SeaClub
Reģistrācija
  • Baltsails
  • Nirvana
2019-08-20
Ievietoja: Kategorija: Dažādi

81 diena okeānā – Kārlis Bardelis airu laivā turpina ceļu apkārt pasaulei

Screenshot 2019-08-20 at 16.02.38.pngRaksta avots www.skaties.lv

81 diena – tik ilgs laiks okeānā bija jāpavada Kārlim Bardelim, kurš ar airu laivu devās no Tuvalu salas uz Papua-Jaungvineju.

 

 

 

 

Tas patiesībā ir tikai viens no vairākiem posmiem. Kopumā ceļotājs no Latvijas Klusajā okeānā pavadījis jau vairāk nekā gadu. Ņemot vērā vējus un straumes, Kārlis tālāk plāno doties Āzijas, nevis Austrālijas virzienā.

Salāgot attēlu ar skaņu, nav nemaz tik vienkārši. Taču, ņemot vērā, ka Kārlis Bardelis atrodas zemeslodes otrā pusē, sakari ir labi. 

Kārlis pašlaik piestājis Papua-Jaungvinejas Papua salā, tur viņš mitinās sestajā lielākajā pilsētā Madangā, nakšņo viņš savā laivā. Pie laivas viņš ir ļoti pieradis un tajā jūtas ļoti labi, vien salā mītošie odi ir pārāk uzmācīgi.

Tomēr, lai arī ceļš no Tuvalu līdz Papua salai un pilsētai Madangai nav bijis ilgākais, tas bijis viens no grūtākajiem. Sākumā līdz Zālamana salām laiks bijis mierīgs, taču pēc īsās piestātnes Zālamana salās viss mainījies. Sācis pūst stiprs vējš uz ziemeļrietumiem, kas licis mainīt pieturvietu Papua- Jaungvinejas salās.

“Nesa laivu uz ziemeļrietumiem, es nekādi nevarēju uz dienvidiem. Tāpēc mainīju to pieturas punktu, kas bija plānots galvaspilsētā,” viņš stāsta.

Tagad Kārlis atrodas Madangā. Ceļotājs mierina, ka vietējie pret viņu izturas ļoti labi: “Daudz cilvēku satraucas, vai mani te kādi papuasi nesāk cept un vārīt. Tas – humoram. Viss ir kārtībā.”

Kārlis Klusajā okeānā airējās vairāk nekā 80 dienas. Iepriekšējā piestātne bija Tuvalu sala, tur viņš piedzīvoja ko līdzīgu vietējiem dziesmu svētkiem un uz Papua Kārlis atkal iekļuva svētku virpulī.

Vēju radītie neparedzētie pavērsieni ceļojumā ir būtiski mainījuši Kārļa sākotnēji plānoto maršrutu. Viņš bija paredzējis šķērsot Kluso okeānu un piestāt Austrālijā, taču nu viss liecina, ka Kārlis jau tuvākajā laikā dosies uz Āziju, iespējams, Vjetnamu. Viņš norāda, ka ceļojuma mērķis nebija nokļūt Austrālijā, bet gan apceļot pasauli: “Šī ir daļa no ceļa apkārt pasaulei bez motora un bez burām.”

Kārlis atgādina, ka ikviens joprojām var viņam virtuāli pievienoties, ziedojot 5 eiro, iespējams airējot veikt kilometru okeānā kopā ar Kārli. Bāreņiem ziedojuši jau vairāki simti cilvēku.

Katrā piestātnē Kārlis stāsta par Latviju un savu ceļojumu: “Tagad arī mani gaida vakariņās, lai varu dalīties stāstos. Viņiem ļoti interesē šī laiva, un kas ir tas bārdainais čalis no Eiropas.”

Tālāk ceļā Kārlis sola doties jau šīs nedēļas laikā. Viņš plāno aizairēt līdz Āzijai un tad uz brīdi atgriezties Latvijā, lai ar tuviniekiem sagaidītu Ziemassvētkus.

Birkas: airu laiva 

0 cilvēki ir atstājuši komentārus par šo rakstu

Atstāj savu komentāru

Notikumu kalendārs
2021-02 Janvāris 2021
P O T C P S Sv
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
no events