SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2008-04-04
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Ceļotāju un ekspertu ieteikumi burātājiem bezrūpīgām brīvdienām!

JahtaAtvaļinājums ir laiks, kad varat atpūsties un izbaudīt dzīves jaukākos mirkļus. Vasara un burāšanas laiks vairs nav aiz kalniem. Lai brīvdienas būtu izdevušās, ekspertu- profesionāļu padomi ceļotājiem uz ūdens.

Kravājot ceļa somas- piemērotāka būs auduma sporta soma, kas ir gan ietilpības ziņā labāka, gan ērtāka novietošanai uz jahtas, salīdzinājumā ar koferi. Padomājiet par izvairīšanos no saules apdegumiem. Aizsardzība pret saules stariem burājot ir būtiska, jo pat saules atspīdums no ūdens mākoņainā laikā var apdedzināt ādu. Lai no tā izvairītos, somas saturā ir jābūt gan pretiedeguma krēmam, gan saulesbrillēm ar ultravioleto filtru. Bez šīm lietām burāšana saulainā laikā nav iedomājama.

Apģērba izvēle - burāšana ir saistīta ar izmirkšanu, slapjām drēbēm un nosalšanu. Lai gan tas ir atkarīgs no zemes, kur burājat. Vissvarīgākais, lai uz ūdens justos labi, ir justies silti. Piemērotāks apģērbs, burājot uz lielākām jahtām, ir ūdens necaurlaidīga jaka un bikses. Nepiemērotas ir džinsa auduma bikses, kurās paliekot mitrām, kļūst auksti.

Dokumenti, kas jāņem līdzi, dodoties uz ārvalstīm
- svarīgākais dokuments ir derīga pase. Iespējams, būs nepieciešamība pēc ieceļošanas vīzas, ja vien valsts nav noteikusi bezvīzu ieceļošanas kārtību. Nedrīkst aizmirst par veselības un dzīvības apdrošināšanas polisi, kas sedz repatriēšanās izdevumus uz mītnes zemi. Nelaimes gadījumu apdrošināšana ir katra paša ziņā, bet ir valstis, kurās neiebrauksit, kamēr neuzrādīsiet apdrošināšanas polisi.

Vietas izvēle - dodoties uz valstīm, kuras iecienījuši burātāji, piemēram, kā Grieķija, Turcija, Horvātija, rēķinieties ar to, ka tās ir pārpildītas ar burātājiem. Ja vēlaties izbaudīt mieru un klusumu, piemērotāka būs ziemeļrietumu piekraste Spānijā, Portugāle vai Kanāriju salas. Ja ir nepieciešama viesnīca, par istabiņas rezervēšanu domājiet laikus, it īpaši tās saucamās „karstās sezonas laikā”.

Transports no lidostas uz ostu - attālums, kas šķir lidostu no ostas, var būt pietiekami liels, tāpēc savlaicīgi izplānojiet, kā līdz ostai nokļūsiet, īpaši tad, ja ielidosiet vēlu vakarā vai naktī. Taksometri ir pieejami visu diennakti un īpaši lidostās par to trūkumu sūdzēties nevajadzētu.

Jahtas izvēle - īpaši pārdomājiet, ar kādu jahtu burāsiet. Ja izvēlēsieties lielāka izmēra jahtu, kas labāk izskatās uz papīra, bet kurai ir sarežģītāka vadīšana, tad būs nepieciešama augstākas klases kapteiņa apliecība. Pirms rezervējiet jahtu, rūpīgi pārlasiet attiecīgās kompānijas noteikumus, jo katrā tie ir savādāki. Iepazīstieties ar lietu sarakstu, par ko jums nāksies samaksāt pirms jahtas saņemšanas un par ko-pēc.

Burāšana kopā ar bērniem - jau pirms ceļojuma sastādīts dienu plāns palīdzēs vecākiem rast atbildes uz dažādiem jautājumiem: Vai mēs drīz būsim galā? Man gribas ēst! Man apnika! Iepriekš jau sagatavojieties! Noteikti, pirms došanās piedzīvojumu meklēšanā iepriekš ar bērniem pārrunājiet drošības jautājumus. Bērnu pieskatīšana pastiprinātā režīmā uz jahtas ir pati par sevi saprotama lieta. Lietderīgi būtu bērniem sniegt instruktāžu par tualetes lietošanu uz jahtas. Pirms atstājat ostu, pārliecinieties, lai drošības vestes pietiktu visiem burātājiem- gan lieliem, gan maziem. Bērniem atgādiniet, ka kapteiņa vārds ir likums un tas jāizpilda bez liekiem jautājumiem. Lai saglabātu bērnu interesi par burāšanu, iesaistiet bērnus dažādās izdarībās, tādejādi pat pašas garākās stundas, kas pavadītas uz ūdens, būs piedzīvojumiem bagātas.

Oskars Stopiņs

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2020-12 Novembris 2020
P O T C P S Sv
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
no events