SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2008-12-17
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Abramoviča jaunais peldošais cietoksnis (2)

Jahtas Eclipse īpašnieks Abramovičs ar mīļākoPasaules slavenais miljardieris Romans Abramovičs un, šķiet, slavenākais luksus jahtu īpašnieks ir nobažījies par savu drošību uz ūdens, tāpēc nolēmis savu laivu kolekciju papildināt ar jaunu, īpaši drošu jahtu. Iespējams dažs to sauktu par civilo kara kuģi – peldošais cietoksnis būs vairāk kā 160m garš, aprīkots ar bruņu apdari, pretraķešu radariem, helikopteriem un pat zemūdeni. Pilns komplekts, lai paglābtos no jūras pirātu uzbrukumiem.

Jaunā laiva būs visu laiku lielākā pēc privāta pasūtījuma konstruētā jahta un tās cena novērtēta vairāk kā 200 miljonu LVL vērtībā. Laivas nosaukums būs Eclipse, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmētu „aptumsums”, „aizēnot” – šāds nosaukums laivai dots, jo tā aizēnošot pilnīgi visas citas jahtas.

Jahta tiek slepeni būvēta kuģu būvētajā Vācijā, kurā tika konstruēta arī slavenais 2.Pasaules kara karakuģis Bismarks (lasi par Bismarku šeit).

 

DROŠĪBA

Kā jau minējām, jahtas Eclipse galvenais uzdevums būs pasažieru drošība pret pirātu uzbrukumiem. Jahtai būs:

  • Pretraķešu radars, kas apkalpi laikus brīdinātu par raķešu uzbrukumu, lai varētu no tā savlaicīgi izvairīties.
  • Ložu necaurlaidīgs stikls un bruņu korpuss vadības tiltiņā un Abramoviča privātajos apartamentos
  • 2 helikopteru pacelšanās platformas
  • Divvietīga zemūdene, kas ļauj ienirt līdz pat 50 m dziļumam – tā dotu iespēju aizbēgt gadījumā, ja uzbrucējiem izdotos ieņemt klāju
  • Pret-noklausīšanās ierīces un profesionāla un apmācīta apkalpe 70 cilvēku sastāvā

200 milj. LVL vērtās jahtas shēma

 

ĒRTĪBAS

Citādi jahta Eclipse stipri neatšķirsies no pārējām Čelsijas futbolkluba īpašnieka Abramoviča jahtām Pelorus (115m), Ecstasea (85m) un Sussurro (50m), izņemot apmērus. Jaunajā jahtā būs 24 viesu kajītes, kinoteātris, peldbaseins, deju zāle, kā arī medicīniskās palīdzības centrs. Viesu ērtībai jahtas aizmugurējā daļā izveidota piestātne mazāku laivu novietošanai.

Abramoviča jatha Pelorus, pašlaik lielākā

Attēlā Romana Abramoviča šī brīža lielākā jahta - Pelorus

 

PIRĀTISMS

Presē izskanējuši dažādi šausmu stāsti par pirātu uzbrukumiem Āfrikas un Āzijas valstu piekrastēs. Saskaņā ar pieejamo statistiku 2007 gadā pirāti ir uzbrukuši 269 laivām, saņēmuši ķīlā gandrīz 300 cilvēku un nogalinājuši piecus.

Ne viens vien eksperts uzskata, ka pirātisms sāk izplatīties un kļūt par vispasaules problēmu - tas parādījies arī līdz šim mazāk skartos reģionos – arī Vidusjūrā, kur Abramovičs kuģo salīdzinoši bieži.

Piemēram, šī gada augustā kāda bruņota banda uzbrukusi 20 miljonu vērtai jahtai Korsikas apkārtne un aplaupījusi apkalpi un viesus apmēram 100 000 LVL vērtībā.

Romāns Abramovičs un viņa mīļākā Daria Žukova nevēlas pieļaut kaut mazāko iespēju, ka varētu notikt pirātu iebrukums, it īpaši tādēļ, ka ar jauno jahtu plāno viesoties 2010.gada Pasaules Futbola čempionātā, kas norisināsies Dienvidāfrikā.

 

IESPĒJAMI SAREŽĢĪJUMI

Saskaņā ar likumdošanu civilajos kuģos ir aizliegts glabāt letālus ieročus un sprāgstvielas. Daudzi jahtu īpašnieki šo problēmu risina ar jaudīgiem ūdens lielgabaliem, skaņas ierīcēm jeb taurēm, kas rada nepanesamu un pat dzirdei bīstamu troksni, šķidrumu izsmidzināšanu, kas stipri apgrūtina pārvietošanos pa klāju, un citiem līdzekļiem. Kā ar likuma prasībām plāno tikt galā, Eclipse īpašnieks pašlaik nav zināms.

 

Materiāli rakstam ņemti no www.mailonsunday.co.uk un www.wikipedidia.org

Birkas: Abramovičs superjatha lielākā jahta Eclipse Eklipse pirāti 

2 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-01 Decembris 2020
P O T C P S Sv
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
no events