SeaClub
Reģistrācija
  • Nirvana
  • Baltsails
2016-04-16
Ievietoja: Kategorija: Dažādi

Burātājs no bērnības

bernu burasana.pngRaksta avots www.sailingworld.com

Veicināt bērnā interesi par burāšanas sportu jau kopš mazām dienām ir liels ieguldījums nozares nākotnes attīstībā.

 

 

 

 

 

Kas ir noteicošais faktors, kas spēj bērna interesi piesaistīt burāšanai? Vai tā ir regulāra dalība regatēs, bērna individuālie sasniegumi vai jaunu iemaņu apgūšana? Principā visi šie faktori ir nozīmīgi, tai pat laikā katrai personībai tie ir atšķirīgi, kas viņā vairo interesi par konkrēto sporta veidu. Taču pašos pamatos ir 3 elementi, kas ir neatņamama sastāvdaļa jebkura līmeņa panākumos.

Ļauj bērniem iesaistīties

Burāšanas nodarbības ir lielisks veids bērniem apgūt burāšanas pamatus, attīstīt savas spējas un papildināt zināšanas. Tomēr prasmes un pārliecība, ko viņi saņem no burāšanas ar vecākiem vai draugiem ir tālu no tām zināšanām, ko apgūtu nodarbībās ar treneri.  

Bērniem patīk justies pieaugušiem, kontrolēt notiekošo. Ja dosiet viņiem iespēju,viņi augs. Ikdienā jāļauj bērniem iesaistīties procesā, atkarībā no spējām uzdodot viņiem dažādus uzdevumus, kas veicami uz jahtas. Šeit svarīgi atzīmēt, ka tam ir jābūt darbam, kas bērnam padodas, lai motivācija augtu. 

Padari šo procesu aizraujošu

Šeit jāpiemin sen zināma patiesība – kad bērnam ir interesanti, viņš pats izrāda iniciatīvu un ir atvērts mācībām. Atziņas atslēga nav tikai veiksme vai lietu darīšana labi, svarīgi, lai bērnam kopumā tā ir pozitīva pieredze. Sacensību laikā, kad atmosfēra uz laivas ir, tas noteikti nav labākais piemērs, kā bērniem parādīt, kā burāt ar baudu. Tā vietā ieteicams izvēlēties laiku, kad bez steigas var izmēģināt jaunas lietas, neraizējoties par kļūdām. Svarīgi ir uzturēt interesi bērnos, liekot viņiem justies gandarītiem pa paveikto un justies kā nozīmīgai daļa no apkalpes. 

Māci tā, kā bērni prot mācīties

2015. gada Rolex nominētā sieviete burāšanā, Stefānija apgalvo: "Darbs ar jaunajiem burātājiem ir ļoti pozitīvs un jautrs! Man patīk izmantot dažādus mācīšanas stilus, stāstot un rādot bērniem visus burāšanas aspektus. Ir tik daudz unikālu elementu šajā sportā un katrs bērns ir unikāls, jo jaunas iemaņas apgūst atšķirīgi un katram no viņiem ir individuāli mērķi. Ir svarīgi saprast, kā bērns vislabāk apgūst jauno un mēģināt mācīt pēc šāda princpa. Vai viņš mācās darot vai skatoties? Vai arī apstrādā informāciju labāk ar grāmatām un diagrammām? Sākotnēji tas varētu šķist nenozīmīgi, bet, kad bērni var labāk saprast, kas notiek, tas uztur viņos interesi, pretējā gadījumā viņš kļust neapmierināts un atsakās darboties.”

Stefānija piebilst, ka "draugi, attiecības, un prasmes, ko bērni iegūst un attīsta burāšanā jaunībā, ilgs visu dzīvi! Burāšana ir mūža sports - unikāla atpūta, ko var baudīt daudzus, daudzus gadus. Tas ir izglītības sports ar tā fiziskajām un garīgajām prasībām. Tas ļauj jauniešiem augt un paplašināt savas zināšanas. Es patiesi uzskatu, ka bērnu burāšana ir radošās mākslas veids. Burāšana, vai tā būtu kreisēšana vai sacīkstes - tā ir brīvība. Tas ir prieks.”

 

 

Birkas: bērni burāšana 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events