SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2019-01-05
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Dzīve uz ūdens: piecas apburošas peldošās mājas

majas.jpgRaksta avots www.delfi.lv 

Vai esi iedomājies, kā būtu dzert rīta kafiju, iemērcot kājas ūdenstilpnē? Mūsdienās arvien populārākas kļūst peldošās mājas, kuru iemītnieki var teikt: "Es dzīvoju uz ūdens!" Šādas mājiņas atrodamas gan dažādās vietās pasaulē, gan arī tepat Latvijas robežās.

 

 

Liels izaicinājums peldošajās mājās ir praktiski un pārdomāti izmantot katru centimetru, jo izmēros tās lielākoties ir mazākas nekā standarta privātmājas. Tās aprīkotas ar visu iedzīvei nepieciešamo – virtuvi, tualeti un guļamistabu, taču kā pievienotā vērtība nāk apburošs skats uz pagalmu, kas šajā gadījumā ir īpaši ekskluzīvs.

Lai gan visas tās var saukt par peldošajām burvībām, principi ir atšķirīgi. Piemēram, Peldmāja Pāvilostā, Sakas upes krastā, ir sešu namiņu komplekss uz peldošas piestātnes. Turpretī šāda tipa māja Igaunijā, kuru izgatavojuši vīlandieši, ir aprīkota ar motoru, lai nodrošinātu pārvietošanos pa ūdeni. Taču dzīvot var arī uz personīgās salas – to pierādījis kāds pāris Kanādā, kuru mājvietu varētu saukt arī par privāto ģimenes pilsētu.

 

Neparasta peldošā māja, kas ir daudz plašāka, nekā izskatās

maja1.jpg

Amerikāņu arhitektu studijas Robert Nebolon Architects speciālisti radījuši neparastu peldošo namu, kurš ir daudz plašāks, nekā varētu šķist pirmajā acu uzmetienā, raksta Novate.

Lasīt vairāk

 

Fascinējoša peldošā sala Kanādā ar ēkām un pat mazdārziņu

maja2.jpg

Dzīve uz salas, kur pats sev esi saimnieks? Kāpēc gan ne! To pierāda arī mākslinieku pāris no Kanādas, kuri paši saviem spēkiem vairāk nekā 25 gadu garumā cītīgi strādājuši, lai izveidotu savu dzīvesvietu, kas bāzēta uz peldošas salas.

Lasīt vairāk

 

Peldmāja Pāvilostā. Stāsts par četru draugu sapni, kas pārvērsts realitātē

maja3.jpg

Šis nav stāsts par bēdīgi slaveno māju-kuģi, bet par namiņiem iepretim Pāvilostas vecajam centram, kas uzcelti Sakas upes krastā. Tā ir četru draugu kopīgi izlolota ideja, kas pārvērsta realitātē, un jau divus gadus par viņu kopīgu īpašumu var saukt Peldmāju – sešu namiņu kompleksu uz peldošās piestātnes.

Lasīt vairāk

 

Starp ūdens dzelmi un debesīm: Igaunijā tapusi neparasta māja uz ezera

maja4.jpg

Viena pēda zem ķīļa. Vai varbūt nedaudz vairāk. Tieši tādā augstumā ir māja uz ūdens, kuru pagājušajā sestdienā ielaida skaistajā Vīlnades ezerā, Igaunijā, vēsta "Delfi.ee" lasītāja stāsts un fotogrāfijas. Tā ir valstī pirmā māja uz ūdens, kuru izgatavojuši paši vīlandieši.

Lasīt vairāk

 

Peldošā luksusa māja Londonā, kuru ieskauj Temzas upes viļņi

maja5.jpg

Kad runa ir par mājām uz ūdens, tad pirmā doma noteikti ir leģendārā celtne māja-kuģis Pāvilostā, bet šoreiz stāsts būs par pavisam citu celtni, kas atrodas Londonā. Peldošā luksusa māja ir lielisks piemērs tam, ka mājai nav obligāti jābūt ar zemē ieraktiem pamatiem, bet tā var būt pārvietojama tur, kur sirds kāro.

Lasīt vairāk

 

Birkas: māja 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events