SeaClub
Reģistrācija
 • Nirvana
 • Baltsails
2007-05-07
Ievietoja: Kategorija: Izklaide

Varenie nieciņi (2)

 

Laivu motors

Pieci ārējie (piekaramie) motori cīnās par „jaudīgākā zirga” titulu...

Laivu motori ir tik pieprasīti, ka to dīleri savu piedāvājumu ir izpārdevuši ilgi pirms sezonas sākuma. Kāpēc? Tāpēc, ka katru pavasari mūsu domas lidinās pie ikgadējiem vasaras kruīza braucieniem, un katrai no mūsu laivām ir nepieciešams kluss, ekonomisks, uzticams un mazs motors.

Jaunie noteiktie EPA (vides aizsardzības aģentūras) standarti, kas nosaka 75 procentu samazinātu ogļūdeņraža izplūdi līdz 2006. gadam ir efektīvi noslēgusi divtaktu divu zirgspēku motoru modeļu izlaidi. Jaunie četrtaktu videi nekaitīgie motori piedāvā vienkāršāku iedarbināšanu, ātrāku akcelerāciju un samazinātu kaitīgo izgarojumu un trokšņu līmeni.

Starp prioritātēm iekļāvām vienkāršu apkopi un darbināšanu. Motorus uzstādījām uz 8 pēdu 6 collu Mercury 260 Dynamic RIB piepūšamās laivas, kas novērtēta līdz pat 5 zirgspēkiem (USCG vērtējums). Testus veica ar vienu pieaugušu vīrieti laivā un pilnu degvielas uzpildi. Šeit iegūtie rezultāti.

HONDA BF2D6SHA četrtaktu

www.honda-marine.com

Hondas jahtu motorsJauda – 2 zirgspēki, pārvietošanās- 3,4 kubik collas, svars- 29 mārciņas, maksimālais ātrums- 5,8 jūdzes stundā, trokšņa līmenis- 101 dB-A.

Honda BF2 izmanto pārnesuma sistēmu, kas ir līdzīga lieljaudas planetārajam pārnesumam. Tas sākas ar propellera griešanos. Palielinot akcelerāciju propelleris griežas ātrāk. Aukstais starts mazliet pārsteidz. Tam ir augsti apgriezieni un motora jauda palielinās, līdz netiek samazināta akcelerācija. Tas ir visvieglākais motors un, pateicoties tā divām satveršanas vietām, kas paredzētas pacelšanai- arī visvienkāršāk vadāmais. Tas tiek atdzesēts ar gaisu, tāpēc nav jāpiedzīvo ķēpāšanās ar koroziju vai ūdens pumpjiem. Galvenās iezīmes: komplekss plastmasas balsts, anods uz kavitācijas plāksnes, 3 gadu kvalitātes garantija.


MERCURY 2.5 četrtaktu

www.mercurymarine.com

Mercury jahtu motorsJauda – 2,5 zirgspēki, pārvietošanās- 5,2 kubik collas, svars- 38 mārciņas, maksimālais ātrums- 6 jūdzes stundā, trokšņa līmenis- 95 dB-A.

Pilnīgi jaunais Mercury 2.5/3.5 ir spēcīgs sāncensis. Lai gan tā ārējais dizains ir līdzīgs Tohatsu modelim, Mercury ir uzlabojis to, kas atrodas zem pārsega- palielinājis zirgspēkus, un noteicis pamat cenu, kas to pārliecinoši ieceļ „labāko pirkumu” kategorijā. Parocīgā drenes tapa eļļas maiņu padara par vienkāršu procedūru. Degvielas ON/OFF (ieslēgšanas/izslēgšanas) svira ir mazliet mulsinoša, tā kā uz tās nav skaidri norādīts- kura pozīcija ir ON (ieslēgt). Galvenās iezīmes: priekšējais pārnēsāšanas rokturis, komplekss propelleris, anods zem kavitācijas plāksnes, 3 gadu kvalitātes garantija.


SUZUKI DF-2.5SK6 četrtaktu

www.suzukimarine.com

Suzuki jahtu motorsJauda – 2,5 zirgspēki, pārvietošanās- 4,15 kubik collas, svars- 30 mārciņas, maksimālais ātrums- 6 jūdzes stundā, trokšņa līmenis- 110 dB-A.

Suzuki ir viss, kas ir aktuāls šī gada modeļiem- nu labi, varbūt gandrīz viss. Ātrumpārslēga uz priekšu un neitrālā režīma pārbīdāmā svira ir paslēpta un grūti aizsniedzama, it īpaši tad, ja to nepieciešams pēkšņi pārslēgt. Arī sastiprinājuma kliņķi, kas izskatās pēc 20d vienkāršas naglas, izraisa vilšanos. Apsegu no augšas un apakšas iespējams nostiprināt ar ērtām gumijas sprādzēm, kam normālā lietošanā vajadzētu būt izturīgām Galvenās iezīmes: liels, parocīgs aizmugurējais pārnēsāšanas rokturis, alumīnija propelleris, 3 gadu garantija.


TOHATSU MFS2 četrtaktu

www.tohatsu.com

Tohatsu jahtu motorsJauda – 2 zirgspēki, pārvietošanās- 5,22 kubik collas, svars- 40 mārciņas, maksimālais ātrums- 5,6 jūdzes stundā, trokšņa līmenis- 101 dB-A.

Tohatsu ir spēcīgs jaunums, kura svars ir tikai 40 mārciņas- mazliet par smagu divu zirgspēku motoram. Papildu svars iespējams ir iemesls daļējai nestabilitātei, taču visā visumā motors darbojas labi. Motora nostiprināšana no jauna var palīdzēt mazliet palielināt ātrumu. Galvenās iezīmes: priekšējais pārnēsāšanas rokturis, kompozīts balsts, anods uz kavitācijas plāksnes, 3 gadu garantija.

 


YAMAHA F2.5MSH četrtaktu

www.yamaha-motor.com

Yamaha jahtu motors Jauda- 2,5 zirgspēki, pārvietošanās- 4,4 kubik collas, svars- 39 mārciņas, maksimālais ātrums- 5,8 jūdzes stundā;trokšņa līmenis- 102 dB-A.

Yamaha ir visdārgākais motors šajā motoru sarakstā- taču dārgāks tikai par pāris dolāriem. Gluži tāpat kā citiem motoriem, izņemot- Honda, tā starts ir neitrāls un tam ir izcila ātruma pāreja. Lielais un parocīgais pārnēsāšanas rokturis motora transportēšanu padara pavisam vienkāršu, un gluži tāpat kā Suzuki- viegli aizsniedzams. Galvenās iezīmes: alumīnija balsts, 3 gadu garantija.


Kopsavilkums
.

Atklāti runājot- maz kas atšķir šos motorus vienu no otra. Katrs ir četrtaktu, ar izliektiem ātruma rokturiem, pietiekami klusi un ekonomiski, kad runa ir par degvielu. Neviens no tiem nepiedāvā F/N/R, taču visi var pagriezties par 360 grādiem. Yamaha un Suzuki modeļiem ir alumīnija balsti, kamēr pārējiem tie ir kompozīti. Visiem modeļiem ir iekšējās degvielas tvertnes, pateicoties kam nav nepieciešams papildu pieslēgumi. Neskatoties uz to- speciālistu izvēle ir Suzuki 2.5- tas ir viegls un konkurējošs MSRP- kāds vēl ir tikai Mercury modelim. Piekrītu- tas ir mazliet skaļāks, ar mazliet vairāk vibrācijām darbojoties uz pilnu piedziņu, taču ierobežotā ātrumā tipiskajos mainīgajos ūdeņos, to būtu grūti pamanīt.

Raksts pēc publikācijas no www.boatingmag.com

2 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

 • arnis
  2009-04-19

  Pilnigi diletantisks raksts. Ja gribat normalu dzineju testu , varu jums to uzrakstit.

 • Pāvels
  2009-11-09

  Kur var atrast jamahas motoru ar 2.5 zirgiem? Cik maksa un kur?

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events