiem. Ja ieskatīsieties aiz šīs uzpūtības, saredzēsiet, ka vispār te ir diezgan jauki.

Bijušo īru sabiedrība Côte d’Azur ir liela un pastāvīgi pieaugoša, bet te nav dalīšana ‘’mēs un jūs’’, kas sastopama Spānijā, bet arī mazāka sabiedrības sajūtu starp britiem, kas cits citu nepazīst.

Ostas pilsētas

Golfe du Lion piedāvā visu, sākot ar mazām ostām ar maksimālo laivas garumu 12 m līdz milzīgiem ostu kompleksiem. Lai gan lieliskākajās ostas pilsētās šajā krastā ievērojami palielinātas noenkurošanās vietu daudzums, pieprasījums aug un vairumā ostas pilsētu ir pieteikšanās saraksts. Golfe du Lion darbinieki ir ļoti izpalīdzīgi, tomēr, ja nodibināsiet labas attiecības ar jūsu izvēlētās ostas pārstāvjiem, viņi darīs, ko varēs, lai atrastu jums vietiņu.

Lielākajās ostās iespējas ir nepārspējamas. Languedoc-Rousillion pieliek kopīgas pūles, lai veicinātu videi draudzīgu burāšanu un no tā izriet pretpiesārņojuma mēru skaits. Sète un dažās citās pilsētās, osta pieder jahtklubam, kas laipni sagaida viesus un labas vērtības. Tikai negaidiet to uzspodrināto profesionālismu, kas ir, piemēram, Port Camargue. Tas ir pats par sevi saprotams, ka mazākajās ostās trūkst iespēju. Dzīvīgā un draudzīgā osta pie Port-Vendres ir laba vieta, no kuras izpētīt daudzas noenkurošanās vietas.

Côte d’Azur ir mītne vairāk nekā 40 ostām un 200 vai vairāk noenkurošanās vietām. Vislielākajai, līdzīgai Vauban-Antibes ir pāri par 1000 pastāvīgu noenkurošanās vietu (Vauban-Antibes ir 1700). Bet pastāvīgais rādītājs apmeklētāju noenkurošanās vietās ne vienmēr ir tāds pats. Tā kā mēs vērsāmies pie preses, tad secinājums bija tāds, ka visas pastāvīgās vietas Côte d’Azur ir aizņemtas. Vairumam ostu ir gaidītāju saraksts un vadība jums paziņos par situāciju.

Burāšanas vietas

Ap Golfe du Lion ir laba vieta ostu izbraukāšanai un izpētīšanai. Skats no jūras var būt neievērojams, jo tālāk uz ziemeļiem, jo tā kļūst līdzenāka. Bet daži no burāšanas īstajiem priekiem pārsvarā ir zemes vidiene. Apmetoties Côte d’Azur, tā piedāvā plašas ceļošanas iespējas. Vienkārša ostu izbraukāšana gar krastu ir īsts prieks, jo Vidusjūra paliek skaidra un zilgana tieši pie ūdenslīnijas, dzenot jūs uz noenkurošanās vietu. Skats uz sauszemi ir fantastisks, ar skaistām pilsētām, slaveniem zemes orientieriem un greznām savrupmājām tieši pie ūdens, un Alpu kalnu pakājēm, kas vīd aizmugurē. Posms no Villefranche-sur-Mer līdz Monako ir īpaša bauda, ar izcilajām Cap Ferrat klinšu aizām un Cap d’Ail.

Ja esat pietiekami pārliecināts, lai noenkurotos uz nakti kādā no populārākajām ostām, piemēram, Villefranche vai Baie de Cannes, ir alternatīva. Jūs viegli varat pavadīt veselu nedēļu, ceļojot no vienas enkurvietas uz nākošo, ja jums ir laba peldošā bāze. Daudzas no lielajām jahtām šajā vietā dara tieši tā.

Sēžot Côte d’Azur kņadā ir grūti iedomāties, ka vēl kāda vieta varētu būt neskarta, bet pie krasta ir salas, kas sniedz mazliet vientulības. Îles d’Hyèrès ir populāra burāšanas vieta, tieši pie Toukon krasta, ar mazām, klinšainām saliņām, kas klātas ar 16. gs. fortiem un mūsdienu Francijas karaspēku. Vispazīstamākā un visvieglāk sasniedzamā salu vieta ir Porquerolles, vienīgā izsmalcinātā sala un mītne labai ostas pilsētai, kafejnīcām, veikalam un lielām pastaigu iespējām.

Pat Kannām ir savas salas, Îles de Lérins atrodoties piekrastē. Šīs divas salas ir izvairījušās no Rivjēras trakuma un piedāvā idillisku noenkurošanos. Ja noenkurojaties starp šīm divām vietām, jūs pat varat iztēloties, ka nekur tuvumā nav civilizācijas, jo kontinents izgaist.

Lūkojoties tālumā, jābrauc ir tikai mazliet vairāk par 100 jūdzēm no Rivjēras līdz satriecošajai Francijas salai Korsikai. Tā ir kalnaina vieta, ar vienu no visdebešķīgākajām ainavām Eiropā, šīs vēsturiskais tīģelis ir daudzu Vidusjūras laivotāju iecienīta vieta. Diemžēl tai ir lāsts par gandrīz neiespējamām pietauvošanās vietām, bet ir pieejamas daudz apmeklētāju enkurvietas, salas aptuveni 15 ostas pilsētās un neskaitāmajās, pārsteidzošajās enkurvietās.

Izlūkbrauciens

Laiva: Fairline
Vieta: Fréjus

‘’Mēs nekad nebijām domājuši savu laivu noenkurot Spānijā vai Maljorkā. Šeit ir daudz brīvāka gaisotne un mēs mīlam franču dzīvesveidu. Mēs gribējām kaut ko atšķirīgāku no Lielbritānijas, nevis pašu Lielbritāniju, tikai ar karstu klimatu. Un tagad, pēc sešiem gadiem, mēs nevarētu būt vēl laimīgāki.

Savu laivu mēs nopirkām šeit, pēc brauciena, lai apmeklētu visus Côte d’Azur dīlerus un toreiz nebija nekādu problēmu atrast enkurvietu. Ir jauki būt mazliet prom no populārākajām vietām. Tā ir daudz vieglāk un ar lielāku vērtību, un ir viegli braukt pa krastu uz augšu un leju.

Francijā mēs pavadījām visu vasaru un ziemas laikā parasti brīvās nedēļas vai nedēļas nogales. No Lielbritānijas uz šejieni ir tik viegli nokļūt. Mūsu diena parasti sākas ar kafiju un svaigiem kruasāniem un tad ieiet tādā slinkā tempā. Mēs šeit esam ieguvuši daudz draugus, tāpēc bieži satiekamies un izvizinām viņus ar savu laivu vai dodamies braucienā ar viņu. Perquerolles ir vispopulārākā vieta, ko izvēlētas gandrīz visi mūsu ostā.

Labākā lieta, ko Vidusjūrā atrodoties, esam atraduši, ir izvēršanās iespējas. Līdz šim esam bijuši Korsikā un vasaru pavadījām, izpētot Itālijas krastu. Mūsu sapnis ir ar laivu apbraukt Adraitic, bet mēs esam gluži laimīgi, slaistoties šeit. Tas ir izvēles karš!’’


Labs ēdiens un lieliska burāšana

Laiva: Sunseeker Superhawk 48
Vieta: Port Grimaud

1998. gadā mēs izlēmām pietauvot savu sporta laivu Francijas dienvidos, pārmaiņu pēc, atraduši enkurvietu Golfe Juan. Izrādījās, ka mūsu mīļākais restorāns-bārs atrodamās tieši blakus vietējam Sunseeker dīlerim, ar Sunseeker rindām, kas liegi peldēja savās enkurvietās, izraisot neatvairāmu burvību. 2000. gada vasarā mēs apskatījām noenkurošanās vietas Lielbritānijs dienvidu krastā un Francijā, saprotot, ka Francijā tās bija lētākas, piedevām labāks klimats, restorāni utt. Francijā mēs iegādājāmies astoņus gadus vecu Thunderhawk 43 caur vecām ģimenes saistībām – Sunseeker dīleru Jahting Park, un laivu atstāja mums daudz atmiņas.

Superhawk piesaistīja mūsu skatienus šajā laikā un 2003, gadā mēs vienu tādu nopirkām. Amak slodze mums lika izvēlēties transportu pa ceļiem, nelielā platums daudz problēmas nesagādāja.

Mēs nakad neesam nožēlojuši, ka burājam Vidusjūrā. Pašlaik mēs atrodamies Port Grimaud, kur ir daudz noenkurošanās vietu, augstas kvalitātes virtuvi, viss nelielā attālumā no Santropezas. Port Grimaud laivotājiem piedāvā ideālo vietu no kuras piedzīvot jaukākos notikumus Francijas dienvidos, pielāgojoties visiem nosacījumiem.

Pirkumu veidi Vidusjūrā: pirms sarunāta noenkurošanās vieta, runājiet ar uzticamu dīleri un gatavojaties ar laivas pakaļgalu iestūrēt enkurvietā’’.

1 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events