SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2006-08-31
Ievietoja: Kategorija: Dažādi

Būt vai nebūt tiltam

Tilta būvēšanaPrecīzāks virsraksts patiesībā būtu ‘patstāvīgs posms’, bet joprojām cilvēki labāk izvēlas to saukt par ‘tiltu’. Un, kad cilvēki runā par patstāvīgu savienojumu, viņu domās tas ir tilts. Tunelim ir savas priekšrocības, bet salas iedzīvotāji, kuri ir pieraduši pie skaista jūras skata, ir mazliet nobažījusies par ideju doties uz savām mājām pa tumšu tuneli zem ūdens.

Patstāvīgā posma nepieciešamība joprojām tiek apspriesta. Apkopojot dažādos cilvēku viedokļus, pārsvarā gūts atbalsts patstāvīgam savienojumam starp sauszemi un Muhu salu, taču palielinās arī cilvēku skaits, kuri šaubās par tā labumu. Vairums tūristu iespējams ir vienaldzīgi šajā jautājumā, jo, ja viņi ir nolēmuši atbraukt uz salu, viņi atbrauks – neraizējoties, cik daudz laika tas prasīs. Tie, kuri jau vienreiz uzskatīja tiltu kā jaunu, izdevīgu biznesu uz salas, ir izdarījuši savu izvēli: viņi ir pārcēluši savu biznesu uz sauszemi, beiguši to vai izmainījuši savu darbību - tādā veidā viņi nav atkarīgi no prāmju saraksta.

Tos, kurus vismazāk uztrauc – būt vai nebūt tiltam – ir cilvēki, kuri veic darbu mājās pie saviem datoriem, jo Interneta savienojums ļauj viņiem veikt savus darba pienākumus, nekur nepārvietojoties.

Tilta vai tuneļa strīda jautājums turpinās un tā rezultāts vēl nav paredzams, jo sarežģīti mūsu strauji mainīgajā pasaulē pareģot, kā cilvēki domās pēc desmit gadiem.

Lūk, daži no viedokļiem par patstāvīgā posma nepieciešamību:

Tullio Liblik, privātuzņēmējs: patstāvīgais savienojums ir neapšaubāmi svarīgs un katrs īsts Saaremaa patriots piekrīt tam. Es neredzu negatīvās puses. Visas emocijas un procesi, kas saistīti ar tiltu, ir pozitīvi. Nav būtiski - tilts vai tunelis - , bet būvniecību jāsāk uzreiz un nekavējoties.

Vjatšeslav Leedo, privātuzņēmējs: Par to vispār nedomāju. Es nezinu, vai tas ir nepieciešams, tāpēc, ka savienojums jau pastāv.

Maret Maripuu, Igaunijas parlamenta pārstāvis: es atbalstu ideju par patstāvīgo savienojumu Muhu tilts, tāpēc, ka tilta viens gals būs uz Muhu salas. Visas manas brīvdienas un brīvais laiks ir saistīts ar Muhu salu, un, kamēr rinda uz prāmja aug ļoti sarežģīta kļūst apkalpošana, un tas ir iemesls, kāpēc esmu patstāvīgā savienojuma pusē, jo tas radītu lielākas iespējas salas attīstībā. Baidos, ka patstāvīgais savienojums varētu būt par iemeslu pārapdzīvotībai un pārvērstu Muhu caurbraucamā koridorā, bet neuzskatu to par īstiem draudiem.

Ivo Linna, vasaras salinieks: Es neesmu pret vai par to, kaut arī es šķērsoju šaurumu biežāk nekā vidusmēra iedzīvotāji – vismaz 50 reizes gadā. Vienkāršāk būtu izmantot tuneli vai tiltu, bet braukšana ar prāmi ir ļoti jauks rituāls. Bez tam neviens nevar paredzēt tūristu skaita pieauguma izraisītās sekas uz Saaremaa. Sala var zaudēt savu pirmatnīgumu, kļūstot par labi-plānotu tūrisma objektu – tas ir tas, kāpēc baidos par patstāvīgu savienojumu.

 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events